Ungdomspokal U16 Drenge (08) 23/24

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
370987
on20-09 2023
18:30
ØVIF (M)
Nykøbing FC (M)
0
-
1
20. sep 2023
18:30
ØVIF (M)
0
Nykøbing FC (M)
1
371178
on20-09 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (M)
Lyngby Bk (Ø1)
4
-
2
20. sep 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (M)
4
Lyngby Bk (Ø1)
2
371180
on20-09 2023
18:30
Næstved I.F. (M)
Hekla (Ø2)
5
-
2
20. sep 2023
18:30
Næstved I.F. (M)
5
Hekla (Ø2)
2
371189
on20-09 2023
18:30
Sorø Freja (2)
Friheden (M)
0
-
6
20. sep 2023
18:30
Sorø Freja (2)
0
Friheden (M)
6
371210
on20-09 2023
18:30
Stenløse BK (M)
KB (Ø1)
0
-
6
20. sep 2023
18:30
Stenløse BK (M)
0
KB (Ø1)
6
371188
ti26-09 2023
18:45
Dianalund IF (M)
LSF (Ø1)
2
-
3
26. sep 2023
18:45
Dianalund IF (M)
2
LSF (Ø1)
3
371208
on27-09 2023
18:00
Karise IK (3)
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
0
-
7
27. sep 2023
18:00
Karise IK (3)
0
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
7
371363
to28-09 2023
18:00
Avarta (M)
BSF (Ø1)
3
-
1
28. sep 2023
18:00
Avarta (M)
3
BSF (Ø1)
1
533975
on01-11 2023
19:00
Nykøbing FC (M)
Hareskov IF/Værløse BK (M)
4
-
1
01. nov 2023
19:00
Nykøbing FC (M)
4
Hareskov IF/Værløse BK (M)
1
534128
on01-11 2023
19:00
Nivå-Kokkedal (M)
Himmelev-Veddelev (Ø1)
3
-
1
01. nov 2023
19:00
Nivå-Kokkedal (M)
3
Himmelev-Veddelev (Ø1)
1
534130
on01-11 2023
19:00
Skjold Birkerød (2)
Svebølle BI 2016 (M)
2
-
6
01. nov 2023
19:00
Skjold Birkerød (2)
2
Svebølle BI 2016 (M)
6
534206
on01-11 2023
19:30
FC Rudersdal (M)
Taastrup FC (Ø2)
3
-
1
01. nov 2023
19:30
FC Rudersdal (M)
3
Taastrup FC (Ø2)
1
534126
05-11 2023
14:15
Friheden (M)
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
3
-
1
05. nov 2023
14:15
Friheden (M)
3
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
1
533976
to09-11 2023
19:00
Næstved I.F. (M)
LSF (Ø1)
2
-
4
09. nov 2023
19:00
Næstved I.F. (M)
2
LSF (Ø1)
4
534127
to09-11 2023
19:30
HIK (M)
KB (Ø1)
1
-
2
09. nov 2023
19:30
HIK (M)
1
KB (Ø1)
2
534223
ma20-11 2023
19:30
Avarta (M)
B.93 (M)
1
-
12
20. nov 2023
19:30
Avarta (M)
1
B.93 (M)
12
937031
17-03 2024
14:15
Friheden (M)
KB (Ø1)
1
-
3
17. mar
14:15
Friheden (M)
1
KB (Ø1)
3
937029
on20-03 2024
19:15
FC Rudersdal (M)
B.93 (M)
5
-
1
20. mar
19:15
FC Rudersdal (M)
5
B.93 (M)
1
937032
on20-03 2024
19:15
Nykøbing FC (M)
LSF (Ø1)
6
-
1
20. mar
19:15
Nykøbing FC (M)
6
LSF (Ø1)
1
937030
23-03 2024
12:00
Nivå-Kokkedal (M)
Svebølle BI 2016 (M)
6
-
7
23. mar
12:00
Nivå-Kokkedal (M)
6
Svebølle BI 2016 (M)
7

Stilling

Kommende kampe

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
553398
on17-04 2024
19:00
KB (Ø1)
Nykøbing FC (M)
17. apr
19:00
KB (Ø1)
Nykøbing FC (M)
553397
21-04 2024
13:00
FC Rudersdal (M)
Svebølle BI 2016 (M)
21. apr
13:00
FC Rudersdal (M)
Svebølle BI 2016 (M)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
5. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er tirsdag den 4. juni 2024, kl. 18:30, Tingbjerg IP, Opvisn.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind