MENU

Ungdomspokalen U16 Piger (07) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
217052 on
24-08 2022
Kl. 18:00
FC Rudersdal (2) Virum-Sorgenfri BK (Ø1) Rundforbi Stadion
Hjemmehold taberdømt
217063
to
25-08 2022
Kl. 18:30
Amager Pigefodbold (Ø2) Brøndbyernes IF (DM) Dragør Bk
1
-
7
217053
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Kastrup (1) Sundby Bk. (Ø1) Kastrup IA ved Røllikevej
0
-
15
217054
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (2) Taastrup FC (2) Vallensbæk Idrætscenter
3
-
2
217056
on
31-08 2022
Kl. 18:00
LSF (1) GVI (Ø2) Smørum Idrætscenter
4
-
6
217057 on
31-08 2022
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (1) HIK (ø1) Birkerød Stadion
9
-
10
217058
on
31-08 2022
Kl. 18:00
B 1908 (Ø2) FA 2000 (Ø1) Sundby Idrætspark
3
-
1
217059 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Ringsted Pigefodbold (2) Tuse IF (1) Ringsted Stadion
0
-
1
217061
on
31-08 2022
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (Ø2) HB Køge (DM) Stadion Vest
1
-
0
217064
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Frederikssund FB (2) Roskilde Pigefodbold (Ø1) Frederikssund Stadion
2
-
8
217065 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Ø1) B.93 (DM) Greve Idræts Center
Hjemmehold taberdømt
217066
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Nykøbing FC (Ø2) Herlufsholm GF (Ø1) NFC Anlæg Syd
1
-
0
217067 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Farum BK (DM) Oversidder Farum Park
217062 on
31-08 2022
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Fremad Valby (1) Herstedøster Stadion
5
-
1
217055
to
01-09 2022
Kl. 18:00
Snekkersten IF (2) Nivå-Kokkedal FK (2) Snekkersten Idrætscenter
6
-
2
217060
to
01-09 2022
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Ø1) BSF (DM) Allerød Idrætspark
7
-
8
312590 on
21-09 2022
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Tuse IF (1) Albertslund Stadion Kunstgræs
0
-
2
312591 on
28-09 2022
Kl. 18:30
Roskilde Pigefodbold (Ø1) Virum-Sorgenfri BK (Ø1) Borup Stadion
312593 on
28-09 2022
Kl. 19:00
GVI (Ø2) Sundby Bk. (Ø1) GVI. Nymosen
312580 on
28-09 2022
Kl. 19:00
BSF (DM) HIK (ø1) Ballerup Idrætspark
312581 on
28-09 2022
Kl. 19:00
Snekkersten IF (2) B. 73, Slagelse (Ø2) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
312583 on
28-09 2022
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (2) B 1908 (Ø2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
312592 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Ø2) Brøndbyernes IF (DM) NFC Anlæg Syd
312582 to
13-10 2022
Kl. 19:00
Farum BK (DM) B.93 (DM) Farum Park Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 31.08 - Farum oversidder Lodtrækning 2.runde 2.9 12.00 facebook DBU Sjælland

2. runde 28.9 Lodtrækning 3. runde 30.9 kl 12.00 facebook DBU Sjælland

3. runde 26.10 kvartfinaler. Lodtrækning Semifinaler 25.11 kl 14.00 facebook DBU Sjælland

4. runde Semifinaler

5. Runde 14.5.23 Finale

Log ind