Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14. mar 2022
19:30
Fremad Amager 2
4
Sønderbro Fight 3
2
|
|||||||||||||||||||
15. mar 2022
20:30
Vanløse IF 3
0
Østerbro IF 2
6
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. mar 2022
19:00
Nørrebro United 3
0
CSC 2
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. mar 2022
19:00
B 1903 5
2
Skjold 2
3
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
08:45
KFB 2
B 1903 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
11:30
B.93 2
7
FC Nordhavn 2
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:00
Slægtens 2
1
B 1903 7
2
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:00
Vestia 2
13
FA 2000 6
1
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
12:30
B 1903 6
5
Sønderbro Fight 2
3
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
14:00
Union 6
B.1908 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2022
14:00
Union 3
2
HB 11
1
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
10:15
FC Ryparken 2
6
Sønderbro Fight 4
7
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
10:45
HB 8
Dunses Disciple
HHT
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
11:15
Nørrebro United 2
5
KB 4
6
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
14:00
KB 8
6
HB 10
2
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
14:00
Hvidovre IF 3
0
Union 2
2
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
14:00
KB 5
FA 2000 12
UHT
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
16:00
CBS Sport 2
10
Fremad Amager 3
0
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2022
16:00
HIK 3
8
Frem 4
3
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
14:00
B.93 2
3
Frem 3
0
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
16:00
FA 2000 13
2
KFB 2
1
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
16:00
B.1908 2
Sønderbro Fight 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
16:00
HIK 3
Union 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2022
16:00
Union 3
0
Hvidovre IF 2
8
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
12:30
CSC 2
5
KB 4
6
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
14:00
CBS Sport 2
7
KB 8
1
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
14:00
KB 3
Valby 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
15:00
Østerbro IF 2
3
Bispebjerg 2
0
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2022
16:00
FA 2000 9
5
KB 5
6
|
|||||||||||||||||||
28. mar 2022
20:15
FA 2000 7
0
B 1903 7
4
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2022
18:15
Skjold 2
KFB 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2022
19:25
KB
0
Fremad Amager 2
6
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2022
20:15
B 1903 6
5
Copenhagen Celtic 2
0
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2022
14:00
Vestia 2
KFB 5
UHHT
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2022
21:00
Bispebjerg 3
Dunses Disciple
HHT
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2022
19:00
CBS Sport 2
3
B 1903 6
0
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2022
20:30
B.93 2
3
KB 4
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2022
18:00
Hvidovre IF 2
9
Dunses Disciple
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2022
20:00
HIK 3
1
Østerbro IF 2
3
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2022
19:00
KB 3
6
B 1903 7
7
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2022
14:00
FA 2000 13
1
B.1908 2
6
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2022
19:30
Østerbro IF 2
3
CBS Sport 2
0
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2022
18:00
B 1903 7
3
B.1908 2
8
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2022
19:15
B.93 2
0
Skjold 2
1
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2022
19:15
KB 5
3
Fremad Amager 2
1
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2022
19:00
Hvidovre IF 2
8
KB 5
0
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2022
19:45
Østerbro IF 2
4
B.1908 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2022
18:15
Skjold 2
2
Hvidovre IF 2
3
|
|||||||||||||||||||
26. jun 2022
14:00
Østerbro IF 2
1
Hvidovre IF 2
3
|
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence
1. runde - 19. marts 2022 (uge 11)
2. runde - 26. marts 2022 (uge 12)
3. runde - 11. maj 2022 (uge 19)
4. runde - 8. juni 2022 (uge 23)
Semifinaler - 21. juni 2022 (uge 25)
Finale - afvikles Sundby IP, Opvisning, søndag den 26. juni 2022, kl. 16:00 (kan blive flyttet til kl. 14:00).
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.
Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk