MENU

U19 Drenge 2 (02-03) Forår, Pulje 2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
696509
17-04 2021
Kl. 10:00
FC Jonstrup Oversidder Jonstrupvangvej
696510
17-04 2021
Kl. 10:00
Jyllinge FC IF Skjold Birkerød Spraglehøj Idrætsanlæg
2 - 0
696512
17-04 2021
Kl. 10:00
VB 1968 FC Ballerup (2) Skovbrynet Skole
0 - 3
696513
17-04 2021
Kl. 10:00
Fredensborg BI Hørsholm-Usserød IK (1) Fredensborg Stadion
2 - 2
696517 fr
23-04 2021
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Slangerup & Omegn IF Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

696514
24-04 2021
Kl. 10:00
FC Jonstrup Jyllinge FC Jonstrupvangvej
UHT

Udehold taberdømt

696516
25-04 2021
Kl. 10:30
FC Ballerup (2) Fredensborg BI Højagerskolen
UHT

Udehold taberdømt

696515
25-04 2021
Kl. 14:00
Stenløse BK VB 1968 Stenløse Stadion
6 - 1
696521 ti
27-04 2021
Kl. 18:45
Hørsholm-Usserød IK (1) FC Ballerup (2) Hørsholm Idrætspark
4 - 1
696519 on
28-04 2021
Kl. 18:30
Jyllinge FC Oversidder Spraglehøj Idrætsanlæg
696523
on
28-04 2021
Kl. 18:30
Fredensborg BI Stenløse BK Fredensborg Stadion
3 - 3
696520 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF FC Jonstrup Slangerup Stadion
4 - 2
696522 on
28-04 2021
Kl. 19:00
VB 1968 IF Skjold Birkerød Skovbrynet Skole Kunstgræs
4 - 2
696511
on
05-05 2021
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF Stenløse BK Slangerup Stadion
3 - 1
696527 fr
07-05 2021
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Fredensborg BI Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

696524
08-05 2021
Kl. 10:00
FC Jonstrup VB 1968 Jonstrupvangvej
4 - 3
696530 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF Oversidder Slangerup Stadion
696532
15-05 2021
Kl. 10:00
VB 1968 Jyllinge FC Skovbrynet Skole
1 - 5
696529
16-05 2021
Kl. 12:30
FC Ballerup (2) Stenløse BK Højagerskolen
2 - 8
696518 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
Oversidder Hørsholm-Usserød IK (1)
696526 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
Jyllinge FC Slangerup & Omegn IF Spraglehøj Idrætsanlæg
8 - 3
696533 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Fredensborg BI FC Jonstrup Fredensborg Stadion
2 - 1
696507 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød FC Jonstrup Birkerød Stadion
1 - 0
696508 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Oversidder Fredensborg BI
696504
23-05 2021
Kl. 14:00
Stenløse BK Jyllinge FC Stenløse Stadion
6 - 3
696505 ma
24-05 2021
Kl. 13:00
FC Ballerup (2) Slangerup & Omegn IF Højagerskolen
3 - 0
696531 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (1) IF Skjold Birkerød Hørsholm Idrætspark
3 - 2
696536 to
27-05 2021
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF VB 1968 Slangerup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

696537 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød FC Ballerup (2) Birkerød Stadion
5 - 1
696538 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
Oversidder Stenløse BK
696535
29-05 2021
Kl. 10:00
Jyllinge FC Fredensborg BI Spraglehøj Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

696534
29-05 2021
Kl. 14:00
FC Jonstrup Hørsholm-Usserød IK (1) Jonstrupvangvej
8 - 5
696506 ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (1) VB 1968 Hørsholm Idrætspark
9 - 0
696525 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Stenløse BK Hørsholm-Usserød IK (1) Stenløse Stadion
4 - 1
696528 on
02-06 2021
Kl. 19:30
Oversidder FC Ballerup (2)
696733
05-06 2021
Kl. 10:00
Oversidder VB 1968
696734
05-06 2021
Kl. 10:00
Fredensborg BI Slangerup & Omegn IF Fredensborg Stadion
2 - 2
696732
05-06 2021
Kl. 15:00
Hørsholm-Usserød IK (1) Jyllinge FC Hørsholm Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

696731
06-06 2021
Kl. 10:30
FC Ballerup (2) FC Jonstrup Højagerskolen
2 - 4
696730
06-06 2021
Kl. 14:00
Stenløse BK IF Skjold Birkerød Stenløse Stadion
6 - 0
696737 to
10-06 2021
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF Hørsholm-Usserød IK (1) Slangerup Stadion
1 - 1
696738 fr
11-06 2021
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Oversidder Birkerød Stadion
696735
12-06 2021
Kl. 10:00
FC Jonstrup Stenløse BK Jonstrupvangvej
2 - 5
696736
12-06 2021
Kl. 10:00
Jyllinge FC FC Ballerup (2) Spraglehøj Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

696739
12-06 2021
Kl. 10:00
VB 1968 Fredensborg BI Skovbrynet Skole
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 5 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Kvartfinale:
 
Kamp 1: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2

Semifinaler: 
Kamp 2: Søndag den 20. juni kl. 12:00: Vinder pulje 1 - Vinder af pulje 2/3
Kamp 3: Søndag den 20. juni kl. 12.00: Vinder pulje 5 - Vinder pulje 4 

Finale: Onsdag den 23. juni kl. 19:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3 

Log ind