MENU

Sydbank Kvinde Pokalen 2021/22 - Øst //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
602105
on
14-04 2021
Kl. 18:30
NAB/EB (2) ØUB (1) Gunslevholm Idrætsefterskole
1 - 3
602118 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Dragør (2) Oversidder Kunst, Dragør Bk.
602125
on
14-04 2021
Kl. 18:30
GVI (2) FA 2000 (2) Kunst, GVI. Nymosen
2 - 4
602104 on
14-04 2021
Kl. 19:00
VLI (2) Viktoria (2) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
602112 on
14-04 2021
Kl. 19:30
Medicinernes Boldklub (1) Føroyar (1) Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

602108
on
21-04 2021
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (2) Humlebæk BK (1) Hørsholm Idrætspark
0 - 4
602117 on
21-04 2021
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (2) FC Hornsherred (1) Vejby Idrætsplads
UHT

Udehold taberdømt

602115
on
21-04 2021
Kl. 18:30
HIK (2) Virum-Sorgenfri BK (1) Gentofte Sportspark Opv. kunst
1 - 0
602120
on
21-04 2021
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (1) FC Rudersdal (1) Birkerød Stadion
2 - 4
602121 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Hvalsø IF (2) Borup IF (1) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 4
602122
on
21-04 2021
Kl. 18:30
Kirke Helsinge/Gørlev-Høng/Løve (2) FC Storebælt (1) Kr. Helsinge Sportsplads
2 - 0
602123 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Tuse IF (2) Ringsted Pigefodbold (1) Tusehallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

602106 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Holmegaard GB (2) TGB (2) Holmegårdhallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

602107 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Lynge-Uggeløse IF (2) Brødeskov IF (1) Lyngehallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

602102 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Hareskov IF (2) B. 1973, Herlev (1) Birkevang
3 - 4
602103 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Måløv BK (2) Rødovre (1) Måløv Idrætspark
0 - 4
602124 to
22-04 2021
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (1) FC Helsingør (1) Melby Stadion
7 - 6
602116 to
22-04 2021
Kl. 18:30
Bispebjerg (2) IF Bytoften (1) Lersøparken
UHT

Udehold taberdømt

383100
ti
04-05 2021
Kl. 19:00
HIK (2) FC Rudersdal (1) Kunst, HIK
3 - 0
383108
on
05-05 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (1) Svogerslev BK (SS) Vallensbæk Idrætscenter
2 - 4
383106 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF (1) KFUM (KS) Melby Stadion
1 - 3
383107 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Roskilde Pigefodbold (Øst) Oversidder Himmelev Idrætspark
383101
on
05-05 2021
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (2) Allerød Fodbold Klub (øst) Vejby Idrætsplads
0 - 3
383102 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Borup IF (1) Fårevejle BK (SS) Borup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

383103
on
05-05 2021
Kl. 19:00
Kirke Helsinge/Gørlev-Høng/Løve (2) Lynge-Broby IF (SS) Kr. Helsinge Sportsplads
0 - 3
383104 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Ringsted Pigefodbold (1) Greve Fodbold (1) Ringsted Stadion
UHT

Udehold taberdømt

383037 on
05-05 2021
Kl. 19:00
ØUB (1) B 73 Slagelse (SS) Øster Ulslev stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

383038 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Dragør (2) Fremad Amager (øst) Kunst, Dragør Bk.
HHT

Hjemmehold taberdømt

383044
on
05-05 2021
Kl. 19:00
TGB (2) NFC/VIF (øst) TGB´s anlæg
0 - 17
383099
on
05-05 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (1) Ølstykke FC (SS) Humlebæk Stadion
8 - 1
383098 on
05-05 2021
Kl. 19:30
Brødeskov IF (1) Frederikssund IK (SS) Brødeskov Stadion Kunst
5 - 6
383041 on
05-05 2021
Kl. 19:30
Fix (KS) Medicinernes Boldklub (1) Kunst, Tingbjerg IP
6 - 2
383112 to
06-05 2021
Kl. 19:30
CBS Sport (KS) Nørrebro United (KS) Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
383042
ti
18-05 2021
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) Hvidovre IF (KS) Elverroad Kunstgræs
0 - 5
383105 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Bispebjerg (2) KFB (1) Lersøparken
4 - 1
383040
ti
25-05 2021
Kl. 18:30
Viktoria (2) Lyngby Boldklub (SS) Fælledparken
4 - 3
383110 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Rikken (1) Skjold (KS) Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

383039
on
26-05 2021
Kl. 18:00
FA 2000 (2) Herstedøster IC (SS) Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 5
383111 on
26-05 2021
Kl. 19:00
ØKF (KS) AC Iben (1) Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

383043 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Rødovre (1) FC Bella (SS) Rødovre Stadion
UHT

Udehold taberdømt

383109 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Valby (1) PI Fodbold (KS) Valby IP, tribunen
1 - 3
961519 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Frederikssund IK (SS) Fix (KS) Frederikssund Stadion
5 - 3
961524 ti
22-06 2021
Kl. 18:00
Viktoria (2) Svogerslev BK (SS) Fælledparken
961511 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (1) Lynge-Broby IF (SS) Humlebæk Stadion
961520 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (øst) NFC/VIF (øst) Sportspladsen i Syd
961521 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Bispebjerg (2) PI Fodbold (KS) Lersøparken
961522 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Ringsted Pigefodbold (1) Heimdal (øst) Ringsted Stadion
UHT

Udehold taberdømt

961523 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Rødovre (1) Herstedøster IC (SS) Rødovre Stadion
961513 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
ØKF (KS) Vipperød BK (øst) Kløvermarken
961514 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Borup IF (1) Hvidovre IF (KS) Borup Stadion
961515 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
KFUM (KS) Fremad Amager (øst) Emdrupparken
961516 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Husum Bk (øst) Allerød Fodbold Klub (øst) Husumparken
961517 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Roskilde Pigefodbold (Øst) Fremad Valby (øst) Himmelev Idrætspark
961518 on
23-06 2021
Kl. 18:15
Skjold (KS) CBS Sport (KS) Kunst, Ryparken
961512 to
24-06 2021
Kl. 19:00
HIK (2) B 73 Slagelse (SS) Kunst, HIK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 14.4.21 oversiddere hold fra KS, SS og Øst samt enkelte fra serie 1.

2. runde 5.5.21 - 23 kampe og 5 oversiddere fra Øst Fremad Valby, BS 72, Vipperød, Husum, Heindal. 51 hold

3. runde 22.6.21 -28 hold - 14 videre til DBU.

Log ind