U16 Piger Øst 2 (08) efterår (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
198186
12-08 2023
15:30 BSF (2) Elite Bornholm Ballerup Idrætspark
0
-
2
12. aug 2023
15:30
BSF (2)
0
Elite Bornholm
2
Runde 1
198188
19-08 2023
12:00 Oversidder Nykøbing FC
19. aug 2023
12:00
Oversidder
Nykøbing FC
Runde 1
198189
19-08 2023
12:00 LSF Virum-Sorgenfri BK Smørum Idrætscenter
0
-
5
19. aug 2023
12:00
LSF
0
Virum-Sorgenfri BK
5
Runde 1
198191
19-08 2023
12:00 Union / Husum Brønshøj / Fix Husumparken
2
-
5
19. aug 2023
12:00
Union / Husum
2
Brønshøj / Fix
5
Runde 1
198187
20-08 2023
12:00 FA 2000 B. 73, Slagelse Jens Jessens Vej
1
-
2
20. aug 2023
12:00
FA 2000
1
B. 73, Slagelse
2
Runde 2
199473
26-08 2023
12:00 Virum-Sorgenfri BK FA 2000 Virumgård kunstgræsbane
1
-
0
26. aug 2023
12:00
Virum-Sorgenfri BK
1
FA 2000
0
Runde 2
199475
26-08 2023
15:30 Elite Bornholm Union / Husum Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
4
-
0
26. aug 2023
15:30
Elite Bornholm
4
Union / Husum
0
Runde 2
199472
27-08 2023
12:00 B. 73, Slagelse Oversidder Stadion Vest
27. aug 2023
12:00
B. 73, Slagelse
Oversidder
Runde 2
199474
27-08 2023
12:00 Vordingborg IF LSF THUN Arena
6
-
0
27. aug 2023
12:00
Vordingborg IF
6
LSF
0
Runde 2
199479
27-08 2023
14:00 Nykøbing FC BSF (2) Nykøbing FC
5
-
2
27. aug 2023
14:00
Nykøbing FC
5
BSF (2)
2
Runde 2
199441
27-08 2023
14:00 Brønshøj / Fix Snekkersten IF Tingbjerg Idrætspark
3
-
0
27. aug 2023
14:00
Brønshøj / Fix
3
Snekkersten IF
0
Runde 3
201126
02-09 2023
12:00 LSF Brønshøj / Fix Smørum Idrætscenter
0
-
3
02. sep 2023
12:00
LSF
0
Brønshøj / Fix
3
Runde 3
201153
02-09 2023
14:00 Union / Husum Nykøbing FC Genforeningspladsen
0
-
6
02. sep 2023
14:00
Union / Husum
0
Nykøbing FC
6
Runde 3
201152
02-09 2023
15:30 Snekkersten IF Elite Bornholm Snekkersten Idrætscenter
0
-
4
02. sep 2023
15:30
Snekkersten IF
0
Elite Bornholm
4
Runde 3
201081
03-09 2023
12:00 FA 2000 Vordingborg IF Jens Jessens Vej
3
-
2
03. sep 2023
12:00
FA 2000
3
Vordingborg IF
2
Runde 3
201124
03-09 2023
12:00 B. 73, Slagelse Virum-Sorgenfri BK Stadion Vest
3
-
3
03. sep 2023
12:00
B. 73, Slagelse
3
Virum-Sorgenfri BK
3
Runde 3
201123
03-09 2023
14:00 Oversidder BSF (2)
03. sep 2023
14:00
Oversidder
BSF (2)
Runde 4
201191
09-09 2023
12:00 Virum-Sorgenfri BK Oversidder Virum Stadion
09. sep 2023
12:00
Virum-Sorgenfri BK
Oversidder
Runde 4
201190
09-09 2023
13:00 BSF (2) Union / Husum Ballerup Idrætspark
1
-
1
09. sep 2023
13:00
BSF (2)
1
Union / Husum
1
Runde 4
201184
09-09 2023
14:00 Brønshøj / Fix FA 2000 Tingbjerg Idrætspark
5
-
0
09. sep 2023
14:00
Brønshøj / Fix
5
FA 2000
0
Runde 4
201193
09-09 2023
15:30 Elite Bornholm LSF Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
10
-
0
09. sep 2023
15:30
Elite Bornholm
10
LSF
0
Runde 4
201192
10-09 2023
12:00 Vordingborg IF B. 73, Slagelse THUN Arena
1
-
4
10. sep 2023
12:00
Vordingborg IF
1
B. 73, Slagelse
4
Runde 4
201194
10-09 2023
14:00 Nykøbing FC Snekkersten IF Nykøbing FC
7
-
1
10. sep 2023
14:00
Nykøbing FC
7
Snekkersten IF
1
Runde 5
201198
16-09 2023
12:00 LSF Nykøbing FC Smørum Idrætscenter
0
-
11
16. sep 2023
12:00
LSF
0
Nykøbing FC
11
Runde 5
201195
16-09 2023
15:30 FA 2000 Elite Bornholm Jens Jessens Vej
0
-
3
16. sep 2023
15:30
FA 2000
0
Elite Bornholm
3
Runde 5
201196
17-09 2023
12:00 Oversidder Union / Husum
17. sep 2023
12:00
Oversidder
Union / Husum
Runde 5
201197
17-09 2023
12:00 B. 73, Slagelse Brønshøj / Fix Stadion Vest
4
-
1
17. sep 2023
12:00
B. 73, Slagelse
4
Brønshøj / Fix
1
Runde 5
201199
17-09 2023
12:00 Virum-Sorgenfri BK Vordingborg IF Virumgård kunstgræsbane
0
-
1
17. sep 2023
12:00
Virum-Sorgenfri BK
0
Vordingborg IF
1
Runde 5
201200
17-09 2023
14:00 Snekkersten IF BSF (2) Snekkersten Idrætscenter
1
-
3
17. sep 2023
14:00
Snekkersten IF
1
BSF (2)
3
Runde 6
201222
23-09 2023
13:00 BSF (2) LSF Ballerup Idrætspark
UHT
23. sep 2023
13:00
BSF (2)
LSF
UHT
Runde 6
201224
23-09 2023
14:00 Union / Husum Snekkersten IF Husumparken
1
-
6
23. sep 2023
14:00
Union / Husum
1
Snekkersten IF
6
Runde 6
201201
23-09 2023
14:00 Brønshøj / Fix Virum-Sorgenfri BK Tingbjerg Idrætspark
4
-
4
23. sep 2023
14:00
Brønshøj / Fix
4
Virum-Sorgenfri BK
4
Runde 6
201223
24-09 2023
12:00 Vordingborg IF Oversidder THUN Arena
24. sep 2023
12:00
Vordingborg IF
Oversidder
Runde 7
201230
30-09 2023
12:00 LSF Union / Husum Smørum Idrætscenter
HHT
30. sep 2023
12:00
LSF
Union / Husum
HHT
Runde 7
201231
30-09 2023
15:30 Elite Bornholm Virum-Sorgenfri BK Kunst-Nexø Stadion
2
-
1
30. sep 2023
15:30
Elite Bornholm
2
Virum-Sorgenfri BK
1
Runde 7
201227
01-10 2023
12:00 FA 2000 BSF (2) Jens Jessens Vej
0
-
8
01. okt 2023
12:00
FA 2000
0
BSF (2)
8
Runde 7
201229
01-10 2023
12:00 B. 73, Slagelse Nykøbing FC Stadion Vest
0
-
4
01. okt 2023
12:00
B. 73, Slagelse
0
Nykøbing FC
4
Runde 7
201232
01-10 2023
15:00 Vordingborg IF Brønshøj / Fix THUN Arena
2
-
0
01. okt 2023
15:00
Vordingborg IF
2
Brønshøj / Fix
0
Runde 7
201228
01-10 2023
16:00 Oversidder Snekkersten IF
01. okt 2023
16:00
Oversidder
Snekkersten IF
Runde 8
201237
07-10 2023
12:00 BSF (2) B. 73, Slagelse Ballerup Idrætspark
2
-
0
07. okt 2023
12:00
BSF (2)
2
B. 73, Slagelse
0
Runde 8
201239
07-10 2023
12:00 Union / Husum FA 2000 Husumparken
1
-
0
07. okt 2023
12:00
Union / Husum
1
FA 2000
0
Runde 8
201233
07-10 2023
14:00 Brønshøj / Fix Oversidder Tingbjerg Idrætspark
07. okt 2023
14:00
Brønshøj / Fix
Oversidder
Runde 8
201240
07-10 2023
15:30 Elite Bornholm Vordingborg IF Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
2
-
1
07. okt 2023
15:30
Elite Bornholm
2
Vordingborg IF
1
Runde 8
201238
08-10 2023
14:00 Snekkersten IF LSF Snekkersten Idrætscenter
UHT
08. okt 2023
14:00
Snekkersten IF
LSF
UHT
Runde 8
201241
08-10 2023
14:15 Nykøbing FC Virum-Sorgenfri BK Nykøbing FC
3
-
1
08. okt 2023
14:15
Nykøbing FC
3
Virum-Sorgenfri BK
1
Runde 9
201475
fr13-10 2023
19:00 B. 73, Slagelse Union / Husum Stadion Vest
6
-
0
13. okt 2023
19:00
B. 73, Slagelse
6
Union / Husum
0
Runde 9
201476
14-10 2023
10:30 Virum-Sorgenfri BK BSF (2) Virumgård kunstgræsbane
3
-
0
14. okt 2023
10:30
Virum-Sorgenfri BK
3
BSF (2)
0
Runde 9
201477
15-10 2023
12:00 Vordingborg IF Nykøbing FC THUN Arena
0
-
3
15. okt 2023
12:00
Vordingborg IF
0
Nykøbing FC
3
Runde 9
201474
15-10 2023
16:00 Oversidder LSF
UHT
15. okt 2023
16:00
Oversidder
LSF
UHT
Runde 10
201479
28-10 2023
12:00 LSF FA 2000 Smørum Idrætscenter
HHT
28. okt 2023
12:00
LSF
FA 2000
HHT
Runde 10
201481
28-10 2023
12:00 Union / Husum Virum-Sorgenfri BK Genforeningspladsen
2
-
3
28. okt 2023
12:00
Union / Husum
2
Virum-Sorgenfri BK
3
Runde 10
201478
28-10 2023
13:00 BSF (2) Vordingborg IF Ballerup Idrætspark
2
-
0
28. okt 2023
13:00
BSF (2)
2
Vordingborg IF
0
Runde 6
201226
28-10 2023
14:15 Nykøbing FC FA 2000 Nykøbing FC
1
-
0
28. okt 2023
14:15
Nykøbing FC
1
FA 2000
0
Runde 9
201242
28-10 2023
15:30 Brønshøj / Fix Elite Bornholm Tingbjerg Idrætspark
0
-
0
28. okt 2023
15:30
Brønshøj / Fix
0
Elite Bornholm
0
Runde 10
201482
28-10 2023
15:30 Oversidder Elite Bornholm
28. okt 2023
15:30
Oversidder
Elite Bornholm
Runde 10
201480
29-10 2023
14:00 Snekkersten IF B. 73, Slagelse Snekkersten Idrætscenter
0
-
2
29. okt 2023
14:00
Snekkersten IF
0
B. 73, Slagelse
2
Runde 9
201243
fr03-11 2023
19:00 FA 2000 Snekkersten IF Jens Jessens Vej
3
-
1
03. nov 2023
19:00
FA 2000
3
Snekkersten IF
1
Runde 11
201484
05-11 2023
14:00 Brønshøj / Fix BSF (2) Tingbjerg Idrætspark
1
-
2
05. nov 2023
14:00
Brønshøj / Fix
1
BSF (2)
2
Runde 11
201485
05-11 2023
14:00 FA 2000 Oversidder Jens Jessens Vej
05. nov 2023
14:00
FA 2000
Oversidder
Runde 11
201486
05-11 2023
14:00 B. 73, Slagelse LSF Stadion Vest
UHT
05. nov 2023
14:00
B. 73, Slagelse
LSF
UHT
Runde 11
201544
05-11 2023
14:00 Virum-Sorgenfri BK Snekkersten IF Virumgård kunstgræsbane
4
-
0
05. nov 2023
14:00
Virum-Sorgenfri BK
4
Snekkersten IF
0
Runde 11
201545
05-11 2023
14:00 Vordingborg IF Union / Husum Vordingborg Kunst "Panteren"
0
-
0
05. nov 2023
14:00
Vordingborg IF
0
Union / Husum
0
Runde 11
201546
05-11 2023
14:00 Elite Bornholm Nykøbing FC Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
1
-
3
05. nov 2023
14:00
Elite Bornholm
1
Nykøbing FC
3
Runde 1
198190
11-11 2023
12:30 Snekkersten IF Vordingborg IF Snekkersten Idrætscenter
2
-
1
11. nov 2023
12:30
Snekkersten IF
2
Vordingborg IF
1
Runde 10
201483
11-11 2023
13:00 Nykøbing FC Brønshøj / Fix Nykøbing FC
1
-
4
11. nov 2023
13:00
Nykøbing FC
1
Brønshøj / Fix
4
Runde 6
201225
11-11 2023
15:30 Elite Bornholm B. 73, Slagelse Kunst-Nexø Stadion
3
-
2
11. nov 2023
15:30
Elite Bornholm
3
B. 73, Slagelse
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk frist til Futsal/Indefodbold 23-24 er den 25.9.23 via kluboffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Log ind