U17 Drenge Divisionen 2021/22 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
895888
14-08 2021
12:00 Hvidovre IF HB Køge Hvidovre IF's baner
0
-
1
14. aug 2021
12:00
Hvidovre IF
0
HB Køge
1
895891
14-08 2021
12:00 HIK SfB-Oure FA HIK
0
-
4
14. aug 2021
12:00
HIK
0
SfB-Oure FA
4
895889
14-08 2021
15:15 FC Helsingør Kolding IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
4
14. aug 2021
15:15
FC Helsingør
3
Kolding IF
4
895890
14-08 2021
16:00 AC Amager Academy Næstved Sundby Idrætspark
1
-
0
14. aug 2021
16:00
AC Amager Academy
1
Næstved
0
895887
15-08 2021
13:00 Nykøbing FC Viborg FF Nykøbing FC
3
-
1
15. aug 2021
13:00
Nykøbing FC
3
Viborg FF
1
895893
15-08 2021
14:45 Roskilde Hobro IK Roskilde Idrætspark
6
-
0
15. aug 2021
14:45
Roskilde
6
Hobro IK
0
895885
15-08 2021
14:45 Slagelse B&I Næsby Slagelse Stadion
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
3
-
3
15. aug 2021
14:45
Slagelse B&I
3
Næsby
3
895886
ti17-08 2021
18:00 AB B.93 Akademisk Boldklub
3
-
2
17. aug 2021
18:00
AB
3
B.93
2
895896
21-08 2021
12:00 B.93 Nykøbing FC B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
2
21. aug 2021
12:00
B.93
3
Nykøbing FC
2
895898
21-08 2021
12:45 HB Køge FC Helsingør Herfølge Stadion
8
-
1
21. aug 2021
12:45
HB Køge
8
FC Helsingør
1
895899
21-08 2021
14:15 Kolding IF AC Amager Academy Metropolis Arena (kunst)
5
-
0
21. aug 2021
14:15
Kolding IF
5
AC Amager Academy
0
895894
21-08 2021
14:15 Næsby AB ALPI Arena Næsby
2
-
1
21. aug 2021
14:15
Næsby
2
AB
1
895897
21-08 2021
14:15 Viborg FF Hvidovre IF Viborg FF´s anlæg
4
-
2
21. aug 2021
14:15
Viborg FF
4
Hvidovre IF
2
895900
21-08 2021
14:45 Næstved HIK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
2
21. aug 2021
14:45
Næstved
0
HIK
2
895895
21-08 2021
15:15 Hobro IK Slagelse B&I DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
3
-
0
21. aug 2021
15:15
Hobro IK
3
Slagelse B&I
0
895901
22-08 2021
13:00 SfB-Oure FA Roskilde Oure Idrætsskole - Kunstgræsbane
2
-
1
22. aug 2021
13:00
SfB-Oure FA
2
Roskilde
1
895908
fr27-08 2021
19:00 Roskilde Næstved Roskilde Idrætspark
4
-
1
27. aug 2021
19:00
Roskilde
4
Næstved
1
895903
28-08 2021
12:00 AB Slagelse B&I Akademisk Boldklub
2
-
0
28. aug 2021
12:00
AB
2
Slagelse B&I
0
895904
28-08 2021
12:00 Hvidovre IF B.93 Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
2
28. aug 2021
12:00
Hvidovre IF
0
B.93
2
895907
28-08 2021
12:00 HIK Kolding IF HIK
1
-
6
28. aug 2021
12:00
HIK
1
Kolding IF
6
895909
28-08 2021
15:15 SfB-Oure FA Hobro IK Oure Idrætsskole
4
-
0
28. aug 2021
15:15
SfB-Oure FA
4
Hobro IK
0
895905
28-08 2021
15:15 FC Helsingør Viborg FF Helsingør "Ny Stadion" OPV
0
-
4
28. aug 2021
15:15
FC Helsingør
0
Viborg FF
4
895906
28-08 2021
16:00 AC Amager Academy HB Køge Sundby Idrætspark
0
-
1
28. aug 2021
16:00
AC Amager Academy
0
HB Køge
1
895915
fr03-09 2021
19:00 HB Køge HIK Herfølge Stadion
3
-
0
03. sep 2021
19:00
HB Køge
3
HIK
0
895910
04-09 2021
14:15 Næsby Hvidovre IF ALPI Arena Næsby
1
-
3
04. sep 2021
14:15
Næsby
1
Hvidovre IF
3
895917
04-09 2021
14:45 Næstved SfB-Oure FA Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
3
04. sep 2021
14:45
Næstved
0
SfB-Oure FA
3
895916
05-09 2021
14:15 Kolding IF Roskilde Metropolis Arena (kunst)
0
-
1
05. sep 2021
14:15
Kolding IF
0
Roskilde
1
895911
05-09 2021
14:45 Slagelse B&I Nykøbing FC Slagelse Stadion
1
-
3
05. sep 2021
14:45
Slagelse B&I
1
Nykøbing FC
3
895912
05-09 2021
15:15 Hobro IK AB DS Arena (Hobro)
1
-
2
05. sep 2021
15:15
Hobro IK
1
AB
2
898359
fr10-09 2021
19:15 Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
5
10. sep 2021
19:15
Roskilde
3
HB Køge
5
898357
11-09 2021
12:00 HIK Viborg FF HIK
1
-
3
11. sep 2021
12:00
HIK
1
Viborg FF
3
896606
11-09 2021
12:00 Hvidovre IF Slagelse B&I Hvidovre IF's baner
