U13 Drenge Liga Øst 3 8M (11) efterår, Pulje C (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
788925
19-08 2023
14:00 Østerbro IF Brøndbyernes IF (2) Ryparken Idrætsanlæg
2
-
5
19. aug 2023
14:00
Østerbro IF
2
Brøndbyernes IF (2)
5
788927
20-08 2023
10:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) B.93 (2) Lyngby Stadion
9
-
1
20. aug 2023
10:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
9
B.93 (2)
1
789771
20-08 2023
12:00 B 1903 IF Skjold Birkerød B1903
1
-
0
20. aug 2023
12:00
B 1903
1
IF Skjold Birkerød
0
815441
26-08 2023
12:00 B.93 (2) B 1903 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
2
26. aug 2023
12:00
B.93 (2)
3
B 1903
2
790030
27-08 2023
11:00 IF Skjold Birkerød Østerbro IF Birkerød Stadion
6
-
2
27. aug 2023
11:00
IF Skjold Birkerød
6
Østerbro IF
2
835858
27-08 2023
12:00 Brøndbyernes IF (2) Lyngby Boldklub 1921 (2) Brøndby Stadion
3
-
1
27. aug 2023
12:00
Brøndbyernes IF (2)
3
Lyngby Boldklub 1921 (2)
1
835859
02-09 2023
14:00 Østerbro IF B 1903 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
02. sep 2023
14:00
Østerbro IF
2
B 1903
1
835860
03-09 2023
10:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) IF Skjold Birkerød Lyngby Stadion
4
-
2
03. sep 2023
10:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
4
IF Skjold Birkerød
2
835861
03-09 2023
12:00 Brøndbyernes IF (2) B.93 (2) Brøndby Stadion
9
-
1
03. sep 2023
12:00
Brøndbyernes IF (2)
9
B.93 (2)
1
835863
09-09 2023
11:00 IF Skjold Birkerød Brøndbyernes IF (2) Birkerød Stadion
0
-
3
09. sep 2023
11:00
IF Skjold Birkerød
0
Brøndbyernes IF (2)
3
835862
09-09 2023
14:00 Østerbro IF B.93 (2) Ryparken Idrætsanlæg
4
-
4
09. sep 2023
14:00
Østerbro IF
4
B.93 (2)
4
835864
10-09 2023
12:00 B 1903 Lyngby Boldklub 1921 (2) B1903
4
-
3
10. sep 2023
12:00
B 1903
4
Lyngby Boldklub 1921 (2)
3
835866
16-09 2023
10:00 B.93 (2) IF Skjold Birkerød B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
5
16. sep 2023
10:00
B.93 (2)
1
IF Skjold Birkerød
5
835865
17-09 2023
10:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) Østerbro IF Lyngby Stadion
5
-
1
17. sep 2023
10:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
5
Østerbro IF
1
835867
17-09 2023
12:00 Brøndbyernes IF (2) B 1903 Brøndby Stadion
4
-
0
17. sep 2023
12:00
Brøndbyernes IF (2)
4
B 1903
0
835869
23-09 2023
12:00 B.93 (2) Lyngby Boldklub 1921 (2) B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
5
23. sep 2023
12:00
B.93 (2)
5
Lyngby Boldklub 1921 (2)
5
835868
24-09 2023
11:00 IF Skjold Birkerød B 1903 Birkerød Stadion
0
-
0
24. sep 2023
11:00
IF Skjold Birkerød
0
B 1903
0
835870
24-09 2023
12:00 Brøndbyernes IF (2) Østerbro IF Brøndby Stadion
3
-
0
24. sep 2023
12:00
Brøndbyernes IF (2)
3
Østerbro IF
0
835871
30-09 2023
14:00 Østerbro IF IF Skjold Birkerød Ryparken Idrætsanlæg
0
-
4
30. sep 2023
14:00
Østerbro IF
0
IF Skjold Birkerød
4
835872
01-10 2023
10:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) Brøndbyernes IF (2) Lyngby Stadion
0
-
4
01. okt 2023
10:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
0
Brøndbyernes IF (2)
4
835910
01-10 2023
12:00 B 1903 B.93 (2) B1903
4
-
5
01. okt 2023
12:00
B 1903
4
B.93 (2)
5
835911
07-10 2023
11:00 IF Skjold Birkerød Lyngby Boldklub 1921 (2) Birkerød Stadion
2
-
2
07. okt 2023
11:00
IF Skjold Birkerød
2
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2
835912
07-10 2023
12:00 B.93 (2) Brøndbyernes IF (2) B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
5
07. okt 2023
12:00
B.93 (2)
2
Brøndbyernes IF (2)
5
835913
08-10 2023
10:30 B 1903 Østerbro IF B1903
0
-
2
08. okt 2023
10:30
B 1903
0
Østerbro IF
2
835914
fr13-10 2023
18:30 Lyngby Boldklub 1921 (2) B 1903 Lyngby Stadion
1
-
1
13. okt 2023
18:30
Lyngby Boldklub 1921 (2)
1
B 1903
1
835915
14-10 2023
10:00 B.93 (2) Østerbro IF B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
4
14. okt 2023
10:00
B.93 (2)
4
Østerbro IF
4
835916
15-10 2023
12:00 Brøndbyernes IF (2) IF Skjold Birkerød Brøndby Stadion
3
-
0
15. okt 2023
12:00
Brøndbyernes IF (2)
3
IF Skjold Birkerød
0
835917
29-10 2023
09:30 Østerbro IF Lyngby Boldklub 1921 (2) Ryparken Idrætsanlæg
2
-
0
29. okt 2023
09:30
Østerbro IF
2
Lyngby Boldklub 1921 (2)
0
835918
29-10 2023
12:00 IF Skjold Birkerød B.93 (2) Birkerød Stadion
10
-
0
29. okt 2023
12:00
IF Skjold Birkerød
10
B.93 (2)
0
835919
29-10 2023
12:00 B 1903 Brøndbyernes IF (2) B1903
1
-
0
29. okt 2023
12:00
B 1903
1
Brøndbyernes IF (2)
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Alle puljer afvikles som dobbeltturnering. Pulje A er udelukkende licenslubber.

Efter første turneringshalvdel vil de 2 bedst placerede hold fra pulje A rykke op til liga 2.

Nummer 1 fra pulje B-C-D-E rykker op i liga 3 pulje A i foråret 2024.
Nummer 2-6 i pulje B og C spiller liga 3 pulje B i foråret 2024.
Nummer 2-6 i pulje D og E spiller liga 3 pulje C i foråret 2024.

OBS: Til 2. turneringshalvdel forbeholder det fælles indrangeringsudvalg sig retten til at ændre på U13-U15 rækkernes sammensætning, samt at omplacere hold til og fra lokalunion.

Log ind