Herre Senior 5 7:7 Efterår, P7 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
275045
ma21-08 2023
20:45 Skjold 21 Amager FF 3 Lundehusparken
1
-
0
21. aug 2023
20:45
Skjold 21
1
Amager FF 3
0
275042
on23-08 2023
19:00 Kastrup B 1903 3 Kastrup IA ved Røllikevej
3
-
5
23. aug 2023
19:00
Kastrup
3
B 1903 3
5
275044
on23-08 2023
20:30 Internazionale SIKBH 1889 Frem 9 Valby Idrætspark
4
-
3
23. aug 2023
20:30
Internazionale SIKBH 1889
4
Frem 9
3
275065
26-08 2023
10:00 Østerbro IF 8 FB 29 Fælledparken
5
-
4
26. aug 2023
10:00
Østerbro IF 8
5
FB 29
4
275043
26-08 2023
12:30 HB 14 Vanløse 3 Fælledparken
2
-
6
26. aug 2023
12:30
HB 14
2
Vanløse 3
6
276750
ma28-08 2023
20:45 Vanløse 3 Kastrup Vanløse Idrætspark
4
-
3
28. aug 2023
20:45
Vanløse 3
4
Kastrup
3
276749
fr01-09 2023
18:45 B 1903 3 Skjold 21 B1903
UHT
01. sep 2023
18:45
B 1903 3
Skjold 21
UHT
276752
02-09 2023
12:00 Frem 9 HB 14 Valby Idrætspark
2
-
3
02. sep 2023
12:00
Frem 9
2
HB 14
3
275070
02-09 2023
13:00 Amager FF 3 Østerbro IF 8 Kastrup IA ved Diget
0
-
8
02. sep 2023
13:00
Amager FF 3
0
Østerbro IF 8
8
277027
03-09 2023
12:00 FB 29 Internazionale SIKBH 1889 Jens Jessens Vej
2
-
4
03. sep 2023
12:00
FB 29
2
Internazionale SIKBH 1889
4
277031
ti05-09 2023
20:45 Skjold 21 Vanløse 3 Lundehusparken
2
-
7
05. sep 2023
20:45
Skjold 21
2
Vanløse 3
7
277029
on06-09 2023
18:30 Kastrup Frem 9 Kastrup IA ved Røllikevej
UHT
06. sep 2023
18:30
Kastrup
Frem 9
UHT
278253
09-09 2023
10:00 Østerbro IF 8 Internazionale SIKBH 1889 Fælledparken
UHT
09. sep 2023
10:00
Østerbro IF 8
Internazionale SIKBH 1889
UHT
277030
09-09 2023
11:15 HB 14 FB 29 Fælledparken
2
-
6
09. sep 2023
11:15
HB 14
2
FB 29
6
277028
09-09 2023
13:00 Amager FF 3 B 1903 3 Kastrup IA ved Diget
UMH
09. sep 2023
13:00
Amager FF 3
B 1903 3
UMH
278266
on13-09 2023
20:30 Internazionale SIKBH 1889 HB 14 Valby Idrætspark
2
-
1
13. sep 2023
20:30
Internazionale SIKBH 1889
2
HB 14
1
278264
on13-09 2023
20:45 B 1903 3 Østerbro IF 8 B1903
3
-
4
13. sep 2023
20:45
B 1903 3
3
Østerbro IF 8
4
278265
on13-09 2023
20:45 Vanløse 3 Amager FF 3 Vanløse Idrætspark
2
-
0
13. sep 2023
20:45
Vanløse 3
2
Amager FF 3
0
278268
fr15-09 2023
18:15 FB 29 Kastrup Jens Jessens Vej
1
-
3
15. sep 2023
18:15
FB 29
1
Kastrup
3
278267
ti19-09 2023
18:00 Frem 9 Skjold 21 Valby Idrætspark
3
-
4
19. sep 2023
18:00
Frem 9
3
Skjold 21
4
278733
ti19-09 2023
20:15 B 1903 3 Vanløse 3 B1903
3
-
13
19. sep 2023
20:15
B 1903 3
3
Vanløse 3
13
278732
on20-09 2023
18:00 Kastrup Internazionale SIKBH 1889 Kastrup IA ved Røllikevej
5
-
1
20. sep 2023
18:00
Kastrup
5
Internazionale SIKBH 1889
1
278734
fr22-09 2023
18:15 Skjold 21 FB 29 Lundehusparken
3
-
4
22. sep 2023
18:15
Skjold 21
3
FB 29
4
278768
23-09 2023
10:00 Østerbro IF 8 HB 14 Fælledparken
6
-
1
23. sep 2023
10:00
Østerbro IF 8
6
HB 14
1
278269
23-09 2023
13:00 Amager FF 3 Frem 9 Kastrup IA ved Diget
3
-
2
23. sep 2023
13:00
Amager FF 3
3
Frem 9
2
278787
ti26-09 2023
20:45 Vanløse 3 Østerbro IF 8 Vanløse Idrætspark
2
-
1
26. sep 2023
20:45
Vanløse 3
2
Østerbro IF 8
1
278788
on27-09 2023
20:30 Internazionale SIKBH 1889 Skjold 21 Valby Idrætspark
9
-
2
27. sep 2023
20:30
Internazionale SIKBH 1889
9
Skjold 21
2
278790
to28-09 2023
20:30 FB 29 Amager FF 3 Jens Jessens Vej
2
-
1
28. sep 2023
20:30
FB 29
2
Amager FF 3
1
278789
fr29-09 2023
18:00 Frem 9 B 1903 3 Valby Idrætspark
10
-
4
29. sep 2023
18:00
Frem 9
10
B 1903 3
4
278770
01-10 2023
11:15 HB 14 Kastrup Fælledparken
3
-
2
01. okt 2023
11:15
HB 14
3
Kastrup
2
278793
ti03-10 2023
20:50 B 1903 3 FB 29 B1903
3
-
4
03. okt 2023
20:50
B 1903 3
3
FB 29
4
278794
to05-10 2023
20:45 Vanløse 3 Frem 9 Vanløse Idrætspark
8
-
3
05. okt 2023
20:45
Vanløse 3
8
Frem 9
3
278874
07-10 2023
10:00 Østerbro IF 8 Kastrup Fælledparken
4
-
3
07. okt 2023
10:00
Østerbro IF 8
4
Kastrup
3
278791
07-10 2023
13:00 Amager FF 3 Internazionale SIKBH 1889 Kastrup IA ved Diget
1
-
6
07. okt 2023
13:00
Amager FF 3
1
Internazionale SIKBH 1889
6
278910
on11-10 2023
19:45 Kastrup Skjold 21 Kastrup IA ved Røllikevej
9
-
1
11. okt 2023
19:45
Kastrup
9
Skjold 21
1
278912
on11-10 2023
20:30 Internazionale SIKBH 1889 B 1903 3 Valby Idrætspark
10
-
4
11. okt 2023
20:30
Internazionale SIKBH 1889
10
B 1903 3
4
278916
14-10 2023
11:30 Østerbro IF 8 Frem 9 Fælledparken
2
-
1
14. okt 2023
11:30
Østerbro IF 8
2
Frem 9
1
278911
14-10 2023
13:45 HB 14 Amager FF 3 Fælledparken
3
-
0
14. okt 2023
13:45
HB 14
3
Amager FF 3
0
278917
15-10 2023
16:00 FB 29 Vanløse 3 Jens Jessens Vej
3
-
6
15. okt 2023
16:00
FB 29
3
Vanløse 3
6
278871
ma16-10 2023
18:15 Skjold 21 HB 14 Lundehusparken
3
-
6
16. okt 2023
18:15
Skjold 21
3
HB 14
6
278986
on25-10 2023
20:45 Vanløse 3 Internazionale SIKBH 1889 Vanløse Idrætspark
UHT
25. okt 2023
20:45
Vanløse 3
Internazionale SIKBH 1889
UHT
278985
to26-10 2023
20:50 B 1903 3 HB 14 B1903
4
-
6
26. okt 2023
20:50
B 1903 3
4
HB 14
6
278987
fr27-10 2023
20:45 Skjold 21 Østerbro IF 8 Lundehusparken
1
-
7
27. okt 2023
20:45
Skjold 21
1
Østerbro IF 8
7
278988
28-10 2023
11:00 Frem 9 FB 29 Valby Idrætspark
1
-
6
28. okt 2023
11:00
Frem 9
1
FB 29
6
278969
28-10 2023
14:00 Amager FF 3 Kastrup Kastrup IA ved Diget
2
-
8
28. okt 2023
14:00
Amager FF 3
2
Kastrup
8
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind