Ungdomspokal U17 Drenge (05) 21/22 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
556071
on25-08 2021
17:30 FC Rudersdal (3) Solrød FC (1) Rundforbi Stadion
8
-
7
25. aug 2021
17:30
FC Rudersdal (3)
8
Solrød FC (1)
7
557204
on25-08 2021
18:00 B 1903 (1) Hillerød Fodbold (Ø2) B1903
1
-
9
25. aug 2021
18:00
B 1903 (1)
1
Hillerød Fodbold (Ø2)
9
558621
on25-08 2021
18:00 Brønshøj (M) Brøndby Strand (Ø2) Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
25. aug 2021
18:00
Brønshøj (M)
2
Brøndby Strand (Ø2)
3
558733
on25-08 2021
18:00 Vestia (1) Virum-Sorgenfri (2) Bavnehøj Idrætsanlæg
0
-
4
25. aug 2021
18:00
Vestia (1)
0
Virum-Sorgenfri (2)
4
558740
on25-08 2021
18:30 Hørsholm-Usserød (Ø2) Holbæk B&I (Ø1) Hørsholm Idrætspark
0
-
3
25. aug 2021
18:30
Hørsholm-Usserød (Ø2)
0
Holbæk B&I (Ø1)
3
558832
on25-08 2021
18:30 Avarta (1) Greve Fodbold (Ø2) Espelundens Idrætsanlæg
0
-
3
25. aug 2021
18:30
Avarta (1)
0
Greve Fodbold (Ø2)
3
558833
on25-08 2021
18:30 Nivå-Kokkedal (1) Bagsværd (M) Karsemosegård
HHT
25. aug 2021
18:30
Nivå-Kokkedal (1)
Bagsværd (M)
HHT
558622
on25-08 2021
18:30 Ishøj IF (3) Sørbymagle IF (1) Ishøj Idrætscenter
HHT
25. aug 2021
18:30
Ishøj IF (3)
Sørbymagle IF (1)
HHT
558623
on25-08 2021
18:30 Albertslund IF (3) Nyråd IF (2) Albertslund Stadion
HHT
25. aug 2021
18:30
Albertslund IF (3)
Nyråd IF (2)
HHT
558628
on25-08 2021
18:30 AIK 65 Strøby (2) Taastrup FC (M) Strøbyhallen
0
-
5
25. aug 2021
18:30
AIK 65 Strøby (2)
0
Taastrup FC (M)
5
558630
on25-08 2021
18:30 Tuse IF (1) BSF (M) Tusehallen
UHT
25. aug 2021
18:30
Tuse IF (1)
BSF (M)
UHT
558355
on25-08 2021
18:30 KFUM BK, Roskilde (Ø2) Frem (Ø1) Lillevang Idrætscenter
1
-
5
25. aug 2021
18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
1
Frem (Ø1)
5
558732
on25-08 2021
19:00 Karlslunde IF (1) GVI (Ø1) Karlslunde Stadion
2
-
6
25. aug 2021
19:00
Karlslunde IF (1)
2
GVI (Ø1)
6
556747
to26-08 2021
18:30 Sundby (Ø2) FFB (Ø1) Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
6
26. aug 2021
18:30
Sundby (Ø2)
7
FFB (Ø1)
6
558629
on08-09 2021
17:30 LSF (Ø2) A27 (Ø2) Smørum Idrætscenter
3
-
1
08. sep 2021
17:30
LSF (Ø2)
3
A27 (Ø2)
1
555997
on15-09 2021
18:15 Skjold VB 1968 (1) Ryparken Idrætsanlæg
5
-
4
15. sep 2021
18:15
Skjold
5
VB 1968 (1)
4
463792
on15-09 2021
19:00 Skjold Birkerød (M) Holbæk B&I (Ø1) Birkerød Stadion Kunstgræs
HHT
15. sep 2021
19:00
Skjold Birkerød (M)
Holbæk B&I (Ø1)
HHT
463793
ti21-09 2021
19:30 Greve Fodbold (Ø2) Ringsted IF (Ø2) Greve Idræts Center Kunstgræs
4
-
0
21. sep 2021
19:30
Greve Fodbold (Ø2)
4
Ringsted IF (Ø2)
0
463799
on22-09 2021
18:00 Sørbymagle IF (1) Vordingborg IF (M) Sørbyhallen
7
-
6
22. sep 2021
18:00
Sørbymagle IF (1)
7
Vordingborg IF (M)
6
463800
on22-09 2021
18:00 Nyråd IF (2) Frederiksværk FK (1) Stensved Stadion
HHT
22. sep 2021
18:00
Nyråd IF (2)
Frederiksværk FK (1)
HHT
463802
on22-09 2021
19:00 Allerød FK (M) Sundby (Ø2) Allerød Idrætspark Kunstgræs
2
-
7
22. sep 2021
19:00
Allerød FK (M)
2
Sundby (Ø2)
7
463803
on22-09 2021
19:00 Hillerød Fodbold (Ø2) Vanløse (Ø1) Hillerød Stadion Kunstgræs
1
-
6
22. sep 2021
19:00
Hillerød Fodbold (Ø2)
1
Vanløse (Ø1)
6
463795
on22-09 2021
19:00 Taastrup FC (M) LSF (Ø2) NyBolig Park - Kunstgræs
5
-
6
22. sep 2021
19:00
Taastrup FC (M)
5
LSF (Ø2)
6
463796
on22-09 2021
19:00 Glostrup (2) Tuse IF (1) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
HHT
22. sep 2021
19:00
Glostrup (2)
Tuse IF (1)
HHT
463797
on22-09 2021
19:00 FB (M) GVI (Ø1) Jens Jessens Vej
1
-
2
22. sep 2021
19:00
FB (M)
1
GVI (Ø1)
2
463791
on22-09 2021
19:15 Virum-Sorgenfri (2) Vallensbæk IF (Ø2) Virumgård kunstgræsbane
2
-
1
22. sep 2021
19:15
Virum-Sorgenfri (2)
2
Vallensbæk IF (Ø2)
1
463794
to23-09 2021
19:00 Bagsværd (M) FA 2000 (Ø1) Gladsaxe stadion Kunstgræs
1
-
2
23. sep 2021
19:00
Bagsværd (M)
1
FA 2000 (Ø1)
2
463798
on29-09 2021
18:30 Frem (Ø1) Brøndby Strand (Ø2) Valby Idrætspark
3
-
2
29. sep 2021
18:30
Frem (Ø1)
3
Brøndby Strand (Ø2)
2
463801
on29-09 2021
19:00 FC Rudersdal (3) Skjold Rundforbi Stadion Kunst
3
-
2
29. sep 2021
19:00
FC Rudersdal (3)
3
Skjold
2
862668
ti05-10 2021
19:00 Tuse IF (1) Næstved IF (Division) Tuse Kunstgræs 2020
1
-
2
05. okt 2021
19:00
Tuse IF (1)
1
Næstved IF (Division)
2
862667
on06-10 2021
18:45 GVI (Ø1) HB Køge (Division) GVI. Nymosen
2
-
3
06. okt 2021
18:45
GVI (Ø1)
2
HB Køge (Division)
3
862664
on06-10 2021
19:00 Frederiksværk FK (1) AC Amager Academy (Division) Frederiksværk Stadion, Kunstgræs
0
-
12
06. okt 2021
19:00
Frederiksværk FK (1)
0
AC Amager Academy (Division)
12
862671
on06-10 2021
19:30 Greve Fodbold (Ø2) Nykøbing FC (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs
2
-
4
06. okt 2021
19:30
Greve Fodbold (Ø2)
2
Nykøbing FC (Division)
4
862672
to07-10 2021
18:15 Virum-Sorgenfri (2) Holbæk B&I (Ø1) Virumgård kunstgræsbane
0
-
7
07. okt 2021
18:15
Virum-Sorgenfri (2)
0
Holbæk B&I (Ø1)
7
862661
to07-10 2021
19:00 Vanløse (Ø1) FC Helsingør (Division) Vanløse Idrætspark
6
-
5
07. okt 2021
19:00
Vanløse (Ø1)
6
FC Helsingør (Division)
5
862663
ma11-10 2021
19:00 FC Rudersdal (3) Roskilde BK (Division) Rundforbi Stadion Kunst
8
-
6
11. okt 2021
19:00
FC Rudersdal (3)
8
Roskilde BK (Division)
6
862665
ti12-10 2021
19:00 Sørbymagle IF (1) Hvidovre IF (Division) Sørbyhallen
0
-
12
12. okt 2021
19:00
Sørbymagle IF (1)
0
Hvidovre IF (Division)
12
862662
on13-10 2021
18:30 Sundby (Ø2) HIK (Division) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
13. okt 2021
18:30
Sundby (Ø2)
0
HIK (Division)
3
862666
on13-10 2021
19:00 Frem (Ø1) Slagelse B&I (Division) Valby Idrætspark
2
-
1
13. okt 2021
19:00
Frem (Ø1)
2
Slagelse B&I (Division)
1
862669
on27-10 2021
18:00 LSF (Ø2) AB (Division) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
0
-
5
27. okt 2021
18:00
LSF (Ø2)
0
AB (Division)
5
862670
on27-10 2021
19:15 FA 2000 (Ø1) B.93 (Division) Jens Jessens Vej
0
-
1
27. okt 2021
19:15
FA 2000 (Ø1)
0
B.93 (Division)
1
953311
on03-11 2021
19:00 Frem (Ø1) FC København (Liga) Valby Idrætspark
4
-
5
03. nov 2021
19:00
Frem (Ø1)
4
FC København (Liga)
5
953313
on03-11 2021
19:00 FC Rudersdal (3) Vanløse (Ø1) Rundforbi Stadion Kunst
2
-
5
03. nov 2021
19:00
FC Rudersdal (3)
2
Vanløse (Ø1)
5
953314
on03-11 2021
19:00 Næstved IF (Division) FC Nordsjælland (Liga) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
3
03. nov 2021
19:00
Næstved IF (Division)
2
FC Nordsjælland (Liga)
3
953312
on03-11 2021
19:45 AC Amager Academy (Division) Hvidovre IF (Division) Sundby Idrætspark
4
-
1
03. nov 2021
19:45
AC Amager Academy (Division)
4
Hvidovre IF (Division)
1
953316
ti09-11 2021
19:30 B.93 (Division) Nykøbing FC (Division) B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
0
09. nov 2021
19:30
B.93 (Division)
3
Nykøbing FC (Division)
0
953310
ti23-11 2021
18:15 Brøndbyernes IF (Liga) HIK (Division) Brøndby Stadion
8
-
2
23. nov 2021
18:15
Brøndbyernes IF (Liga)
8
HIK (Division)
2
953315
on24-11 2021
18:30 Holbæk B&I (Ø1) Lyngby BK (Liga) Holbæk Sportsby - Kunstgræs
2
-
6
24. nov 2021
18:30
Holbæk B&I (Ø1)
2
Lyngby BK (Liga)
6
953317
ti07-12 2021
19:00 HB Køge (Division) AB (Division) Herfølge Stadion Kunst
2
-
0
07. dec 2021
19:00
HB Køge (Division)
2
AB (Division)
0
338768
ti08-03 2022
19:30 AC Amager Academy (Division) FC København (Liga) Sundby I P. Opvisn.
0
-
4
08. mar 2022
19:30
AC Amager Academy (Division)
0
FC København (Liga)
4
338767
on09-03 2022
19:00 Vanløse (Ø1) Brøndbyernes IF (Liga) Vanløse Idrætspark
1
-
8
09. mar 2022
19:00
Vanløse (Ø1)
1
Brøndbyernes IF (Liga)
8
338769
ti15-03 2022
19:00 HB Køge (Division) FC Nordsjælland (Liga) Capelli Sport Stadion
2
-
3
15. mar 2022
19:00
HB Køge (Division)
2
FC Nordsjælland (Liga)
3
338770
to17-03 2022
19:30 B.93 (Division) Lyngby BK (Liga) B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
17. mar 2022
19:30
B.93 (Division)
1
Lyngby BK (Liga)
2
582319
ti10-05 2022
16:30 FC København (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
2
10. maj 2022
16:30
FC København (Liga)
1
FC Nordsjælland (Liga)
2
582320
on08-06 2022
17:15 Lyngby BK (Liga) Brøndbyernes IF (Liga) Lyngby Stadion
0
-
5
08. jun 2022
17:15
Lyngby BK (Liga)
0
Brøndbyernes IF (Liga)
5
188651
ti21-06 2022
19:00 Brøndbyernes IF (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Tingbjerg Idrætspark
1
-
5
21. jun 2022
19:00
Brøndbyernes IF (Liga)
1
FC Nordsjælland (Liga)
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 24. – 26. august (uge 34)
2. runde – 21. – 24. september (uge 38)
3. runde – 5. – 7. oktober (uge 40)
4. runde – 2. - 4. november (uge 44)
5. runde – 14. 17. marts 2022 (uge 11)
6. runde – 18. - 21 april 2022 (semifinaler) (uge 16)
7. runde – Finaledato afvikles på Tingbjerg IP, Opvisning, tirsdag den 21. juni 2022, kl. 19:00.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende


Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 3 og Liga indtræder i runde 4. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind