|
301013
|
sø03-04 2022
|
10:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
301016
|
sø03-04 2022
|
10:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
300995
|
sø03-04 2022
|
14:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
301026
|
on06-04 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
301057
|
fr08-04 2022
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
301028
|
lø09-04 2022
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
301025
|
sø10-04 2022
|
14:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
301027
|
sø10-04 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
301024
|
sø10-04 2022
|
16:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
301059
|
on13-04 2022
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
|
301062
|
to14-04 2022
|
10:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
301058
|
to14-04 2022
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
301060
|
to14-04 2022
|
12:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
301063
|
to14-04 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
301061
|
to14-04 2022
|
16:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
HHT
|
|
|
301069
|
on20-04 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
301628
|
fr22-04 2022
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
301629
|
fr22-04 2022
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
301510
|
lø23-04 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
301064
|
sø24-04 2022
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
301644
|
on27-04 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
301065
|
to28-04 2022
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
301636
|
lø30-04 2022
|
12:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
301634
|
sø01-05 2022
|
10:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
UHT
|
|
|
301635
|
sø01-05 2022
|
12:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
301630
|
sø01-05 2022
|
14:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
301648
|
sø01-05 2022
|
16:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
301015
|
ti03-05 2022
|
20:45
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
302580
|
fr06-05 2022
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
302577
|
lø07-05 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
302582
|
sø08-05 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
301990
|
sø08-05 2022
|
14:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
UHT
|
|
|
302579
|
sø08-05 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
301014
|
on11-05 2022
|
19:15
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
302603
|
on11-05 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
302588
|
lø14-05 2022
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
302595
|
lø14-05 2022
|
16:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
302591
|
sø15-05 2022
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
UHT
|
|
|
302594
|
sø15-05 2022
|
14:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
302604
|
sø15-05 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
302615
|
fr20-05 2022
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
302614
|
lø21-05 2022
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
302611
|
sø22-05 2022
|
14:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
302613
|
sø22-05 2022
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
302612
|
sø22-05 2022
|
16:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
302605
|
sø22-05 2022
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
302620
|
on25-05 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
302622
|
lø28-05 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
302617
|
sø29-05 2022
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
302618
|
sø29-05 2022
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
UHT
|
|
|
302619
|
sø29-05 2022
|
14:00
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
302616
|
sø29-05 2022
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
302639
|
lø04-06 2022
|
16:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
HHT
|
|
|
302643
|
sø05-06 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
302645
|
sø05-06 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
302626
|
sø05-06 2022
|
10:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
302623
|
sø05-06 2022
|
14:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
302641
|
sø05-06 2022
|
16:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
301982
|
to09-06 2022
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
301023
|
sø12-06 2022
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
302706
|
on15-06 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
302757
|
lø18-06 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
302758
|
lø18-06 2022
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
302703
|
sø19-06 2022
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
302704
|
sø19-06 2022
|
14:00
|
|
|
Husumparken
|
UHT
|
|
|
302673
|
sø19-06 2022
|
16:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 2 - 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 12 i pulje 2 - 5 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2 efter foråret 2022.