Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
769540
26-08 2023
14:00 Skjold 5 VLI 2 Ryparken Idrætsanlæg
7
-
3
26. aug 2023
14:00
Skjold 5
7
VLI 2
3
769538
27-08 2023
12:00 Oversidder Østerbro IF 7
27. aug 2023
12:00
Oversidder
Østerbro IF 7
769541
27-08 2023
12:00 Union 6 HB 4 Genforeningspladsen
1
-
1
27. aug 2023
12:00
Union 6
1
HB 4
1
769537
27-08 2023
14:00 Oversidder Copenhagen Celtic 2
27. aug 2023
14:00
Oversidder
Copenhagen Celtic 2
769539
27-08 2023
18:00 Vanløse IF 4 FB 9 Vanløse Idrætspark
2
-
2
27. aug 2023
18:00
Vanløse IF 4
2
FB 9
2
769542
02-09 2023
10:00 VLI 2 Union 6 Jens Jessens Vej
4
-
4
02. sep 2023
10:00
VLI 2
4
Union 6
4
769543
02-09 2023
16:00 Copenhagen Celtic 2 Skjold 5 Valby Idrætspark
1
-
1
02. sep 2023
16:00
Copenhagen Celtic 2
1
Skjold 5
1
769545
03-09 2023
14:00 FB 9 Oversidder Jens Jessens Vej
03. sep 2023
14:00
FB 9
Oversidder
769544
03-09 2023
16:00 Østerbro IF 7 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
03. sep 2023
16:00
Østerbro IF 7
Oversidder
769546
ma04-09 2023
18:00 HB 4 Vanløse IF 4 Fælledparken
3
-
5
04. sep 2023
18:00
HB 4
3
Vanløse IF 4
5
769548
fr08-09 2023
19:00 Oversidder FB 9
08. sep 2023
19:00
Oversidder
FB 9
769547
09-09 2023
10:00 VLI 2 Copenhagen Celtic 2 Jens Jessens Vej
6
-
1
09. sep 2023
10:00
VLI 2
6
Copenhagen Celtic 2
1
769550
09-09 2023
12:00 Skjold 5 Østerbro IF 7 Fælledparken
3
-
2
09. sep 2023
12:00
Skjold 5
3
Østerbro IF 7
2
769551
10-09 2023
12:00 Union 6 Vanløse IF 4 Genforeningspladsen
3
-
5
10. sep 2023
12:00
Union 6
3
Vanløse IF 4
5
769549
10-09 2023
16:00 Oversidder HB 4
10. sep 2023
16:00
Oversidder
HB 4
769554
ti12-09 2023
20:45 Vanløse IF 4 Oversidder Vanløse Idrætspark
12. sep 2023
20:45
Vanløse IF 4
Oversidder
769556
16-09 2023
12:00 HB 4 Oversidder Fælledparken
16. sep 2023
12:00
HB 4
Oversidder
769555
16-09 2023
14:00 FB 9 Skjold 5 Jens Jessens Vej
4
-
6
16. sep 2023
14:00
FB 9
4
Skjold 5
6
769552
16-09 2023
16:00 Copenhagen Celtic 2 Union 6 Valby Idrætspark
2
-
1
16. sep 2023
16:00
Copenhagen Celtic 2
2
Union 6
1
769553
17-09 2023
14:00 Østerbro IF 7 VLI 2 Fælledparken
10
-
2
17. sep 2023
14:00
Østerbro IF 7
10
VLI 2
2
769557
23-09 2023
10:00 VLI 2 FB 9 Jens Jessens Vej
1
-
4
23. sep 2023
10:00
VLI 2
1
FB 9
4
769558
23-09 2023
10:00 Oversidder Vanløse IF 4
23. sep 2023
10:00
Oversidder
Vanløse IF 4
769560
23-09 2023
12:00 Skjold 5 HB 4 Fælledparken
5
-
1
