Serie 3, P2/5 Efterår, Pulje 4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
763342
ma14-08 2023
19:00 Amager FF 3 FB 4 Kastrup IA ved Diget
2
-
2
14. aug 2023
19:00
Amager FF 3
2
FB 4
2
763343
to17-08 2023
20:15 HIK 5 Oversidder Gentofte Sportspark Vest
HHT
17. aug 2023
20:15
HIK 5
Oversidder
HHT
763340
fr18-08 2023
19:00 Union 3 B 1903 5 Genforeningspladsen
3
-
2
18. aug 2023
19:00
Union 3
3
B 1903 5
2
763341
19-08 2023
14:00 HB 2 Vanløse IF 3 Fælledparken
2
-
0
19. aug 2023
14:00
HB 2
2
Vanløse IF 3
0
763344
20-08 2023
16:00 Vestia 2 Frem 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
4
-
3
20. aug 2023
16:00
Vestia 2
4
Frem 3
3
763345
fr25-08 2023
18:00 Frem 3 HIK 5 Valby Idrætspark
UHT
25. aug 2023
18:00
Frem 3
HIK 5
UHT
763347
fr25-08 2023
19:00 FB 4 Union 3 Jens Jessens Vej
1
-
2
25. aug 2023
19:00
FB 4
1
Union 3
2
763349
26-08 2023
16:00 CSC 2 Vestia 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
4
26. aug 2023
16:00
CSC 2
5
Vestia 2
4
763348
27-08 2023
12:00 Oversidder Amager FF 3
27. aug 2023
12:00
Oversidder
Amager FF 3
763350
27-08 2023
16:00 Vanløse IF 3 FA 2000 6 Vanløse Idrætspark
UHT
27. aug 2023
16:00
Vanløse IF 3
FA 2000 6
UHT
763346
27-08 2023
16:00 B 1903 5 HB 2 B1903
2
-
6
27. aug 2023
16:00
B 1903 5
2
HB 2
6
763354
on30-08 2023
19:00 Amager FF 3 Frem 3 Kastrup IA ved Diget
0
-
1
30. aug 2023
19:00
Amager FF 3
0
Frem 3
1
763351
on30-08 2023
20:00 Union 3 Oversidder Genforeningspladsen
30. aug 2023
20:00
Union 3
Oversidder
763355
to31-08 2023
20:15 HIK 5 CSC 2 Gentofte Sportspark Vest
3
-
3
31. aug 2023
20:15
HIK 5
3
CSC 2
3
763356
fr01-09 2023
19:00 Vestia 2 Vanløse IF 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
0
01. sep 2023
19:00
Vestia 2
3
Vanløse IF 3
0
763352
ti05-09 2023
18:00 HB 2 FA 2000 6 Fælledparken
1
-
1
05. sep 2023
18:00
HB 2
1
FA 2000 6
1
763357
fr08-09 2023
18:00 Frem 3 Union 3 Valby Idrætspark
3
-
1
08. sep 2023
18:00
Frem 3
3
Union 3
1
763404
09-09 2023
14:00 FB 4 HB 2 Jens Jessens Vej
4
-
2
09. sep 2023
14:00
FB 4
4
HB 2
2
763462
09-09 2023
16:00 CSC 2 Amager FF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
09. sep 2023
16:00
CSC 2
3
Amager FF 3
1
763405
10-09 2023
12:00 Oversidder B 1903 5
10. sep 2023
12:00
Oversidder
B 1903 5
763371
10-09 2023
14:00 FA 2000 6 Vestia 2 Jens Jessens Vej
3
-
3
10. sep 2023
14:00
FA 2000 6
3
Vestia 2
3
763463
10-09 2023
16:00 Vanløse IF 3 HIK 5 Vanløse Idrætspark
3
-
3
10. sep 2023
16:00
Vanløse IF 3
3
HIK 5
3
763893
on13-09 2023
19:00 Amager FF 3 Vanløse IF 3 Kastrup IA ved Diget
2
-
1
13. sep 2023
19:00
Amager FF 3
2
Vanløse IF 3
1
763897
to14-09 2023
20:15 HIK 5 FA 2000 6 Gentofte Sportspark Opv. kunst
6
-
2
14. sep 2023
20:15
HIK 5
6
FA 2000 6
2
763491
16-09 2023
14:00 Union 3 CSC 2 Genforeningspladsen
1
-
0
16. sep 2023
14:00
Union 3
1
CSC 2
0
763894
16-09 2023
14:00 FB 4 Oversidder Jens Jessens Vej
16. sep 2023
14:00
FB 4
Oversidder
763713
17-09 2023
12:00 HB 2 Vestia 2 Fælledparken
4
-
0
17. sep 2023
12:00
HB 2
4
Vestia 2
0
763890
17-09 2023
16:00 B 1903 5 Frem 3 B1903
2
-
6
17. sep 2023
16:00
B 1903 5
2
Frem 3
6
763902
ti19-09 2023
19:00 CSC 2 B 1903 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
19. sep 2023
19:00
CSC 2
2
B 1903 5
1
763898
fr22-09 2023
18:00 Frem 3 FB 4 Valby Idrætspark
5
-
3
22. sep 2023
18:00
Frem 3
5
FB 4
3
763900
24-09 2023
12:00 Oversidder HB 2
24. sep 2023
12:00
Oversidder
HB 2
763901
24-09 2023
16:00 Vestia 2 HIK 5 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
3
24. sep 2023
16:00
Vestia 2
2
HIK 5
3
764019
24-09 2023
16:00 Vanløse IF 3 Union 3 Vanløse Idrætspark
1
-
8
24. sep 2023
16:00
Vanløse IF 3
1
Union 3
8
763899
24-09 2023
16:00 FA 2000 6 Amager FF 3 Jens Jessens Vej
2
-
3
24. sep 2023
16:00
FA 2000 6
2
Amager FF 3
3
764030
on27-09 2023
19:00 Amager FF 3 Vestia 2 Kastrup IA ved Diget
4
-
2
27. sep 2023
19:00
Amager FF 3
4
Vestia 2
2
763353
on27-09 2023
20:15 B 1903 5 FB 4 B1903
0
-
5
27. sep 2023
20:15
B 1903 5
0
FB 4
5
764020
fr29-09 2023
19:30 Union 3 FA 2000 6 Grøndal Multicenter
2
-
1
29. sep 2023
19:30
Union 3
2
FA 2000 6
1
764026
30-09 2023
12:00 HB 2 HIK 5 Fælledparken
4
-
4
30. sep 2023
12:00
HB 2
4
HIK 5
4
764035
30-09 2023
14:00 FB 4 CSC 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
30. sep 2023
14:00
FB 4
3
CSC 2
1
764037
01-10 2023
12:00 Oversidder Frem 3
01. okt 2023
12:00
Oversidder
Frem 3
764028
01-10 2023
16:00 B 1903 5 Vanløse IF 3 B1903
0
-
7
01. okt 2023
16:00
B 1903 5
0
Vanløse IF 3
7
763339
on04-10 2023
20:15 FA 2000 6 CSC 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
04. okt 2023
20:15
FA 2000 6
3
CSC 2
1
764045
to05-10 2023
20:15 HIK 5 Amager FF 3 Gentofte Sportspark Vest
3
-
4
05. okt 2023
20:15
HIK 5
3
Amager FF 3
4
764038
fr06-10 2023
18:00 Frem 3 HB 2 Valby Idrætspark
5
-
4
06. okt 2023
18:00
Frem 3
5
HB 2
4
764047
07-10 2023
16:00 CSC 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
07. okt 2023
16:00
CSC 2
Oversidder
764044
08-10 2023
14:00 FA 2000 6 B 1903 5 Jens Jessens Vej
15
-
0
08. okt 2023
14:00
FA 2000 6
15
B 1903 5
0
764046
08-10 2023
16:00 Vestia 2 Union 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
HHT
08. okt 2023
16:00
Vestia 2
Union 3
HHT
764048
08-10 2023
16:00 Vanløse IF 3 FB 4 Vanløse Idrætspark
4
-
3
08. okt 2023
16:00
Vanløse IF 3
4
FB 4
3
764049
fr13-10 2023
18:00 Frem 3 CSC 2 Valby Idrætspark
1
-
0
13. okt 2023
18:00
Frem 3
1
CSC 2
0
764050
fr13-10 2023
19:30 Union 3 HIK 5 Genforeningspladsen
UHT
13. okt 2023
19:30
Union 3
HIK 5
UHT
764051
14-10 2023
14:00 HB 2 Amager FF 3 Fælledparken
1
-
1
14. okt 2023
14:00
HB 2
1
Amager FF 3
1
764053
14-10 2023
14:00 FB 4 FA 2000 6 Jens Jessens Vej
1
-
4
14. okt 2023
14:00
FB 4
1
FA 2000 6
4
719677
15-10 2023
12:00 Oversidder Vanløse IF 3
15. okt 2023
12:00
Oversidder
Vanløse IF 3
764052
15-10 2023
16:00 B 1903 5 Vestia 2 B1903
HHT
15. okt 2023
16:00
B 1903 5
Vestia 2
HHT
719680
on18-10 2023
19:00 Amager FF 3 Union 3 Kastrup IA ved Diget
1
-
2
18. okt 2023
19:00
Amager FF 3
1
Union 3
2
719681
to19-10 2023
20:15 HIK 5 B 1903 5 Gentofte Sportspark Vest
HHT
19. okt 2023
20:15
HIK 5
B 1903 5
HHT
719679
21-10 2023
14:00 HB 2 CSC 2 Fælledparken
HHT
21. okt 2023
14:00
HB 2
CSC 2
HHT
719682
21-10 2023
16:00 Vestia 2 FB 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
2
21. okt 2023
16:00
Vestia 2
2
FB 4
2
719678
22-10 2023
12:00 FA 2000 6 Oversidder Jens Jessens Vej
22. okt 2023
12:00
FA 2000 6
Oversidder
719689
22-10 2023
16:00 Vanløse IF 3 Frem 3 Vanløse Idrætspark
6
-
5
22. okt 2023
16:00
Vanløse IF 3
6
Frem 3
5
719690
fr27-10 2023
18:00 Frem 3 FA 2000 6 Valby Idrætspark
UHT
27. okt 2023
18:00
Frem 3
FA 2000 6
UHT
719691
28-10 2023
14:00 Union 3 HB 2 Genforeningspladsen
2
-
0
28. okt 2023
14:00
Union 3
2
HB 2
0
719693
28-10 2023
14:00 FB 4 HIK 5 Jens Jessens Vej
UHT
28. okt 2023
14:00
FB 4
HIK 5
UHT
719695
28-10 2023
15:00 CSC 2 Vanløse IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
28. okt 2023
15:00
CSC 2
1
Vanløse IF 3
0
719692
29-10 2023
10:00 B 1903 5 Amager FF 3 B1903
HHT
29. okt 2023
10:00
B 1903 5
Amager FF 3
HHT
719694
29-10 2023
14:00 Oversidder Vestia 2
29. okt 2023
14:00
Oversidder
Vestia 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10, 11 og 12 i alle 4 puljer 

Log ind