U15 Drenge Liga Øst 3 (09) efterår, Pulje B (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
409289
19-08 2023
11:00 Glostrup KFUM BK, Roskilde Glostrup Idrætspark Kunstgræs
2
-
3
19. aug 2023
11:00
Glostrup
2
KFUM BK, Roskilde
3
409294
19-08 2023
12:00 Greve Fodbold Sundby Bk. Greve Idræts Center
3
-
2
19. aug 2023
12:00
Greve Fodbold
3
Sundby Bk.
2
415381
20-08 2023
10:00 Gladsaxe-Hero BK B 1903 Gladsaxe Stadion
1
-
4
20. aug 2023
10:00
Gladsaxe-Hero BK
1
B 1903
4
409288
20-08 2023
12:00 Slagelse B&I BK Frem Slagelse Stadion Kunst
0
-
1
20. aug 2023
12:00
Slagelse B&I
0
BK Frem
1
409293
20-08 2023
12:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) Ølstykke FC Lyngby Stadion
1
-
7
20. aug 2023
12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
1
Ølstykke FC
7
415390
26-08 2023
10:00 Sundby Bk. Gladsaxe-Hero BK Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
26. aug 2023
10:00
Sundby Bk.
1
Gladsaxe-Hero BK
4
415404
26-08 2023
10:00 BK Frem Greve Fodbold Valby Idrætspark
1
-
6
26. aug 2023
10:00
BK Frem
1
Greve Fodbold
6
415409
26-08 2023
12:00 Ølstykke FC Glostrup Ølstykke Stadion Kunstgræs
1
-
2
26. aug 2023
12:00
Ølstykke FC
1
Glostrup
2
415405
27-08 2023
12:00 KFUM BK, Roskilde Slagelse B&I Lillevang Idrætscenter
4
-
0
27. aug 2023
12:00
KFUM BK, Roskilde
4
Slagelse B&I
0
415417
27-08 2023
14:00 B 1903 Lyngby Boldklub 1921 (2) B1903
2
-
4
27. aug 2023
14:00
B 1903
2
Lyngby Boldklub 1921 (2)
4
415433
02-09 2023
10:00 Sundby Bk. BK Frem Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
02. sep 2023
10:00
Sundby Bk.
1
BK Frem
1
434346
02-09 2023
11:00 Glostrup B 1903 Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
2
02. sep 2023
11:00
Glostrup
3
B 1903
2
483678
02-09 2023
12:00 Greve Fodbold KFUM BK, Roskilde Greve Idræts Center
2
-
2
02. sep 2023
12:00
Greve Fodbold
2
KFUM BK, Roskilde
2
483679
03-09 2023
12:00 Gladsaxe-Hero BK Lyngby Boldklub 1921 (2) Gladsaxe Stadion
0
-
4
03. sep 2023
12:00
Gladsaxe-Hero BK
0
Lyngby Boldklub 1921 (2)
4
415464
09-09 2023
12:00 Slagelse B&I Ølstykke FC Slagelse Stadion Kunst
3
-
0
09. sep 2023
12:00
Slagelse B&I
3
Ølstykke FC
0
483680
16-09 2023
10:00 BK Frem Gladsaxe-Hero BK Valby Idrætspark
1
-
0
16. sep 2023
10:00
BK Frem
1
Gladsaxe-Hero BK
0
202248
16-09 2023
12:00 Ølstykke FC Greve Fodbold Ølstykke Stadion Kunstgræs
1
-
2
16. sep 2023
12:00
Ølstykke FC
1
Greve Fodbold
2
202246
17-09 2023
12:00 KFUM BK, Roskilde Sundby Bk. Lillevang Idrætscenter
7
-
2
17. sep 2023
12:00
KFUM BK, Roskilde
7
Sundby Bk.
2
202247
17-09 2023
12:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) Glostrup Lyngby Stadion
2
-
3
17. sep 2023
12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2
Glostrup
3
202252
17-09 2023
14:00 B 1903 Slagelse B&I B1903
8
-
4
17. sep 2023
14:00
B 1903
8
Slagelse B&I
4
202272
23-09 2023
10:00 Sundby Bk. Ølstykke FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
4
23. sep 2023
10:00
Sundby Bk.
2
Ølstykke FC
4
585850
23-09 2023
10:00 BK Frem KFUM BK, Roskilde Valby Idrætspark
3
-
1
23. sep 2023
10:00
BK Frem
3
KFUM BK, Roskilde
1
585861
23-09 2023
12:00 Greve Fodbold B 1903 Greve Idræts Center
5
-
0
23. sep 2023
12:00
Greve Fodbold
5
B 1903
0
585862
23-09 2023
12:00 Gladsaxe-Hero BK Glostrup Gladsaxe Stadion
0
-
0
23. sep 2023
12:00
Gladsaxe-Hero BK
0
Glostrup
0
585849
24-09 2023
12:00 Slagelse B&I Lyngby Boldklub 1921 (2) Slagelse Stadion Kunst
1
-
2
24. sep 2023
12:00
Slagelse B&I
1
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2
585863
30-09 2023
11:00 Glostrup Slagelse B&I Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
2
30. sep 2023
11:00
Glostrup
3
Slagelse B&I
2
585865
30-09 2023
13:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) Greve Fodbold Lyngby Stadion
0
-
3
30. sep 2023
13:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
0
Greve Fodbold
3
585864
01-10 2023
12:00 KFUM BK, Roskilde Gladsaxe-Hero BK Lillevang Idrætscenter
1
-
1
01. okt 2023
12:00
KFUM BK, Roskilde
1
Gladsaxe-Hero BK
1
585870
01-10 2023
14:00 B 1903 Sundby Bk. B1903
5
-
1
01. okt 2023
14:00
B 1903
5
Sundby Bk.
1
585871
07-10 2023
10:00 Sundby Bk. Lyngby Boldklub 1921 (2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
07. okt 2023
10:00
Sundby Bk.
1
Lyngby Boldklub 1921 (2)
4
585872
07-10 2023
10:00 BK Frem B 1903 Valby Idrætspark
1
-
1
07. okt 2023
10:00
BK Frem
1
B 1903
1
585874
07-10 2023
12:00 Greve Fodbold Glostrup Greve Idræts Center
3
-
0
07. okt 2023
12:00
Greve Fodbold
3
Glostrup
0
585886
08-10 2023
10:00 Gladsaxe-Hero BK Slagelse B&I Gladsaxe Stadion
4
-
3
08. okt 2023
10:00
Gladsaxe-Hero BK
4
Slagelse B&I
3
585873
on11-10 2023
18:30 KFUM BK, Roskilde Ølstykke FC Lillevang Idrætscenter
4
-
2
11. okt 2023
18:30
KFUM BK, Roskilde
4
Ølstykke FC
2
585866
15-10 2023
12:00 Ølstykke FC BK Frem Ølstykke Stadion
0
-
1
15. okt 2023
12:00
Ølstykke FC
0
BK Frem
1
586048
28-10 2023
11:00 Glostrup Sundby Bk. Glostrup Idrætspark Kunstgræs
4
-
1
28. okt 2023
11:00
Glostrup
4
Sundby Bk.
1
586049
28-10 2023
11:00 Lyngby Boldklub 1921 (2) BK Frem Lyngby Stadion
0
-
3
28. okt 2023
11:00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
0
BK Frem
3
586050
29-10 2023
10:00 Gladsaxe-Hero BK Ølstykke FC Gladsaxe Stadion
4
-
3
29. okt 2023
10:00
Gladsaxe-Hero BK
4
Ølstykke FC
3
585887
29-10 2023
12:00 Slagelse B&I Greve Fodbold Slagelse Stadion Kunst
1
-
1
29. okt 2023
12:00
Slagelse B&I
1
Greve Fodbold
1
586051
29-10 2023
14:00 B 1903 KFUM BK, Roskilde B1903
0
-
3
29. okt 2023
14:00
B 1903
0
KFUM BK, Roskilde
3
586052
05-11 2023
12:00 Sundby Bk. Slagelse B&I Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
05. nov 2023
12:00
Sundby Bk.
1
Slagelse B&I
4
586053
05-11 2023
12:00 BK Frem Glostrup Valby Idrætspark
3
-
1
05. nov 2023
12:00
BK Frem
3
Glostrup
1
586212
05-11 2023
12:00 KFUM BK, Roskilde Lyngby Boldklub 1921 (2) Lillevang Idrætscenter
3
-
2
05. nov 2023
12:00
KFUM BK, Roskilde
3
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2
586213
05-11 2023
12:00 Greve Fodbold Gladsaxe-Hero BK Greve Idræts Center
6
-
0
05. nov 2023
12:00
Greve Fodbold
6
Gladsaxe-Hero BK
0
586214
05-11 2023
12:00 Ølstykke FC B 1903 Ølstykke Stadion
1
-
3
05. nov 2023
12:00
Ølstykke FC
1
B 1903
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Nummer 1 fra pulje A og B rykker op i liga 2
Nummer 2-6 i begge puljer spiller liga 3 pulje A i foråret 2024.
Nummer 7-10 spiller liga 3 pulje B i foråret 2024 sammen med en oprykker fra højeste LU række i DBU Sjælland og DBU København.

Log ind