23. sep 2023
12:00
Skjold 5
5
HB 4
1
769559
23-09 2023
16:00 Copenhagen Celtic 2 Østerbro IF 7 Valby Idrætspark
2
-
1
23. sep 2023
16:00
Copenhagen Celtic 2
2
Østerbro IF 7
1
769561
24-09 2023
12:00 Union 6 Oversidder Genforeningspladsen
24. sep 2023
12:00
Union 6
Oversidder
769562
30-09 2023
12:00 Oversidder Oversidder
30. sep 2023
12:00
Oversidder
Oversidder
769566
30-09 2023
12:00 HB 4 VLI 2 Fælledparken
UHT
30. sep 2023
12:00
HB 4
VLI 2
UHT
769564
30-09 2023
16:00 Vanløse IF 4 Skjold 5 Vanløse Idrætspark
1
-
4
30. sep 2023
16:00
Vanløse IF 4
1
Skjold 5
4
769563
01-10 2023
14:00 Østerbro IF 7 Union 6 Fælledparken
2
-
2
01. okt 2023
14:00
Østerbro IF 7
2
Union 6
2
769565
01-10 2023
14:00 FB 9 Copenhagen Celtic 2 Jens Jessens Vej
5
-
1
01. okt 2023
14:00
FB 9
5
Copenhagen Celtic 2
1
769567
07-10 2023
10:00 VLI 2 Vanløse IF 4 Jens Jessens Vej
4
-
6
07. okt 2023
10:00
VLI 2
4
Vanløse IF 4
6
769570
07-10 2023
12:00 Skjold 5 Oversidder Fælledparken
07. okt 2023
12:00
Skjold 5
Oversidder
769568
07-10 2023
16:00 Copenhagen Celtic 2 HB 4 Valby Idrætspark
1
-
2
07. okt 2023
16:00
Copenhagen Celtic 2
1
HB 4
2
769571
08-10 2023
12:00 Union 6 Oversidder Genforeningspladsen
08. okt 2023
12:00
Union 6
Oversidder
769569
08-10 2023
14:00 Østerbro IF 7 FB 9 Fælledparken
1
-
0
08. okt 2023
14:00
Østerbro IF 7
1
FB 9
0
769576
14-10 2023
12:00 HB 4 Østerbro IF 7 Fælledparken
1
-
3
14. okt 2023
12:00
HB 4
1
Østerbro IF 7
3
769572
15-10 2023
12:00 Oversidder Skjold 5
15. okt 2023
12:00
Oversidder
Skjold 5
769573
15-10 2023
12:00 Oversidder VLI 2
15. okt 2023
12:00
Oversidder
VLI 2
769575
15-10 2023
12:00 Union 6 FB 9 Genforeningspladsen
2
-
2
15. okt 2023
12:00
Union 6
2
FB 9
2
769574
15-10 2023
16:00 Vanløse IF 4 Copenhagen Celtic 2 Vanløse Idrætspark
1
-
1
15. okt 2023
16:00
Vanløse IF 4
1
Copenhagen Celtic 2
1
769577
28-10 2023
10:00 VLI 2 Oversidder Jens Jessens Vej
28. okt 2023
10:00
VLI 2
Oversidder
769580
28-10 2023
12:00 Skjold 5 Union 6 Fælledparken
3
-
1
28. okt 2023
12:00
Skjold 5
3
Union 6
1
769578
28-10 2023
16:00 Copenhagen Celtic 2 Oversidder Valby Idrætspark
28. okt 2023
16:00
Copenhagen Celtic 2
Oversidder
769579
29-10 2023
10:00 Østerbro IF 7 Vanløse IF 4 Fælledparken
1
-
4
29. okt 2023
10:00
Østerbro IF 7
1
Vanløse IF 4
4
769581
29-10 2023
14:00 FB 9 HB 4 Jens Jessens Vej
10
-
3
29. okt 2023
14:00
FB 9
10
HB 4
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind