Serie 5 - Forår, Pulje 5 (2021)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
667291
17-04 2021
13:00 Fløng-Hedehusene Fodbold FC Ishøj (2) Hedehusene Idrætspark
6
-
2
17. apr 2021
13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold
6
FC Ishøj (2)
2
667287
17-04 2021
15:30 Kirke Hyllinge IF Himmelev-Veddelev BK Kirke Hyllinge Stadion
2
-
2
17. apr 2021
15:30
Kirke Hyllinge IF
2
Himmelev-Veddelev BK
2
667290
18-04 2021
10:00 Solrød FC (1) Roskilde IF Solrød Idrætscenter
9
-
0
18. apr 2021
10:00
Solrød FC (1)
9
Roskilde IF
0
667288
18-04 2021
11:00 Torslunde-Ishøj IF Roskilde Boldklub Ishøj Idrætsplads
2
-
0
18. apr 2021
11:00
Torslunde-Ishøj IF
2
Roskilde Boldklub
0
667289
18-04 2021
13:00 Vindinge IF Rosa La FC Vindinge Idrætspark
2
-
3
18. apr 2021
13:00
Vindinge IF
2
Rosa La FC
3
667286
18-04 2021
14:00 Svogerslev BK KFUM BK, Roskilde Svogerslev Idrætspark
1
-
3
18. apr 2021
14:00
Svogerslev BK
1
KFUM BK, Roskilde
3
667294
on21-04 2021
18:30 Himmelev-Veddelev BK FC Ishøj (2) Himmelev Idrætspark
3
-
4
21. apr 2021
18:30
Himmelev-Veddelev BK
3
FC Ishøj (2)
4
667295
on21-04 2021
18:30 Kirke Hyllinge IF Torslunde-Ishøj IF Kirke Hyllinge Stadion
2
-
1
21. apr 2021
18:30
Kirke Hyllinge IF
2
Torslunde-Ishøj IF
1
667297
on21-04 2021
18:30 KFUM BK, Roskilde Solrød FC (1) Lillevang Idrætscenter
2
-
3
21. apr 2021
18:30
KFUM BK, Roskilde
2
Solrød FC (1)
3
667298
on21-04 2021
18:30 Roskilde IF Fløng-Hedehusene Fodbold Målfeltet
2
-
1
21. apr 2021
18:30
Roskilde IF
2
Fløng-Hedehusene Fodbold
1
667293
on21-04 2021
19:00 Roskilde Boldklub Vindinge IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8
-
2
21. apr 2021
19:00
Roskilde Boldklub
8
Vindinge IF
2
667296
to22-04 2021
18:30 Rosa La FC Svogerslev BK Målfeltet
5
-
1
22. apr 2021
18:30
Rosa La FC
5
Svogerslev BK
1
667304
24-04 2021
13:00 Fløng-Hedehusene Fodbold KFUM BK, Roskilde Hedehusene Idrætspark
3
-
4
24. apr 2021
13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold
3
KFUM BK, Roskilde
4
667303
25-04 2021
10:00 Solrød FC (1) Rosa La FC Solrød Idrætscenter
4
-
0
25. apr 2021
10:00
Solrød FC (1)
4
Rosa La FC
0
667301
25-04 2021
11:00 Torslunde-Ishøj IF Himmelev-Veddelev BK Ishøj Idrætsplads
0
-
4
25. apr 2021
11:00
Torslunde-Ishøj IF
0
Himmelev-Veddelev BK
4
667302
25-04 2021
13:00 Vindinge IF Kirke Hyllinge IF Vindinge Idrætspark
1
-
8
25. apr 2021
13:00
Vindinge IF
1
Kirke Hyllinge IF
8
667300
25-04 2021
13:00 FC Ishøj (2) Roskilde IF Ishøj Idrætscenter
5
-
2
25. apr 2021
13:00
FC Ishøj (2)
5
Roskilde IF
2
667299
25-04 2021
14:00 Svogerslev BK Roskilde Boldklub Svogerslev Idrætspark
2
-
3
25. apr 2021
14:00
Svogerslev BK
2
Roskilde Boldklub
3
667310
on28-04 2021
18:30 KFUM BK, Roskilde FC Ishøj (2) Lillevang Idrætscenter
1
-
9
28. apr 2021
18:30
KFUM BK, Roskilde
1
FC Ishøj (2)
9
667306
02-05 2021
11:00 Himmelev-Veddelev BK Roskilde IF Himmelev Idrætspark
3
-
0
02. maj 2021
11:00
Himmelev-Veddelev BK
3
Roskilde IF
0
667307
02-05 2021
11:00 Kirke Hyllinge IF Svogerslev BK Kirke Hyllinge Stadion
8
-
2
02. maj 2021
11:00
Kirke Hyllinge IF
8
Svogerslev BK
2
667308
02-05 2021
11:00 Rosa La FC Fløng-Hedehusene Fodbold Målfeltet
3
-
4
02. maj 2021
11:00
Rosa La FC
3
Fløng-Hedehusene Fodbold
4
667309
02-05 2021
11:00 Torslunde-Ishøj IF Vindinge IF Ishøj Idrætsplads
UHT
02. maj 2021
11:00
Torslunde-Ishøj IF
Vindinge IF
UHT
667305
02-05 2021
12:00 Roskilde Boldklub Solrød FC (1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0
-
11
02. maj 2021
12:00
Roskilde Boldklub
0
Solrød FC (1)
11
667316
08-05 2021
13:00 Fløng-Hedehusene Fodbold Roskilde Boldklub Hedehusene Idrætspark
3
-
1
08. maj 2021
13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold
3
Roskilde Boldklub
1
667315
09-05 2021
12:30 Solrød FC (1) Kirke Hyllinge IF Solrød Idrætscenter
1
-
0
09. maj 2021
12:30
Solrød FC (1)
1
Kirke Hyllinge IF
0
667312
09-05 2021
13:00 FC Ishøj (2) Rosa La FC Ishøj Idrætscenter
3
-
1
09. maj 2021
13:00
FC Ishøj (2)
3
Rosa La FC
1
667313
09-05 2021
13:00 Vindinge IF Himmelev-Veddelev BK Vindinge Idrætspark
4
-
6
09. maj 2021
13:00
Vindinge IF
4
Himmelev-Veddelev BK
6
667314
09-05 2021
13:00 Roskilde IF KFUM BK, Roskilde Målfeltet
0
-
2
09. maj 2021
13:00
Roskilde IF
0
KFUM BK, Roskilde
2
667311
09-05 2021
14:00 Svogerslev BK Torslunde-Ishøj IF Svogerslev Idrætspark
2
-
7
09. maj 2021
14:00
Svogerslev BK
2
Torslunde-Ishøj IF
7
667317
15-05 2021
15:30 Roskilde Boldklub FC Ishøj (2) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
6
15. maj 2021
15:30
Roskilde Boldklub
1
FC Ishøj (2)
6
667319
15-05 2021
15:30 Kirke Hyllinge IF Fløng-Hedehusene Fodbold Kirke Hyllinge Stadion
5
-
3
15. maj 2021
15:30
Kirke Hyllinge IF
5
Fløng-Hedehusene Fodbold
3
667318
16-05 2021
11:00 Himmelev-Veddelev BK KFUM BK, Roskilde Himmelev Idrætspark
2
-
2
16. maj 2021
11:00
Himmelev-Veddelev BK
2
KFUM BK, Roskilde
2
667320
16-05 2021
11:00 Rosa La FC Roskilde IF Målfeltet
UHT
16. maj 2021
11:00
Rosa La FC
Roskilde IF
UHT
667321
16-05 2021
11:00 Torslunde-Ishøj IF Solrød FC (1) Ishøj Idrætsplads
1
-
4
16. maj 2021
11:00
Torslunde-Ishøj IF
1
Solrød FC (1)
4
667322
16-05 2021
13:00 Vindinge IF Svogerslev BK Vindinge Idrætspark
4
-
2
16. maj 2021
13:00
Vindinge IF
4
Svogerslev BK
2
667360
22-05 2021
13:00 Fløng-Hedehusene Fodbold Torslunde-Ishøj IF Hedehusene Idrætspark
0
-
0
22. maj 2021
13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold
0
Torslunde-Ishøj IF
0
667325
23-05 2021
11:00 KFUM BK, Roskilde Rosa La FC Lillevang Idrætscenter
0
-
2
23. maj 2021
11:00
KFUM BK, Roskilde
0
Rosa La FC
2
667359
23-05 2021
11:00 Solrød FC (1) Vindinge IF Solrød Idrætscenter
UHT
23. maj 2021
11:00
Solrød FC (1)
Vindinge IF
UHT
667324
23-05 2021
13:00 FC Ishøj (2) Kirke Hyllinge IF Ishøj Idrætscenter
1
-
4
23. maj 2021
13:00
FC Ishøj (2)
1
Kirke Hyllinge IF
4
667358
23-05 2021
13:00 Roskilde IF Roskilde Boldklub Målfeltet
HHT
23. maj 2021
13:00
Roskilde IF
Roskilde Boldklub
HHT
667323
23-05 2021
14:00 Svogerslev BK Himmelev-Veddelev BK Svogerslev Idrætspark
3
-
5
23. maj 2021
14:00
Svogerslev BK
3
Himmelev-Veddelev BK
5
667364
30-05 2021
11:00 Kirke Hyllinge IF Roskilde IF Kirke Hyllinge Stadion
UHT
30. maj 2021
11:00
Kirke Hyllinge IF
Roskilde IF
UHT
667365
30-05 2021
13:00 Torslunde-Ishøj IF FC Ishøj (2) Ishøj Idrætsplads
0
-
4
30. maj 2021
13:00
Torslunde-Ishøj IF
0
FC Ishøj (2)
4
667366
30-05 2021
13:00 Vindinge IF Fløng-Hedehusene Fodbold Vindinge Idrætspark
4
-
5
30. maj 2021
13:00
Vindinge IF
4
Fløng-Hedehusene Fodbold
5
667361
30-05 2021
14:00 Svogerslev BK Solrød FC (1) Svogerslev Idrætspark
UHT
30. maj 2021
14:00
Svogerslev BK
Solrød FC (1)
UHT
667362
on02-06 2021
18:30 Roskilde Boldklub KFUM BK, Roskilde Roskilde Idrætspark Kunstgræs
HHT
02. jun 2021
18:30
Roskilde Boldklub
KFUM BK, Roskilde
HHT
668204
05-06 2021
13:00 Fløng-Hedehusene Fodbold Svogerslev BK Hedehusene Idrætspark
HHT
05. jun 2021
13:00
Fløng-Hedehusene Fodbold
Svogerslev BK
HHT
667370
06-06 2021
11:00 Rosa La FC Roskilde Boldklub Målfeltet
UHT
06. jun 2021
11:00
Rosa La FC
Roskilde Boldklub
UHT
667371
06-06 2021
11:00 KFUM BK, Roskilde Kirke Hyllinge IF Lillevang Idrætscenter
1
-
9
06. jun 2021
11:00
KFUM BK, Roskilde
1
Kirke Hyllinge IF
9
668203
06-06 2021
11:00 Himmelev-Veddelev BK Solrød FC (1) Himmelev Idrætspark
0
-
2
06. jun 2021
11:00
Himmelev-Veddelev BK
0
Solrød FC (1)
2
667372
06-06 2021
13:00 Roskilde IF Torslunde-Ishøj IF Målfeltet
HHT
06. jun 2021
13:00
Roskilde IF
Torslunde-Ishøj IF
HHT
667367
06-06 2021
13:00 FC Ishøj (2) Vindinge IF Ishøj Idrætscenter
8
-
2
06. jun 2021
13:00
FC Ishøj (2)
8
Vindinge IF
2
667363
on09-06 2021
19:00 Himmelev-Veddelev BK Rosa La FC Himmelev Idrætspark
1
-
5
09. jun 2021
19:00
Himmelev-Veddelev BK
1
Rosa La FC
5
668211
12-06 2021
13:00 Kirke Hyllinge IF Rosa La FC Kirke Hyllinge Stadion
UHT
12. jun 2021
13:00
Kirke Hyllinge IF
Rosa La FC
UHT
668210
13-06 2021
10:00 Roskilde Boldklub Himmelev-Veddelev BK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
HHT
13. jun 2021
10:00
Roskilde Boldklub
Himmelev-Veddelev BK
HHT
668212
13-06 2021
11:00 Torslunde-Ishøj IF KFUM BK, Roskilde Ishøj Idrætsplads
UHT
13. jun 2021
11:00
Torslunde-Ishøj IF
KFUM BK, Roskilde
UHT
668214
13-06 2021
11:00 Solrød FC (1) Fløng-Hedehusene Fodbold Solrød Idrætscenter
UHT
13. jun 2021
11:00
Solrød FC (1)
Fløng-Hedehusene Fodbold
UHT
668213
13-06 2021
13:00 Vindinge IF Roskilde IF Vindinge Idrætspark
UHT
13. jun 2021
13:00
Vindinge IF
Roskilde IF
UHT
668209
13-06 2021
14:00 Svogerslev BK FC Ishøj (2) Svogerslev Idrætspark
2
-
2
13. jun 2021
14:00
Svogerslev BK
2
FC Ishøj (2)
2
667284
on16-06 2021
18:30 KFUM BK, Roskilde Vindinge IF Lillevang Idrætscenter
6
-
7
16. jun 2021
18:30
KFUM BK, Roskilde
6
Vindinge IF
7
667283
19-06 2021
12:00 Rosa La FC Torslunde-Ishøj IF Målfeltet
3
-
4
19. jun 2021
12:00
Rosa La FC
3
Torslunde-Ishøj IF
4
667281
19-06 2021
15:30 Roskilde Boldklub Kirke Hyllinge IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
HHT
19. jun 2021
15:30
Roskilde Boldklub
Kirke Hyllinge IF
HHT
667282
20-06 2021
11:00 Himmelev-Veddelev BK Fløng-Hedehusene Fodbold Himmelev Idrætspark
UHT
20. jun 2021
11:00
Himmelev-Veddelev BK
Fløng-Hedehusene Fodbold
UHT
667285
20-06 2021
13:00 Roskilde IF Svogerslev BK Målfeltet
HHT
20. jun 2021
13:00
Roskilde IF
Svogerslev BK
HHT
667280
on23-06 2021
19:00 FC Ishøj (2) Solrød FC (1) Ishøj Idrætscenter
1
-
0
23. jun 2021
19:00
FC Ishøj (2)
1
Solrød FC (1)
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 22. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7
kamp 3 Vinder pulje 11 - Vinder pulje 3

Kvartfinaler torsdag den 24. juni kl. 19.00
kamp 4: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
kamp 5: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 6: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 7: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 27. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 5
Semifinale 2: Vinder kamp 7 - Vinder kamp 6

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 30. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind