Serie 1, P2 23/24

B 1903 2

Spillested

B1903
Sort/Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Sten Johansen Tel: / Mobil: 23262385

Assistenttræner

Tobias Paasche Tel: / Mobil: 50530322

Assistenttræner

Kofi Dakinah Tel: 26243969 / Mobil: 26243969

Målmandstræner

Morten Kjærbye Tel: / Mobil: 30914504

Fysisk træner

Mads Ankjær Tel: / Mobil: 26240053

Cheftræner

Giuseppe Favasuli Tel: / Mobil: 22718551

B.1908 2

Spillested

Sundby Idrætspark
Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Thomas Førsterling Tel: 26838244 / Mobil: 26838244

Assistenttræner

Martin Kyster Tel: / Mobil: 61781908

Cheftræner

Morten Sejer Tel: / Mobil: 51789736

Brønshøj 2

Spillested

Tingbjerg Idrætspark
Gul/Sort
Hvid

Træner

Aid Sarcevic Tel: / Mobil: 25750898

Assistenttræner

Ersün Züfer Tel: / Mobil: 22254881

Målmandstræner

Marius Krogstrup Hansen Tel: 38719393 / Mobil: 20746807

Fysioterapeut

Maria Hansen Tel: 28 57 17 11 / Mobil: 28571711

Årgangsansvarlig

Jesper Mathiesen Tel: / Mobil: 30401402

FA 2000 3

Spillested

Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå

Træner

Ramzi Saad Elias Gaggi Tel: / Mobil: 61121303

Træner

Casper Vinter Gyldenvang Tel: / Mobil: 28511601

Træner

Steffen Dam Tel: / Mobil: 2191 9919

Assistenttræner

Nicolai Baldorf Tel: / Mobil: 28946499

Cheftræner

Kristian Jensen Tel: / Mobil: 23351429

FB 2

Spillested

Jens Jessens Vej
Gul/Sort
Sort
Sort

Holdleder

Jon Cavagnaro Tel: / Mobil: 23276596

Assistenttræner

Marco Justin Aagaard Jensen Tel: / Mobil: 27521275

Cheftræner

Henrik Due Jørgensen Tel: / Mobil: 31797031

Årgangsansvarlig

Malte Meier Carlsen Tel: 40180898 / Mobil: 20919148

Frem 2

Spillested

Valby Idrætspark
Rød/Blå
Hvid
Blå

Holdleder

Solveig Rasmussen Tel: / Mobil: 60 43 69 92

Holdleder

Johnny Krüger Tel: / Mobil: 20154913

Målmandstræner

Thomas Risum Tel: 31366015 / Mobil: 40123027

Cheftræner

Nick Pedersen Tel: / Mobil: 28 18 18 78

Fremad Amager 2

Spillested

Sundby Idrætspark
Blå
Hvid
Blå

Holdleder

Michael Flindt Tel: / Mobil: 2067 1217

Træner

Mark Soelberg Tel: / Mobil: 53612261

Målmandstræner

Ali Mosa Alswafi Tel: / Mobil: +45 26 11 48 52

Cheftræner

Kjeld Uhre Møller Tel: / Mobil: 61161294

KFUM 2

Spillested

Emdrupparken
Hvid
Blå
Blå

Træner

Sebastian Rønning Kold Tel: / Mobil: 20779291

Assistenttræner

Sebastian Rønning Kold Tel: / Mobil: 20779291

Kampklar assistent

Sarah Trap Christiansen Tel: 29630739 / Mobil: 29630739

Kampklar assistent

Malene Elm Pedersen Tel: / Mobil: 60741086

Cheftræner

Jan Strøm Tel: / Mobil: 23402285

Skjold 2

Spillested

Fælledparken
Rød/Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Jonas Thorsen Tel: / Mobil: 81262384

Holdleder

Philip Gjöres Egea Flores Tel: / Mobil: 22732233

Træner

Steen Petersen Tel: / Mobil: 20282948

Assistenttræner

Andreas Lundgaard Tel: 41161040 / Mobil: 41161040

Sundby BK 2

Spillested

Kløvermarkens Idrætsanlæg
Rød
Hvid
Rød

Assistenttræner

Mohamed el Hasnaoui Tel: / Mobil: 22897174

Kampklar assistent

Kim Jørgensen Grummesgaard Tel: / Mobil: 93937770

Fysisk træner

Victor Hounou Tel: / Mobil: 50116364

Cheftræner

Keld Espersen Tel: / Mobil: 40489009

Årgangsansvarlig

Stefan Clausen Tel: / Mobil: 81915185

Vanløse IF 2

Spillested

Vanløse Idrætspark
Hvid
Sort

Cheftræner

Mohammad Mahmoud Tel: / Mobil: 53222244

Østerbro IF 2

Spillested

Ryparken Idrætsanlæg
Rød/Hvid
Sort
Rød

Holdleder

Carsten Blond Tel: / Mobil: 20316019
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
Bedste oprykningsberettigede hold rykker op.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12

Nedrykningen forøges med 1 hold hvis, der ikke efter ovenstående kan findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 efter 2024 forår til Københavnsserien 2024/25.
Nedrykningen forøges med det antal ikke 1. hold fra DBU København-klubber, der efter 2024 forår rykker ned fra Københavnsserien

Log ind