3
-
0
11. sep 2021
12:00
Hvidovre IF
3
Slagelse B&I
0
898365
11-09 2021
14:45 Næstved Hobro IK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
0
11. sep 2021
14:45
Næstved
2
Hobro IK
0
898196
11-09 2021
15:15 Nykøbing FC AB Lollands Bank Park
0
-
3
11. sep 2021
15:15
Nykøbing FC
0
AB
3
896603
11-09 2021
15:15 FC Helsingør Næsby Helsingør "Ny Stadion" OPV
0
-
2
11. sep 2021
15:15
FC Helsingør
0
Næsby
2
898197
11-09 2021
16:00 AC Amager Academy B.93 Sundby Idrætspark
0
-
2
11. sep 2021
16:00
AC Amager Academy
0
B.93
2
898364
12-09 2021
15:15 SfB-Oure FA Kolding IF Oure Idrætsskole
3
-
2
12. sep 2021
15:15
SfB-Oure FA
3
Kolding IF
2
903637
18-09 2021
12:00 AB Hvidovre IF Akademisk Boldklub
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
5 - 7
18. sep 2021
12:00
AB
2
Hvidovre IF
2
903641
18-09 2021
12:45 HB Køge SfB-Oure FA Herfølge Stadion
1
-
3
18. sep 2021
12:45
HB Køge
1
SfB-Oure FA
3
903642
18-09 2021
14:15 Kolding IF Næstved Metropolis Arena (kunst)
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
2
-
2
18. sep 2021
14:15
Kolding IF
2
Næstved
2
903640
18-09 2021
14:15 Viborg FF Roskilde Viborg FF´s anlæg
0
-
0
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
18. sep 2021
14:15
Viborg FF
0
Roskilde
0
898367
18-09 2021
14:15 Næsby AC Amager Academy ALPI Arena Næsby
1
-
2
18. sep 2021
14:15
Næsby
1
AC Amager Academy
2
903638
19-09 2021
13:00 Hobro IK Nykøbing FC DS Arena (Hobro)
2
-
1
19. sep 2021
13:00
Hobro IK
2
Nykøbing FC
1
903607
19-09 2021
14:45 Slagelse B&I FC Helsingør Slagelse Stadion
0
-
6
19. sep 2021
14:45
Slagelse B&I
0
FC Helsingør
6
903639
ma20-09 2021
19:00 B.93 HIK B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
3
20. sep 2021
19:00
B.93
4
HIK
3
903643
25-09 2021
12:00 HIK Næsby HIK
2
-
3
25. sep 2021
12:00
HIK
2
Næsby
3
903646
25-09 2021
12:00 Hvidovre IF Nykøbing FC Hvidovre IF's baner
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
5 - 6
25. sep 2021
12:00
Hvidovre IF
2
Nykøbing FC
2
903644
25-09 2021
14:00 AC Amager Academy Slagelse B&I Sundby Idrætspark
4
-
3
25. sep 2021
14:00
AC Amager Academy
4
Slagelse B&I
3
903650
25-09 2021
14:15 Kolding IF Hobro IK Metropolis Arena (kunst)
1
-
3
25. sep 2021
14:15
Kolding IF
1
Hobro IK
3
903647
25-09 2021
14:30 Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark
2
-
1
25. sep 2021
14:30
Roskilde
2
B.93
1
903649
25-09 2021
14:45 Næstved HB Køge Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
3
25. sep 2021
14:45
Næstved
1
HB Køge
3
903648
25-09 2021
15:15 SfB-Oure FA Viborg FF Oure Idrætsskole
0
-
3
25. sep 2021
15:15
SfB-Oure FA
0
Viborg FF
3
903645
25-09 2021
15:15 FC Helsingør AB Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
0
25. sep 2021
15:15
FC Helsingør
3
AB
0
903653
02-10 2021
12:00 AB AC Amager Academy Akademisk Boldklub
3
-
2
02. okt 2021
12:00
AB
3
AC Amager Academy
2
903656
02-10 2021
12:00 B.93 SfB-Oure FA B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
02. okt 2021
12:00
B.93
2
SfB-Oure FA
3
903658
02-10 2021
12:45 HB Køge Kolding IF Herfølge Stadion
6
-
2
02. okt 2021
12:45
HB Køge
6
Kolding IF
2
903654
02-10 2021
14:00 Nykøbing FC FC Helsingør Nykøbing FC
0
-
4
02. okt 2021
14:00
Nykøbing FC
0
FC Helsingør
4
903651
02-10 2021
14:15 Næsby Roskilde ALPI Arena Næsby
2
-
3
02. okt 2021
14:15
Næsby
2
Roskilde
3
903657
02-10 2021
14:15 Viborg FF Næstved Viborg FF´s anlæg
6
-
0
02. okt 2021
14:15
Viborg FF
6
Næstved
0
903655
02-10 2021
15:15 Hobro IK Hvidovre IF DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
8 - 9
02. okt 2021
15:15
Hobro IK
1
Hvidovre IF
1
903652
03-10 2021
14:45 Slagelse B&I HIK Slagelse Stadion
1
-
3
03. okt 2021
14:45
Slagelse B&I
1
HIK
3
903661
09-10 2021
12:00 HIK AB HIK
3
-
1
09. okt 2021
12:00
HIK
3
AB
1
904341
09-10 2021
