Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 8 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
769820
fr25-08 2023
20:00 Nørrebro United 2 KFUM 3 Mimersparken
4
-
0
25. aug 2023
20:00
Nørrebro United 2
4
KFUM 3
0
769821
26-08 2023
12:00 VLI 3 Oversidder Jens Jessens Vej
26. aug 2023
12:00
VLI 3
Oversidder
769823
27-08 2023
12:00 FB 13 Skjold 7 Jens Jessens Vej
1
-
4
27. aug 2023
12:00
FB 13
1
Skjold 7
4
769819
ma28-08 2023
19:45 KB 8 HB 7 Frederiksberg IP, kunst
1
-
2
28. aug 2023
19:45
KB 8
1
HB 7
2
769824
to31-08 2023
20:30 B.93 4 FB 13 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
2
31. aug 2023
20:30
B.93 4
2
FB 13
2
769827
03-09 2023
10:00 Oversidder Nørrebro United 2
03. sep 2023
10:00
Oversidder
Nørrebro United 2
769828
03-09 2023
16:00 Skjold 7 VLI 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
03. sep 2023
16:00
Skjold 7
VLI 3
UHT
769822
03-09 2023
18:00 B.93 4 Skjold 16 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
4
03. sep 2023
18:00
B.93 4
2
Skjold 16
4
769826
on06-09 2023
18:00 KFUM 3 KB 8 Emdrupparken
0
-
2
06. sep 2023
18:00
KFUM 3
0
KB 8
2
769831
on06-09 2023
20:00 Nørrebro United 2 Skjold 7 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
7
06. sep 2023
20:00
Nørrebro United 2
1
Skjold 7
7
769829
to07-09 2023
20:30 B.93 4 HB 7 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
2
07. sep 2023
20:30
B.93 4
2
HB 7
2
769830
fr08-09 2023
19:00 KB 8 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
08. sep 2023
19:00
KB 8
Oversidder
769832
10-09 2023
10:00 Skjold 16 KFUM 3 Fælledparken
6
-
0
10. sep 2023
10:00
Skjold 16
6
KFUM 3
0
769833
10-09 2023
16:00 FB 13 VLI 3 Jens Jessens Vej
1
-
3
10. sep 2023
16:00
FB 13
1
VLI 3
3
769835
to14-09 2023
18:00 KFUM 3 B.93 4 Emdrupparken
5
-
0
14. sep 2023
18:00
KFUM 3
5
B.93 4
0
769838
16-09 2023
10:00 Skjold 7 KB 8 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
3
16. sep 2023
10:00
Skjold 7
0
KB 8
3
769836
16-09 2023
12:00 VLI 3 Nørrebro United 2 Jens Jessens Vej
1
-
3
16. sep 2023
12:00
VLI 3
1
Nørrebro United 2
3
769837
17-09 2023
10:00 Oversidder Skjold 16
17. sep 2023
10:00
Oversidder
Skjold 16
769834
17-09 2023
12:00 HB 7 FB 13 Fælledparken
UMH
17. sep 2023
12:00
HB 7
FB 13
UMH
769839
to21-09 2023
20:30 B.93 4 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
21. sep 2023
20:30
B.93 4
Oversidder
769840
fr22-09 2023
19:00 KB 8 VLI 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
0
22. sep 2023
19:00
KB 8
3
VLI 3
0
769842
24-09 2023
10:00 Skjold 16 Skjold 7 Fælledparken
2
-
3
24. sep 2023
10:00
Skjold 16
2
Skjold 7
3
769843
24-09 2023
14:00 FB 13 Nørrebro United 2 Jens Jessens Vej
0
-
5
24. sep 2023
14:00
FB 13
0
Nørrebro United 2
5
769841
on27-09 2023
19:00 KFUM 3 HB 7 Emdrupparken
1
-
4
27. sep 2023
19:00
KFUM 3
1
HB 7
4
769848
on27-09 2023
20:00 Skjold 7 B.93 4 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
27. sep 2023
20:00
Skjold 7
3
B.93 4
1
769844
fr29-09 2023
20:00 Nørrebro United 2 KB 8 Mimersparken
2
-
2
29. sep 2023
20:00
Nørrebro United 2
2
KB 8
2
769845
30-09 2023
12:00 KFUM 3 FB 13 Emdrupparken
5
-
2
30. sep 2023
12:00
KFUM 3
5
FB 13
2
769846
30-09 2023
12:00 VLI 3 Skjold 16 Jens Jessens Vej
HHT
30. sep 2023
12:00
VLI 3
Skjold 16
HHT
769847
01-10 2023
10:00 Oversidder HB 7
01. okt 2023
10:00
Oversidder
HB 7
769849
to05-10 2023
20:30 B.93 4 VLI 3 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
05. okt 2023
20:30
B.93 4
2
VLI 3
3
769851
07-10 2023
12:00 KFUM 3 Oversidder Emdrupparken
07. okt 2023
12:00
KFUM 3
Oversidder
769852
08-10 2023
10:00 Skjold 16 Nørrebro United 2 Fælledparken
6
-
3
08. okt 2023
10:00
Skjold 16
6
Nørrebro United 2
3
769853
08-10 2023
14:00 FB 13 KB 8 Jens Jessens Vej
4
-
4
08. okt 2023
14:00
FB 13
4
KB 8
4
769850
08-10 2023
16:00 HB 7 Skjold 7 Fælledparken
4
-
1
08. okt 2023
16:00
HB 7
4
Skjold 7
1
769855
on11-10 2023
20:00 Nørrebro United 2 B.93 4 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
2
11. okt 2023
20:00
Nørrebro United 2
5
B.93 4
2
769854
fr13-10 2023
19:00 KB 8 Skjold 16 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
13. okt 2023
19:00
KB 8
3
Skjold 16
1
769856
14-10 2023
12:00 VLI 3 HB 7 Jens Jessens Vej
0
-
1
14. okt 2023
12:00
VLI 3
0
HB 7
1
769858
15-10 2023
10:00 Skjold 7 KFUM 3 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
15. okt 2023
10:00
Skjold 7
1
KFUM 3
2
769857
15-10 2023
12:00 FB 13 Oversidder Jens Jessens Vej
15. okt 2023
12:00
FB 13
Oversidder
769825
22-10 2023
12:00 HB 7 Skjold 16 Fælledparken
1
-
2
22. okt 2023
12:00
HB 7
1
Skjold 16
2
769859
to26-10 2023
20:30 B.93 4 KB 8 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
4
26. okt 2023
20:30
B.93 4
3
KB 8
4
769861
28-10 2023
10:00 KFUM 3 VLI 3 Emdrupparken
4
-
0
28. okt 2023
10:00
KFUM 3
4
VLI 3
0
769862
28-10 2023
10:00 Skjold 16 FB 13 Fælledparken
5
-
2
28. okt 2023
10:00
Skjold 16
5
FB 13
2
769863
28-10 2023
10:00 Oversidder Skjold 7
28. okt 2023
10:00
Oversidder
Skjold 7
769860
28-10 2023
14:00 HB 7 Nørrebro United 2 Fælledparken
2
-
0
28. okt 2023
14:00
HB 7
2
Nørrebro United 2
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind