|
325693
|
sø21-08 2022
|
12:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
325695
|
sø21-08 2022
|
12:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
|
325698
|
sø28-08 2022
|
10:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
|
325697
|
sø28-08 2022
|
11:15
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
325700
|
on31-08 2022
|
18:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
325694
|
sø04-09 2022
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
|
325696
|
to08-09 2022
|
18:30
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
325704
|
lø10-09 2022
|
11:00
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
325701
|
sø11-09 2022
|
12:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
325703
|
sø11-09 2022
|
12:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
|
325699
|
on14-09 2022
|
18:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
325706
|
sø18-09 2022
|
10:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
325707
|
sø18-09 2022
|
10:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
325705
|
sø18-09 2022
|
11:15
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
325708
|
sø18-09 2022
|
12:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
325702
|
sø25-09 2022
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
325712
|
lø01-10 2022
|
10:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
325710
|
sø02-10 2022
|
11:15
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
325711
|
sø02-10 2022
|
12:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
325709
|
sø02-10 2022
|
13:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
325714
|
sø09-10 2022
|
10:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
325715
|
sø09-10 2022
|
11:00
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
325716
|
sø09-10 2022
|
12:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
325713
|
sø09-10 2022
|
12:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
325718
|
sø30-10 2022
|
10:15
|
|
|
Top Danmark Hallen, kunstgræs
|
|
|
|
325719
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
325717
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
325720
|
sø30-10 2022
|
14:00
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
Alle puljer afvikles som enkeltturnering. Pulje A er udelukkende licenslubber.
Efter første turneringshalvdel vil de 2 bedst placerede hold fra pulje A rykke op til liga 2.
De to bedst placerede hold fra pulje B og C rykker op til pulje A sammen med bedste 3´er fra pulje B eller C (findes efter pointgennemsnit.)
Til 2. turneringshalvdel forbeholder det fælles indrangeringsudvalg sig ret til at ændre på U13-U15 rækkernes sammensætning samt omplacere hold til og fra LU.
Husk hvis I ønsker at spile Futsal í vinter så der frist 3. oktober via kluboffice:
https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2022/september/dbu-sjaellands-vintertilbud-2022-2023/#A