12:00 Kolding IF Viborg FF Metropolis Arena (kunst)
1
-
0
09. okt 2021
12:00
Kolding IF
1
Viborg FF
0
904340
09-10 2021
12:30 Næstved B.93 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
2
09. okt 2021
12:30
Næstved
1
B.93
2
904342
09-10 2021
12:45 HB Køge Hobro IK Herfølge Stadion
3
-
2
09. okt 2021
12:45
HB Køge
3
Hobro IK
2
903660
09-10 2021
14:30 Roskilde Slagelse B&I Roskilde Idrætspark
3
-
0
09. okt 2021
14:30
Roskilde
3
Slagelse B&I
0
903659
09-10 2021
15:15 SfB-Oure FA Næsby Oure Idrætsskole
4
-
1
09. okt 2021
15:15
SfB-Oure FA
4
Næsby
1
904339
09-10 2021
15:15 FC Helsingør Hvidovre IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
1
-
1
09. okt 2021
15:15
FC Helsingør
1
Hvidovre IF
1
903662
09-10 2021
16:00 AC Amager Academy Nykøbing FC Sundby Idrætspark
Straffesparkskonkurrence
4 - 3
0
-
0
09. okt 2021
16:00
AC Amager Academy
0
Nykøbing FC
0
904345
to14-10 2021
18:00 AB Roskilde Akademisk Boldklub
1
-
2
14. okt 2021
18:00
AB
1
Roskilde
2
904349
16-10 2021
12:00 B.93 Kolding IF B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
1
16. okt 2021
12:00
B.93
5
Kolding IF
1
904346
16-10 2021
14:00 Nykøbing FC HIK Nykøbing FC
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
2
-
2
16. okt 2021
14:00
Nykøbing FC
2
HIK
2
904350
16-10 2021
14:15 Viborg FF HB Køge Viborg FF´s anlæg
Straffesparkskonkurrence
5 - 3
1
-
1
16. okt 2021
14:15
Viborg FF
1
HB Køge
1
904348
16-10 2021
15:15 Hobro IK FC Helsingør DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
2
-
5
16. okt 2021
15:15
Hobro IK
2
FC Helsingør
5
904344
17-10 2021
14:45 Slagelse B&I SfB-Oure FA Slagelse Stadion
0
-
4
17. okt 2021
14:45
Slagelse B&I
0
SfB-Oure FA
4
904354
on20-10 2021
14:30 Roskilde Nykøbing FC Roskilde Idrætspark
3
-
4
20. okt 2021
14:30
Roskilde
3
Nykøbing FC
4
904355
23-10 2021
12:00 Hvidovre IF HIK Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
1
23. okt 2021
12:00
Hvidovre IF
2
HIK
1
904358
23-10 2021
12:45 HB Køge B.93 Herfølge Stadion
3
-
1
23. okt 2021
12:45
HB Køge
3
B.93
1
904359
23-10 2021
14:15 Viborg FF Hobro IK Viborg FF´s anlæg
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
23. okt 2021
14:15
Viborg FF
1
Hobro IK
1
904356
23-10 2021
16:00 AC Amager Academy FC Helsingør Sundby Idrætspark
2
-
5
23. okt 2021
16:00
AC Amager Academy
2
FC Helsingør
5
904353
24-10 2021
15:15 SfB-Oure FA AB Oure Idrætsskole
Straffesparkskonkurrence
4 - 3
1
-
1
24. okt 2021
15:15
SfB-Oure FA
1
AB
1
904352
ti26-10 2021
19:00 Næstved Slagelse B&I Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
2
26. okt 2021
19:00
Næstved
0
Slagelse B&I
2
904364
30-10 2021
10:00 Hvidovre IF Roskilde Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
2
30. okt 2021
10:00
Hvidovre IF
0
Roskilde
2
904362
30-10 2021
12:00 AB Næstved Akademisk Boldklub
4
-
3
30. okt 2021
12:00
AB
4
Næstved
3
904367
30-10 2021
12:00 B.93 Viborg FF B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
0
30. okt 2021
12:00
B.93
1
Viborg FF
0
904363
30-10 2021
14:00 Nykøbing FC SfB-Oure FA Nykøbing FC
0
-
5
30. okt 2021
14:00
Nykøbing FC
0
SfB-Oure FA
5
904360
30-10 2021
15:00 HB Køge Næsby Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
2
30. okt 2021
15:00
HB Køge
3
Næsby
2
904365
30-10 2021
15:15 FC Helsingør HIK Helsingør "Ny Stadion" OPV
4
-
3
30. okt 2021
15:15
FC Helsingør
4
HIK
3
904366
30-10 2021
15:15 Hobro IK AC Amager Academy DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
1
-
3
30. okt 2021
15:15
Hobro IK
1
AC Amager Academy
3
904361
31-10 2021
14:45 Slagelse B&I Kolding IF Slagelse Stadion
3
-
1
31. okt 2021
14:45
Slagelse B&I
3
Kolding IF
1
905735
fr05-11 2021
19:00 Roskilde FC Helsingør Roskilde Idrætspark
1
-
3
05. nov 2021
19:00
Roskilde
1
FC Helsingør
3
905740
06-11 2021
12:00 HIK AC Amager Academy HIK
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
4 - 6
06. nov 2021
12:00
HIK
1
AC Amager Academy
1
908652
06-11 2021
12:00 B.93 Hobro IK B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
1
06. nov 2021
12:00
B.93
4
Hobro IK
1
904369
06-11 2021
12:45 HB Køge Slagelse B&I Herfølge Stadion
5
-
1
06. nov 2021
12:45
HB Køge
5
Slagelse B&I
1
904370
06-11 2021
14:15 Kolding IF AB Metropolis Arena (kunst)
3
-
2
06. nov 2021
14:15
Kolding IF
3
AB
2
904368
06-11 2021
14:15 Viborg FF Næsby Viborg FF´s anlæg
1
-
2
06. nov 2021
14:15
Viborg FF
1
Næsby
2
904371
06-11 2021
14:45 Næstved Nykøbing FC Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
5
06. nov 2021
14:45
Næstved
1
Nykøbing FC
5
905733
06-11 2021
16:15 SfB-Oure FA Hvidovre IF Oure Idrætsskole
4
-
2
06. nov 2021
16:15
SfB-Oure FA
4
Hvidovre IF
2
904347
on10-11 2021
19:00 Hvidovre IF AC Amager Academy Avedøre Stadion Kunstgræs
5
-
1
10. nov 2021
19:00
Hvidovre IF
5
AC Amager Academy
1
910976
13-11 2021
12:00 Hvidovre IF Næstved Avedøre Stadion Kunstgræs
7
-
1
13. nov 2021
12:00
Hvidovre IF
7
Næstved
1
910839
13-11 2021
12:00 AB HB Køge Akademisk Boldklub
2
-
1
13. nov 2021
12:00
AB
2
HB Køge
1
851355
13-11 2021
13:00 Hobro IK HIK DS Arena (Hobro)
1
-
3
13. nov 2021
13:00
Hobro IK
1
HIK
3
909081
13-11 2021
14:15 Næsby B.93 ALPI Arena Næsby
1
-
6
13. nov 2021
14:15
Næsby
1
B.93
6
910906
13-11 2021
14:15 Kolding IF Nykøbing FC Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
3
13. nov 2021
14:15
Kolding IF
1
Nykøbing FC
3
911145
13-11 2021
15:15 FC Helsingør SfB-Oure FA Helsingør "Ny Stadion" OPV
4
-
3
13. nov 2021
15:15
FC Helsingør
4
SfB-Oure FA
3
851354
13-11 2021
16:00 AC Amager Academy Roskilde Sundby Idrætspark
2
-
1
13. nov 2021
16:00
AC Amager Academy
2
Roskilde
1
910838
14-11 2021
14:45 Slagelse B&I Viborg FF Slagelse Stadion
0
-
5
14. nov 2021
14:45
Slagelse B&I
0
Viborg FF
5
851360
20-11 2021
10:00 HB Køge Nykøbing FC Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
1
20. nov 2021
10:00
HB Køge
3
Nykøbing FC
1
851363
20-11 2021
12:00 AC Amager Academy SfB-Oure FA Sundby Idrætspark
8
-
1
20. nov 2021
12:00
AC Amager Academy
8
SfB-Oure FA
1
851359
20-11 2021
13:15 Viborg FF AB Hald Ege Efterskole Kunstgræs
3
-
0
20. nov 2021
13:15
Viborg FF
3
AB
0
851361
20-11 2021
14:15 Kolding IF Hvidovre IF Metropolis Arena (kunst)
1
-
2
20. nov 2021
14:15
Kolding IF
1
Hvidovre IF
2
851364
20-11 2021
14:30 Roskilde HIK Roskilde Idrætspark
5
-
1
20. nov 2021
14:30
Roskilde
5
HIK
1
851362
20-11 2021
14:45 Næstved FC Helsingør Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
1
20. nov 2021
14:45
Næstved
2
FC Helsingør
1
851357
20-11 2021
15:00 B.93 Slagelse B&I Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
2
20. nov 2021
15:00
B.93
1
Slagelse B&I
2
851356
20-11 2021
15:15 Hobro IK Næsby DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
0
-
5
20. nov 2021
15:15
Hobro IK
0
Næsby
5
895913
27-11 2021
12:00 B.93 FC Helsingør B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
1
27. nov 2021
12:00
B.93
2
FC Helsingør
1
914219
27-11 2021
14:00 Nykøbing FC HB Køge Nykøbing FC
5
-
2
27. nov 2021
14:00
Nykøbing FC
5
HB Køge
2
904351
27-11 2021
14:15 Kolding IF Næsby Metropolis Arena (kunst)
1
-
2
27. nov 2021
14:15
Kolding IF
1
Næsby
2
904343
26-02 2022
13:15 Næstved Næsby Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
2
26. feb 2022
13:15
Næstved
0
Næsby
2
895914
26-02 2022
14:15 Viborg FF AC Amager Academy Viborg FF´s anlæg
2
-
0
26. feb 2022
14:15
Viborg FF
2
AC Amager Academy
0
851371
26-02 2022
15:15 SfB-Oure FA HIK Oure Idrætsskole
Straffesparkskonkurrence
5 - 4
1
-
1
26. feb 2022
15:15
SfB-Oure FA
1
HIK
1
851366
05-03 2022
12:00 B.93 AB B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
2
05. mar 2022
12:00
B.93
0
AB
2
851368
05-03 2022
