MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge (08) 21/22 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
365493 ti
24-08 2021
Kl. 18:00
Frederikssund FB (2) Furesø HIF/VBK (1) Frederikssund Stadion
0 - 18
365494 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (4) Ålholm IF (2) Slangerup Stadion
0 - 5
497239
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (1) Måløv BK (Liga 2) Allerød Idrætspark
0 - 8
497243 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (m) Aakanden GF (Liga 2) Lundtofte Idrætsplads
0 - 9
497244
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
FC Rudersdal (Mester) GVI (Liga 2) Rundforbi Stadion
2 - 7
507823
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (Liga 2) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) Frederiksværk Stadion
1 - 3
509671 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) IF Skjold Birkerød (Liga2) Virum Stadion
7 - 2
510488 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Vanløse (1) B. 1973, Herlev (M) Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
510503 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Albertslund IF (1) Brønshøj BK (Liga 2) Albertslund Stadion
1 - 5
616176 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
AB (Liga 2) B93 (Liga 2) Akademisk Boldklub
3 - 2
616178 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Solrød FC (M) Greve Fodbold (Liga 2) Solrød Idrætscenter
1 - 2
616193
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Hvidovre IF (Liga 2) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 8
616200
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Sundby Bk. (Liga 2) A27 (Liga 2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 2
616204 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Ishøj IF (M) FA 2000 (Liga 2) Ishøj Idrætscenter
2 - 1
616209 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder FC Helsingør (Liga 2)
616210 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder HIK (Liga 2)
637299 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder HB Køge (Liga 1)
637300 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Næstved I.F. (Liga 1)
637301 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
637302 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Brøndbyernes IF (Liga 1)
637303 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder KB (Liga 1)
637304 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Liga 1)
365486
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Ringsted IF (Liga 2) Nykøbing FC (Liga 2) Ringsted Stadion
1 - 4
365488
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Liga 2) Holbæk B&I (Liga 2) Himmelev Idrætspark
1 - 4
365489 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Tuse IF (1) Svebølle BI 2016 (M) Tusehallen
Udehold taberdømt
365490 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) KFUM BK, Roskilde (Liga 2) NyBolig Park - Kunstgræs
7 - 3
365491
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Idræt (4) Roskilde Boldklub (Liga 2) Hedehusene Idrætspark
0 - 20
613361
ti
24-08 2021
Kl. 19:00
B 1903 (Liga 2) BK Friheden (Liga 2) B1903
6 - 5
616208
on
25-08 2021
Kl. 18:15
BK Union M) BK Frem (Liga 2) Genforeningspladsen
6 - 8
365487
on
25-08 2021
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) Slagelse B&I (Liga 2) Herlufsholm Stadion
2 - 6
365492
to
26-08 2021
Kl. 18:30
BSF (M) LSF (Liga 2) Ballerup Idrætspark
2 - 0
616194
to
02-09 2021
Kl. 17:30
Bk. Hekla (M) AC Amager (Liga 2) Hekla Park
1 - 7
430427
ma
06-09 2021
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev (M) Måløv BK (Liga 2) Elverroad
0 - 3
430420
ti
07-09 2021
Kl. 17:15
GVI (Liga 2) B 1903 (Liga 2) GVI. Nymosen
2 - 1
430418 ti
07-09 2021
Kl. 17:30
Ålholm IF (2) KB (Liga 1) Ålholmskolen
0 - 6
430416
on
08-09 2021
Kl. 18:00
AC Amager (Liga 2) Farum BK (Liga 1) Sundby Idrætspark
3 - 2
430419
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (M) A27 (Liga 2) Virum Stadion
6 - 5
430421 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Furesø HIF/VBK (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) Værløse Stadion
1 - 4
430423 on
08-09 2021
Kl. 18:00
AB (Liga 2) Brønshøj BK (Liga 2) Akademisk Boldklub
4 - 0
430424
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Tuse IF (1) Roskilde Boldklub (Liga 2) Tusehallen
0 - 6
430428 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Liga 2) Næstved I.F. (Liga 1) Greve Idræts Center
2 - 7
430430
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Holbæk B&I (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Holbæk Sportsby
2 - 4
430433 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Ishøj IF (M) HB Køge (Liga 1) Ishøj Idrætscenter
1 - 4
430431
on
08-09 2021
Kl. 18:20
BSF (M) Hvidovre IF (Liga 2) Ballerup Idrætspark
3 - 1
430432
on
08-09 2021
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) Nykøbing FC (Liga 2) NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 5
430426 on
15-09 2021
Kl. 17:00
Aakanden GF (Liga 2) HIK (Liga 2) Gentofte Sportspark Vest
1 - 4
430429 to
16-09 2021
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Liga 2) BK Frem (Liga 2) Slagelse Stadion
0 - 5
430417 on
22-09 2021
Kl. 18:00
FC Helsingør (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
1 - 4
234957
on
27-10 2021
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) HB Køge (Liga 1) Virumgård kunstgræsbane
1 - 6
234962
on
27-10 2021
Kl. 18:30
Roskilde Boldklub (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Roskilde Idrætspark
1 - 2
234963
on
27-10 2021
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) NFC Anlæg Syd
2 - 6
234959
30-10 2021
Kl. 12:00
GVI (Liga 2) AB (Liga 2) GVI. Nymosen
0 - 1
234960
30-10 2021
Kl. 12:00
BK Frem (Liga 2) KB (Liga 1) Frem, Valby IP
1 - 5
234961
30-10 2021
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) AC Amager (Liga 2) Hørsholm Idrætspark
0 - 7
234956
on
03-11 2021
Kl. 19:00
BSF (M) HIK (Liga 2) Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
1 - 6
234958
fr
05-11 2021
Kl. 18:30
Måløv BK (Liga 2) Næstved I.F. (Liga 1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
7 - 1
852880 on
10-11 2021
Kl. 18:30
AC Amager (Liga 2) KB (Liga 1) Sundby Idrætspark
0 - 2
852882
13-11 2021
Kl. 12:00
HIK (Liga 2) AB (Liga 2) HIK
1 - 2
852879
ti
16-11 2021
Kl. 19:45
Brøndbyernes IF (Liga 1) HB Køge (Liga 1) Brøndby Stadion
1 - 0
852881
fr
17-12 2021
Kl. 18:30
Måløv BK (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
2 - 1
586746 ti
26-04 2022
Kl. 17:30
KB (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga 1) Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 2
586747
ti
26-04 2022
Kl. 18:30
Måløv BK (Liga 2) AB (Liga 2) Måløv Idrætspark
0 - 1
581696
22-05 2022
Kl. 12:00
Brøndbyernes IF (Liga 1) AB (Liga 2) Right to Dream Park
5 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 24.8 - 8 oversiddere - Lodtrækning næste runde 27.8 kl.- 12.00
2. runde 8.9 - Lodtrækning næste runde 10.9.kl.- 12.00
3. runde 30.10 - Lodtrækning næste runde 29.10 kl.- 12.00
4. runde 13.11 - Lodtrækning næste runde 3.12 kl.- 12.00

Semifinale   26.4.22
finale 2022  22.5.22

 Husk lodtrækning foregår live på DBU Sjælland facebook. 

Log ind