Serie 5, P2/5 Forår - Dommerløs, P3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
462241
fr05-04 2024
18:00 Fælledparken
0
-
4
05. apr
18:00
HB 7
0
B.93 11
4
462242
07-04 2024
14:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
07. apr
14:00
SC Amager 2
Oversidder
462243
07-04 2024
14:00
Oversidder
Ryparken Idrætsanlæg
07. apr
14:00
FC Ryparken 4
Oversidder
462244
07-04 2024
14:00 Valby Idrætspark
1
-
6
07. apr
14:00
FC Whop en Dei 2
1
Fremad Amager 3
6
462237
07-04 2024
18:00
Oversidder
07. apr
18:00
Oversidder
HIK 6
462246
14-04 2024
10:00 HIK
HHT
14. apr
10:00
HIK 6
FC Ryparken 4
HHT
462247
14-04 2024
16:00
Oversidder
B 93 Svanemølleanlæg.
14. apr
16:00
B.93 11
Oversidder
462245
14-04 2024
16:00
Oversidder
14. apr
16:00
Oversidder
FC Whop en Dei 2
462250
ma15-04 2024
19:30 Sundby I P. Opvisn.
5
-
2
15. apr
19:30
Fremad Amager 3
5
SC Amager 2
2
462253
ti16-04 2024
20:30
Oversidder
Oversidder
16. apr
20:30
Oversidder
Oversidder
462254
fr19-04 2024
18:00 Fælledparken
2
-
3
19. apr
18:00
HB 7
2
Fremad Amager 3
3
462255
21-04 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
21. apr
14:00
FC Ryparken 4
1
B.93 11
2
462256
21-04 2024
16:00 Valby Idrætspark
4
-
3
21. apr
16:00
FC Whop en Dei 2
4
SC Amager 2
3
462251
21-04 2024
16:00
Oversidder
21. apr
16:00
Oversidder
HIK 6
462542
to25-04 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
6
-
2
25. apr
20:00
HIK 6
6
FC Whop en Dei 2
2
462544
28-04 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
0
28. apr
14:00
SC Amager 2
4
HB 7
0
462543
28-04 2024
16:00
Oversidder
B 93 Svanemølleanlæg.
28. apr
16:00
B.93 11
Oversidder
462550
ma29-04 2024
19:30
Oversidder
Sundby Idrætspark
HHT
29. apr
19:30
Fremad Amager 3
Oversidder
HHT
462561
05-05 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
UHT
05. maj
14:00
FC Ryparken 4
Fremad Amager 3
UHT
462562
05-05 2024
16:00 Valby Idrætspark
0
-
0
05. maj
16:00
FC Whop en Dei 2
0
HB 7
0
462551
05-05 2024
16:00
Oversidder
Oversidder
05. maj
16:00
Oversidder
Oversidder
462552
05-05 2024
18:00
Oversidder
05. maj
18:00
Oversidder
SC Amager 2
462563
fr10-05 2024
18:00
Oversidder
Fælledparken
10. maj
18:00
HB 7
Oversidder
462569
12-05 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
12. maj
14:00
SC Amager 2
5
FC Ryparken 4
1
462570
12-05 2024
14:00
Oversidder
12. maj
14:00
Oversidder
HIK 6
462568
12-05 2024
16:00 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
3
12. maj
16:00
B.93 11
4
FC Whop en Dei 2
3
462572
ma13-05 2024
19:30
Oversidder
Sundby I P. Opvisn.
HHT
13. maj
19:30
Fremad Amager 3
Oversidder
HHT
462248
19-05 2024
14:00
Oversidder
19. maj
14:00
Oversidder
HB 7
462560
to23-05 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
2
-
4
23. maj
20:00
HIK 6
2
B.93 11
4
462598
25-05 2024
16:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
25. maj
16:00
FC Ryparken 4
1
HB 7
1
462574
26-05 2024
16:00
Oversidder
26. maj
16:00
Oversidder
SC Amager 2
462591
26-05 2024
16:00
Oversidder
B 93 Svanemølleanlæg.
26. maj
16:00
B.93 11
Oversidder
462599
26-05 2024
16:00
Oversidder
Valby Idrætspark
26. maj
16:00
FC Whop en Dei 2
Oversidder
462589
ma27-05 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
UHT
27. maj
20:00
HIK 6
Fremad Amager 3
UHT
462797
fr31-05 2024
18:00
Oversidder
Fælledparken
31. maj
18:00
HB 7
Oversidder
462809
02-06 2024
14:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
5
02. jun
14:00
SC Amager 2
4
HIK 6
5
464432
02-06 2024
16:00
Oversidder
Valby Idrætspark
02. jun
16:00
FC Whop en Dei 2
Oversidder
462794
02-06 2024
18:00
Oversidder
02. jun
18:00
Oversidder
FC Ryparken 4
464451
ma03-06 2024
19:30 Sundby Idrætspark
HHT
03. jun
19:30
Fremad Amager 3
B.93 11
HHT
462547
09-06 2024
16:00
Oversidder
09. jun
16:00
Oversidder
FC Ryparken 4
464938
on12-06 2024
20:15 Gentofte Sportspark Vest
UMH
12. jun
20:15
HIK 6
HB 7
UMH
465109
15-06 2024
14:00 B 93 Svanemølleanlæg.
15. jun
14:00
B.93 11
SC Amager 2
466052
15-06 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
15. jun
14:00
FC Ryparken 4
FC Whop en Dei 2
466053
15-06 2024
16:00
Oversidder
UHT
15. jun
16:00
Oversidder
Fremad Amager 3
UHT
464937
16-06 2024
16:00
Oversidder
Oversidder
16. jun
16:00
Oversidder
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.

Nedrykning: ingen

Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.

Log ind