12:45 HB Køge Hvidovre IF Herfølge Stadion
5
-
1
05. mar 2022
12:45
HB Køge
5
Hvidovre IF
1
851369
05-03 2022
13:00 Kolding IF FC Helsingør Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
5
05. mar 2022
13:00
Kolding IF
1
FC Helsingør
5
851367
05-03 2022
13:30 Viborg FF Nykøbing FC Hald Ege Efterskole Kunstgræs
2
-
1
05. mar 2022
13:30
Viborg FF
2
Nykøbing FC
1
851365
05-03 2022
14:15 Næsby Slagelse B&I ALPI Arena Næsby
3
-
0
05. mar 2022
14:15
Næsby
3
Slagelse B&I
0
851370
05-03 2022
14:45 Næstved AC Amager Academy Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
3
05. mar 2022
14:45
Næstved
2
AC Amager Academy
3
851374
05-03 2022
15:15 Hobro IK Roskilde DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
2
-
5
05. mar 2022
15:15
Hobro IK
2
Roskilde
5
851375
12-03 2022
12:00 AB Næsby Akademisk Boldklub
2
-
3
12. mar 2022
12:00
AB
2
Næsby
3
851383
12-03 2022
12:00 Hvidovre IF Viborg FF Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
0
12. mar 2022
12:00
Hvidovre IF
1
Viborg FF
0
851386
12-03 2022
14:30 HIK Næstved HIK
4
-
0
12. mar 2022
14:30
HIK
4
Næstved
0
851384
12-03 2022
15:15 FC Helsingør HB Køge Helsingør "Ny Stadion" OPV
1
-
2
12. mar 2022
15:15
FC Helsingør
1
HB Køge
2
851385
13-03 2022
14:00 AC Amager Academy Kolding IF Sundby I P. Opvisn.
5
-
0
13. mar 2022
14:00
AC Amager Academy
5
Kolding IF
0
851387
13-03 2022
14:15 Roskilde SfB-Oure FA Roskilde Idrætspark
3
-
2
13. mar 2022
14:15
Roskilde
3
SfB-Oure FA
2
851376
13-03 2022
14:45 Slagelse B&I Hobro IK Slagelse Stadion Kunst
1
-
4
13. mar 2022
14:45
Slagelse B&I
1
Hobro IK
4
913162
fr18-03 2022
19:00 Næstved Roskilde Emerson Arena Kunst
0
-
1
18. mar 2022
19:00
Næstved
0
Roskilde
1
851423
19-03 2022
12:45 HB Køge AC Amager Academy Herfølge Stadion
2
-
0
19. mar 2022
12:45
HB Køge
2
AC Amager Academy
0
912917
19-03 2022
14:15 Kolding IF HIK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
2
19. mar 2022
14:15
Kolding IF
1
HIK
2
913163
19-03 2022
15:15 Hobro IK SfB-Oure FA DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
1
-
3
19. mar 2022
15:15
Hobro IK
1
SfB-Oure FA
3
851388
20-03 2022
14:15 Næsby Nykøbing FC ALPI Arena Næsby
2
-
4
20. mar 2022
14:15
Næsby
2
Nykøbing FC
4
851419
20-03 2022
14:45 Slagelse B&I AB Slagelse Stadion
0
-
2
20. mar 2022
14:45
Slagelse B&I
0
AB
2
913165
fr25-03 2022
19:00 Nykøbing FC Slagelse B&I Nykøbing FC
2
-
0
25. mar 2022
19:00
Nykøbing FC
2
Slagelse B&I
0
913164
26-03 2022
12:00 Hvidovre IF Næsby Avedøre Stadion Kunstgræs
4
-
0
26. mar 2022
12:00
Hvidovre IF
4
Næsby
0
913166
26-03 2022
12:00 AB Hobro IK Akademisk Boldklub
3
-
0
26. mar 2022
12:00
AB
3
Hobro IK
0
913169
26-03 2022
12:30 HIK HB Køge HIK
3
-
1
26. mar 2022
12:30
HIK
3
HB Køge
1
913170
26-03 2022
14:45 Roskilde Kolding IF Roskilde Idrætspark
0
-
1
26. mar 2022
14:45
Roskilde
0
Kolding IF
1
913171
26-03 2022
15:15 SfB-Oure FA Næstved Oure Idrætsskole
5
-
0
26. mar 2022
15:15
SfB-Oure FA
5
Næstved
0
913167
26-03 2022
15:15 FC Helsingør B.93 Helsingør "Ny Stadion" OPV
1
-
4
26. mar 2022
15:15
FC Helsingør
1
B.93
4
913168
26-03 2022
16:00 AC Amager Academy Viborg FF Sundby Idrætspark
2
-
0
26. mar 2022
16:00
AC Amager Academy
2
Viborg FF
0
913177
on30-03 2022
18:30 HB Køge Roskilde Herfølge Stadion
3
-
0
30. mar 2022
18:30
HB Køge
3
Roskilde
0
851420
on30-03 2022
19:30 B.93 Hvidovre IF B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
30. mar 2022
19:30
B.93
1
Hvidovre IF
2
913174
02-04 2022
12:00 AB Nykøbing FC Akademisk Boldklub
3
-
1
02. apr 2022
12:00
AB
3
Nykøbing FC
1
913175
02-04 2022
12:00 B.93 AC Amager Academy B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
0
02. apr 2022
12:00
B.93
3
AC Amager Academy
0
913179
02-04 2022
13:00 Hobro IK Næstved DS Arena (Hobro)
6
-
3
02. apr 2022
13:00
Hobro IK
6
Næstved
3
913176
02-04 2022
14:15 Viborg FF HIK Viborg FF´s anlæg
2
-
3
02. apr 2022
14:15
Viborg FF
2
HIK
3
913178
02-04 2022
14:15 Kolding IF SfB-Oure FA Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
02. apr 2022
14:15
Kolding IF
1
SfB-Oure FA
1
913172
02-04 2022
14:15 Næsby FC Helsingør ALPI Arena Næsby
2
-
3
02. apr 2022
14:15
Næsby
2
FC Helsingør
3
913173
03-04 2022
14:45 Slagelse B&I Hvidovre IF Slagelse Stadion
1
-
3
03. apr 2022
14:45
Slagelse B&I
1
Hvidovre IF
3
914146
fr08-04 2022
18:30 Hvidovre IF AB Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
3
08. apr 2022
18:30
Hvidovre IF
1
AB
3
914148
fr08-04 2022
18:30 HIK B.93 HIK
2
-
7
08. apr 2022
18:30
HIK
2
B.93
7
914149
09-04 2022
14:45 Roskilde Viborg FF Roskilde Idrætspark
3
-
1
09. apr 2022
14:45
Roskilde
3
Viborg FF
1
914151
09-04 2022
14:45 Næstved Kolding IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
4 - 5
09. apr 2022
14:45
Næstved
2
Kolding IF
2
913181
09-04 2022
15:15 FC Helsingør Slagelse B&I Helsingør "Ny Stadion" OPV
5
-
0
09. apr 2022
15:15
FC Helsingør
5
Slagelse B&I
0
914147
10-04 2022
13:00 Nykøbing FC Hobro IK Nykøbing FC
2
-
0
10. apr 2022
13:00
Nykøbing FC
2
Hobro IK
0
913180
10-04 2022
14:00 AC Amager Academy Næsby Sundby Idrætspark
5
-
1
10. apr 2022
14:00
AC Amager Academy
5
Næsby
1
851421
to14-04 2022
14:15 Viborg FF FC Helsingør Viborg FF´s anlæg
Straffesparkskonkurrence
6 - 4
1
-
1
14. apr 2022
14:15
Viborg FF
1
FC Helsingør
1
895902
ma18-04 2022
14:00 Nykøbing FC Næsby Nykøbing FC
2
-
0
18. apr 2022
14:00
Nykøbing FC
2
Næsby
0
914154
to21-04 2022
19:00 AB FC Helsingør Akademisk Boldklub
1
-
3
21. apr 2022
19:00
AB
1
FC Helsingør
3
914158
fr22-04 2022
19:00 HB Køge Næstved Herfølge Stadion
5
-
3
22. apr 2022
19:00
HB Køge
5
Næstved
3
914159
fr22-04 2022
19:00 Hobro IK Kolding IF DS Arena (Hobro)
8
-
0
22. apr 2022
19:00
Hobro IK
8
Kolding IF
0
914156
23-04 2022
12:00 B.93 Roskilde B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
23. apr 2022
12:00
B.93
2
Roskilde
3
914155
23-04 2022
13:15 Nykøbing FC Hvidovre IF Nykøbing FC
4
-
1
23. apr 2022
13:15
Nykøbing FC
4
Hvidovre IF
1
914152
23-04 2022
14:15 Næsby HIK ALPI Arena Næsby
1
-
3
23. apr 2022
14:15
Næsby
1
HIK
3
914153
24-04 2022
14:45 Slagelse B&I AC Amager Academy Slagelse Stadion
0
-
1
24. apr 2022
14:45
Slagelse B&I
0
AC Amager Academy
1
914150
ti26-04 2022
18:15 SfB-Oure FA HB Køge Oure Idrætsskole
0
-
4
26. apr 2022
18:15
SfB-Oure FA
0
HB Køge
4
914161
30-04 2022
12:00 HIK Slagelse B&I HIK
2
-
0
30. apr 2022
12:00
HIK
2
Slagelse B&I
0
914164
30-04 2022
12:00 Hvidovre IF Hobro IK Hvidovre IF's baner
2
-
0
30. apr 2022
12:00
Hvidovre IF
2
Hobro IK
0
914167
30-04 2022
14:15 Kolding IF HB Køge Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
10 - 11
30. apr 2022
14:15
Kolding IF
2
HB Køge
2
914160
30-04 2022
14:45 Roskilde Næsby Roskilde Idrætspark
3
-
0
30. apr 2022
14:45
Roskilde
3
Næsby
0
914165
30-04 2022
15:15 SfB-Oure FA B.93 Oure Idrætsskole
2
-
3
30. apr 2022
15:15
SfB-Oure FA
2
B.93
3
914163
30-04 2022
15:15 FC Helsingør Nykøbing FC Helsingør "Ny Stadion" OPV
6
-
2
30. apr 2022
15:15
FC Helsingør
6
Nykøbing FC
2
914162
30-04 2022
16:00 AC Amager Academy AB Sundby Idrætspark
1
-
3
30. apr 2022
16:00
AC Amager Academy
1
AB
3
914166
01-05 2022
14:45 Næstved Viborg FF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
4
01. maj 2022
14:45
Næstved
2
Viborg FF
4
914168
on04-05 2022
18:00 Næsby SfB-Oure FA ALPI Arena Næsby
2
-
0
04. maj 2022
18:00
Næsby
2
SfB-Oure FA
0
914172
fr06-05 2022
18:30 Hvidovre IF FC Helsingør Hvidovre IF's baner
1
-
3
06. maj 2022
18:30
Hvidovre IF
1
FC Helsingør
3
914170
07-05 2022
12:00 AB HIK Akademisk Boldklub
0
-
1
07. maj 2022
12:00
AB
0
HIK
1
914173
07-05 2022
12:00 B.93 Næstved B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
1
07. maj 2022
12:00
B.93
6
Næstved
1
914174
07-05 2022
14:15 Viborg FF Kolding IF Viborg FF´s anlæg
1
-
2
07. maj 2022
14:15
Viborg FF
1
Kolding IF
2
914175
07-05 2022
15:15 Hobro IK HB Køge DS Arena (Hobro)
1
-
4
07. maj 2022
15:15
Hobro IK
1
HB Køge
4
914171
07-05 2022
15:15 Nykøbing FC AC Amager Academy Nykøbing FC
1
-
5
07. maj 2022
15:15
Nykøbing FC
1
AC Amager Academy
5
914169
08-05 2022
12:30 Slagelse B&I Roskilde Slagelse Stadion
0
-
1
08. maj 2022
12:30
Slagelse B&I
0
Roskilde
1
914157
ti10-05 2022
16:15 Viborg FF SfB-Oure FA Viborg FF´s anlæg
1
-
2
10. maj 2022
16:15
Viborg FF
1
SfB-Oure FA
2
914182
fr13-05 2022
14:15 Kolding IF B.93 Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2
-
1
13. maj 2022
14:15
Kolding IF
2
B.93
1
914179
14-05 2022
12:00 HIK Nykøbing FC HIK
3
-
1
14. maj 2022
12:00
HIK
3
Nykøbing FC
1
914183
14-05 2022
12:45 HB Køge Viborg FF Herfølge Stadion
3
-
0
14. maj 2022
12:45
HB Køge
3
Viborg FF
0
914176
14-05 2022
13:45 Næsby Næstved ALPI Arena Næsby
5
-
1
14. maj 2022
13:45
Næsby
5
Næstved
1
914178
14-05 2022
14:45 Roskilde AB Roskilde Idrætspark
0
-
3
14. maj 2022
14:45
Roskilde
0
AB
3
914177
14-05 2022
15:15 SfB-Oure FA Slagelse B&I Oure Idrætsskole
5
-
0
14. maj 2022
15:15
SfB-Oure FA
5
Slagelse B&I
0
914181
14-05 2022
15:15 FC Helsingør Hobro IK Helsingør "Ny Stadion" OPV
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 5
14. maj 2022
15:15
FC Helsingør
1
Hobro IK
1
914180
14-05 2022
16:00 AC Amager Academy Hvidovre IF Sundby Idrætspark
0
-
3
14. maj 2022
16:00
AC Amager Academy
0
Hvidovre IF
3
914191
on18-05 2022
19:15 Hobro IK Viborg FF DS Arena (Hobro)
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
6 - 7
18. maj 2022
19:15
Hobro IK
2
Viborg FF
2
914184
fr20-05 2022
18:00 Næsby Kolding IF ALPI Arena Næsby
0
-
4
20. maj 2022
18:00
Næsby
0
Kolding IF
4
914189
fr20-05 2022
20:15 FC Helsingør AC Amager Academy Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
6 - 7
20. maj 2022
20:15
FC Helsingør
3
AC Amager Academy
3
914188
21-05 2022
12:00 HIK Hvidovre IF HIK
1
-
3
21. maj 2022
12:00
HIK
1
Hvidovre IF
3
914190
21-05 2022
12:00 B.93 HB Køge B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
5
21. maj 2022
12:00
B.93
1
HB Køge
5
914186
22-05 2022
12:00 AB SfB-Oure FA Akademisk Boldklub
2
-
0
22. maj 2022
12:00
AB
2
SfB-Oure FA
0
914185
22-05 2022
14:45 Slagelse B&I Næstved Slagelse Stadion
0
-
5
22. maj 2022
14:45
Slagelse B&I
0
Næstved
5
851382
ti24-05 2022
18:30 Nykøbing FC B.93 Nykøbing FC
0
-
2
24. maj 2022
18:30
Nykøbing FC
0
B.93
2
914223
on25-05 2022
20:00 HIK Roskilde Gentofte Sportspark Vest
2
-
3
25. maj 2022
20:00
HIK
2
Roskilde
3
914197
28-05 2022
12:00 HIK FC Helsingør HIK
1
-
3
28. maj 2022
12:00
HIK
1
FC Helsingør
3
914192
28-05 2022
12:45 Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby
0
-
3
28. maj 2022
12:45
Næsby
0
HB Køge
3
914193
28-05 2022
14:15 Kolding IF Slagelse B&I Autocentralen Park (Kolding Stadion)
6
-
0
28. maj 2022
14:15
Kolding IF
6
Slagelse B&I
0
914199
28-05 2022
14:15 Viborg FF B.93 Viborg FF´s anlæg
5
-
2
28. maj 2022
14:15
Viborg FF
5
B.93
2
914194
28-05 2022
14:45 Næstved AB Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
3
28. maj 2022
14:45
Næstved
2
AB
3
914196
28-05 2022
14:45 Roskilde Hvidovre IF Roskilde Idrætspark
1
-
2
28. maj 2022
14:45
Roskilde
1
Hvidovre IF
2
914198
28-05 2022
16:00 AC Amager Academy Hobro IK Sundby Idrætspark
5
-
3
28. maj 2022
16:00
AC Amager Academy
5
Hobro IK
3
914195
29-05 2022
15:15 SfB-Oure FA Nykøbing FC Oure Idrætsskole
8
-
0
29. maj 2022
15:15
SfB-Oure FA
8
Nykøbing FC
0
914203
to02-06 2022
19:00 Nykøbing FC Næstved Nykøbing FC
3
-
1
02. jun 2022
19:00
Nykøbing FC
3
Næstved
1
914206
to02-06 2022
19:30 AC Amager Academy HIK Sundby I P. Opvisn.
4
-
0
02. jun 2022
19:30
AC Amager Academy
4
HIK
0
914202
04-06 2022
12:00 AB Kolding IF Akademisk Boldklub
3
-
1
04. jun 2022
12:00
AB
3
Kolding IF
1
914204
04-06 2022
12:00 Hvidovre IF SfB-Oure FA Hvidovre IF's baner
2
-
4
04. jun 2022
12:00
Hvidovre IF
2
SfB-Oure FA
4
914200
04-06 2022
13:45 Næsby Viborg FF ALPI Arena Næsby
2
-
3
04. jun 2022
13:45
Næsby
2
Viborg FF
3
914205
04-06 2022
15:15 FC Helsingør Roskilde Helsingør "Ny Stadion" OPV
6
-
4
04. jun 2022
15:15
FC Helsingør
6
Roskilde
4
914207
04-06 2022
15:15 Hobro IK B.93 DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
3
-
2
04. jun 2022
15:15
Hobro IK
3
B.93
2
914201
05-06 2022
14:45 Slagelse B&I HB Køge Slagelse Stadion
1
-
2
05. jun 2022
14:45
Slagelse B&I
1
HB Køge
2
914214
fr10-06 2022
20:00 Roskilde AC Amager Academy Roskilde Idrætspark
4
-
1
10. jun 2022
20:00
Roskilde
4
AC Amager Academy
1
914208
11-06 2022
12:00 B.93 Næsby B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
3
11. jun 2022
12:00
B.93
5
Næsby
3
914210
11-06 2022
12:00 HB Køge AB Herfølge Stadion
3
-
2
11. jun 2022
12:00
HB Køge
3
AB
2
914215
11-06 2022
12:00 HIK Hobro IK HIK
1
-
3
11. jun 2022
12:00
HIK
1
Hobro IK
3
914211
11-06 2022
13:00 Nykøbing FC Kolding IF Nykøbing FC
2
-
7
11. jun 2022
13:00
Nykøbing FC
2
Kolding IF
7
914209
11-06 2022
14:15 Viborg FF Slagelse B&I Viborg FF´s anlæg
6
-
0
11. jun 2022
14:15
Viborg FF
6
Slagelse B&I
0
914212
11-06 2022
14:45 Næstved Hvidovre IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
2
11. jun 2022
14:45
Næstved
0
Hvidovre IF
2
914213
11-06 2022
15:15 SfB-Oure FA FC Helsingør Oure Idrætsskole
3
-
1
11. jun 2022
15:15
SfB-Oure FA
3
FC Helsingør
1
914187
ti14-06 2022
19:00 Nykøbing FC Roskilde Nykøbing FC
2
-
5
14. jun 2022
19:00
Nykøbing FC
2
Roskilde
5
914220
to16-06 2022
18:00 Hvidovre IF Kolding IF Hvidovre IF's baner
4
-
1
16. jun 2022
18:00
Hvidovre IF
4
Kolding IF
1
914218
18-06 2022
13:00 AB Viborg FF Akademisk Boldklub
3
-
2
18. jun 2022
13:00
AB
3
Viborg FF
2
914216
18-06 2022
14:15 Næsby Hobro IK ALPI Arena Næsby
2
-
3
18. jun 2022
14:15
Næsby
2
Hobro IK
3
914217
18-06 2022
15:15 Slagelse B&I B.93 Slagelse Stadion
1
-
3
18. jun 2022
15:15
Slagelse B&I
1
B.93
3
914221
18-06 2022
15:15 FC Helsingør Næstved Helsingør "Ny Stadion" OPV
4
-
1
18. jun 2022
15:15
FC Helsingør
4
Næstved
1
914222
18-06 2022
15:15 SfB-Oure FA AC Amager Academy Oure Idrætsskole
7
-
1
18. jun 2022
15:15
SfB-Oure FA
7
AC Amager Academy
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2021/2022 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind