Ungdomspokal U16 Drenge (08) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
132597
on23-08 2023
18:30 ØVIF (M) Herlufsholm GF (1) THUN Arena
7
-
6
23. aug 2023
18:30
ØVIF (M)
7
Herlufsholm GF (1)
6
132598
on23-08 2023
18:30 Ejby IF 1968 (3) Nykøbing FC (M) Ejby Friluftscenter
0
-
8
23. aug 2023
18:30
Ejby IF 1968 (3)
0
Nykøbing FC (M)
8
132599
on23-08 2023
18:30 Hareskov IF/Værløse BK (M) Oversidder Værløse Stadion
23. aug 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (M)
Oversidder
132600
on23-08 2023
18:30 MB (2) Næstved I.F. (M) Lollands Bank stadion
10
-
11
23. aug 2023
18:30
MB (2)
10
Næstved I.F. (M)
11
132601
on23-08 2023
18:30 Albertslund IF (3) Hekla (Ø2) Albertslund Stadion
HHT
23. aug 2023
18:30
Albertslund IF (3)
Hekla (Ø2)
HHT
132602
on23-08 2023
18:30 Farum BK (1) Dianalund IF (M) Farum Park
1
-
2
23. aug 2023
18:30
Farum BK (1)
1
Dianalund IF (M)
2
132603
on23-08 2023
18:30 Sorø Freja (2) B 1908 (1) Sorø Stadion
UHT
23. aug 2023
18:30
Sorø Freja (2)
B 1908 (1)
UHT
132604
on23-08 2023
18:30 Virum-Sorgenfri (M) Friheden (M) Virum Stadion
1
-
2
23. aug 2023
18:30
Virum-Sorgenfri (M)
1
Friheden (M)
2
132605
on23-08 2023
18:30 Karise IK (3) Ølstykke FC (3) Karise Skole
3
-
0
23. aug 2023
18:30
Karise IK (3)
3
Ølstykke FC (3)
0
132606
on23-08 2023
18:30 Slangerup & Omegn IF (3) HIK (M) Slangerup Stadion
0
-
14
23. aug 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (3)
0
HIK (M)
14
132607
on23-08 2023
18:30 Stenløse BK (M) Bagsværd BK (1) Stenløse Stadion
10
-
9
23. aug 2023
18:30
Stenløse BK (M)
10
Bagsværd BK (1)
9
132608
on23-08 2023
18:30 Måløv BK (2) Nivå-Kokkedal (M) Måløv Idrætspark
0
-
2
23. aug 2023
18:30
Måløv BK (2)
0
Nivå-Kokkedal (M)
2
132609
on23-08 2023
18:30 Store Heddinge (2) Hellas (M) St. Heddinge Stadion
6
-
7
23. aug 2023
18:30
Store Heddinge (2)
6
Hellas (M)
7
132610
on23-08 2023
18:30 Borup IF Fodbold (2) Svogerslev BK (1) Borup Stadion
4
-
3
23. aug 2023
18:30
Borup IF Fodbold (2)
4
Svogerslev BK (1)
3
132611
on23-08 2023
18:30 Skjold Birkerød (2) Frederiksværk FK (M) Birkerød Stadion
2
-
0
23. aug 2023
18:30
Skjold Birkerød (2)
2
Frederiksværk FK (M)
0
132612
on23-08 2023
18:30 AIK 65 Strøby (3) Tuse IF (M) Strøbyhallen
0
-
2
23. aug 2023
18:30
AIK 65 Strøby (3)
0
Tuse IF (M)
2
132613
on23-08 2023
18:30 Raklev GI (1) Taastrup FC (Ø2) Røsnæshallen
1
-
2
23. aug 2023
18:30
Raklev GI (1)
1
Taastrup FC (Ø2)
2
132614
on23-08 2023
18:30 Herstedøster IC (2) FC Rudersdal (M) Herstedøster Stadion
0
-
6
23. aug 2023
18:30
Herstedøster IC (2)
0
FC Rudersdal (M)
6
132615
on23-08 2023
18:30 Fløng-Hedehusene (2) Avarta (M) Hedehusene Idrætspark
1
-
6
23. aug 2023
18:30
Fløng-Hedehusene (2)
1
Avarta (M)
6
132616
on23-08 2023
18:30 Ejby IF Fodbold (3) BSF (Ø1) Ejby Stadion
0
-
2
23. aug 2023
18:30
Ejby IF Fodbold (3)
0
BSF (Ø1)
2
132617
on23-08 2023
18:30 Slagslunde-Ganløse (2) Espergærde IF (M) Gryden
2
-
6
23. aug 2023
18:30
Slagslunde-Ganløse (2)
2
Espergærde IF (M)
6
371339
on13-09 2023
18:30 Tuse IF (M) Taastrup FC (Ø2) Tuse Kunstgræs 2020
1
-
2
13. sep 2023
18:30
Tuse IF (M)
1
Taastrup FC (Ø2)
2
371350
ti19-09 2023
18:00 FC Rudersdal (M) FA 2000 (Ø1) Rundforbi Stadion Kunst
2
-
1
19. sep 2023
18:00
FC Rudersdal (M)
2
FA 2000 (Ø1)
1
371209
on20-09 2023
17:30 Nødebo IF (3) HIK (M) Nødebo Stadion
HMH
20. sep 2023
17:30
Nødebo IF (3)
HIK (M)
HMH
371215
on20-09 2023
17:45 Hellas (M) Himmelev-Veddelev (Ø1) Engdraget
2
-
3
20. sep 2023
17:45
Hellas (M)
2
Himmelev-Veddelev (Ø1)
3
371259
on20-09 2023
18:30 Borup IF Fodbold (2) Svebølle BI 2016 (M) Borup Stadion, kunstgræs
2
-
5
20. sep 2023
18:30
Borup IF Fodbold (2)
2
Svebølle BI 2016 (M)
5
371282
on20-09 2023
18:30 Skjold Birkerød (2) GVI (Ø1) Birkerød Stadion Kunstgræs
4
-
0
20. sep 2023
18:30
Skjold Birkerød (2)
4
GVI (Ø1)
0
371364
on20-09 2023
18:30 Espergærde IF (M) B.93 (M) Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
0
-
5
20. sep 2023
18:30
Espergærde IF (M)
0
B.93 (M)
5
370987
on20-09 2023
18:30 ØVIF (M) Nykøbing FC (M) Vordingborg Kunst "Panteren"
0
-
1
20. sep 2023
18:30
ØVIF (M)
0
Nykøbing FC (M)
1
371178
on20-09 2023
18:30 Hareskov IF/Værløse BK (M) Lyngby Bk (Ø1) Værløse Stadion Kunstgræs
4
-
2
20. sep 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (M)
4
Lyngby Bk (Ø1)
2
371180
on20-09 2023
18:30 Næstved I.F. (M) Hekla (Ø2) Maglemølle Storhallen
5
-
2
20. sep 2023
18:30
Næstved I.F. (M)
5
Hekla (Ø2)
2
371189
on20-09 2023
18:30 Sorø Freja (2) Friheden (M) Sorø Stadion, Kunstgræs
0
-
6
20. sep 2023
18:30
Sorø Freja (2)
0
Friheden (M)
6
371210
on20-09 2023
18:30 Stenløse BK (M) KB (Ø1) Stenløse Stadion Kunstgræs
0
-
6
20. sep 2023
18:30
Stenløse BK (M)
0
KB (Ø1)
6
371211
on20-09 2023
18:30 Nivå-Kokkedal (M) Ringsted IF (Ø2) Karsemosegård Kunstgræs
1
-
0
20. sep 2023
18:30
Nivå-Kokkedal (M)
1
Ringsted IF (Ø2)
0
371188
ti26-09 2023
18:45 Dianalund IF (M) LSF (Ø1) Holberg Arena Kunst
2
-
3
26. sep 2023
18:45
Dianalund IF (M)
2
LSF (Ø1)
3
371208
on27-09 2023
18:00 Karise IK (3) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Karise Hallen
0
-
7
27. sep 2023
18:00
Karise IK (3)
0
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
7
371363
to28-09 2023
18:00 Avarta (M) BSF (Ø1) Espelunden Kunstgræs
3
-
1
28. sep 2023
18:00
Avarta (M)
3
BSF (Ø1)
1
533975
on01-11 2023
19:00 Nykøbing FC (M) Hareskov IF/Værløse BK (M) Nykøbing FC
4
-
1
01. nov 2023
19:00
Nykøbing FC (M)
4
Hareskov IF/Værløse BK (M)
1
534128
on01-11 2023
19:00 Nivå-Kokkedal (M) Himmelev-Veddelev (Ø1) Karsemosegård Kunstgræs
3
-
1
01. nov 2023
19:00
Nivå-Kokkedal (M)
3
Himmelev-Veddelev (Ø1)
1
534130
on01-11 2023
19:00 Skjold Birkerød (2) Svebølle BI 2016 (M) Birkerød Stadion Kunstgræs
2
-
6
01. nov 2023
19:00
Skjold Birkerød (2)
2
Svebølle BI 2016 (M)
6
534206
on01-11 2023
19:30 FC Rudersdal (M) Taastrup FC (Ø2) Rundforbi Stadion Kunst
3
-
1
01. nov 2023
19:30
FC Rudersdal (M)
3
Taastrup FC (Ø2)
1
534126
05-11 2023
14:15 Friheden (M) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
1
05. nov 2023
14:15
Friheden (M)
3
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
1
533976
to09-11 2023
19:00 Næstved I.F. (M) LSF (Ø1) Fladsåhallen
2
-
4
09. nov 2023
19:00
Næstved I.F. (M)
2
LSF (Ø1)
4
534127
to09-11 2023
19:30 HIK (M) KB (Ø1) Gentofte Sportspark Vest
1
-
2
09. nov 2023
19:30
HIK (M)
1
KB (Ø1)
2
534223
ma20-11 2023
19:30 Avarta (M) B.93 (M) Espelunden Kunstgræs
1
-
12
20. nov 2023
19:30
Avarta (M)
1
B.93 (M)
12
937031
17-03 2024
14:15 Friheden (M) KB (Ø1) Avedøre Stadion Kunstgræs
17. mar
14:15
Friheden (M)
KB (Ø1)
937029
on20-03 2024
19:15 FC Rudersdal (M) B.93 (M) Rundforbi Stadion Kunst
20. mar
19:15
FC Rudersdal (M)
B.93 (M)
937032
on20-03 2024
19:15 Nykøbing FC (M) LSF (Ø1) Nykøbing FC
20. mar
19:15
Nykøbing FC (M)
LSF (Ø1)
937030
23-03 2024
12:00 Nivå-Kokkedal (M) Svebølle BI 2016 (M) Karsemosegård Kunstgræs
23. mar
12:00
Nivå-Kokkedal (M)
Svebølle BI 2016 (M)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
5. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er ukendt pt.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind