Ungdomspokalen U14 Drenge (10) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
198276
on16-08 2023
18:15 Nørrebro United (M) B.93 (Liga 2) Ryparken Idrætsanlæg
0
-
8
16. aug 2023
18:15
Nørrebro United (M)
0
B.93 (Liga 2)
8
172875
to17-08 2023
17:15 Vallensbæk IF (M) Husum Bk (M) Vallensbæk Idrætscenter
2
-
4
17. aug 2023
17:15
Vallensbæk IF (M)
2
Husum Bk (M)
4
198275
ti22-08 2023
16:55 Østerbro IF (M) FA 2000 (Liga 3) Ryparken Idrætsanlæg
0
-
6
22. aug 2023
16:55
Østerbro IF (M)
0
FA 2000 (Liga 3)
6
198277
ti22-08 2023
18:30 Vestia (2) A27 (Liga 3) Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
6
22. aug 2023
18:30
Vestia (2)
1
A27 (Liga 3)
6
198278
ti22-08 2023
18:30 Oversidder Brøndbyernes IF (Liga 1)
22. aug 2023
18:30
Oversidder
Brøndbyernes IF (Liga 1)
198279
ti22-08 2023
18:30 Oversidder KB (Liga 1)
22. aug 2023
18:30
Oversidder
KB (Liga 1)
198280
ti22-08 2023
18:30 Oversidder Farum BK (Liga 1)
22. aug 2023
18:30
Oversidder
Farum BK (Liga 1)
172870
ti22-08 2023
18:30 Brønshøj/Fix (M) Bagsværd BK (1) Tingbjerg Idrætspark
0
-
2
22. aug 2023
18:30
Brønshøj/Fix (M)
0
Bagsværd BK (1)
2
172874
ti22-08 2023
18:30 Virum-Sorgenfri BK (M) B 1903 (Liga 3) Virum Stadion
1
-
5
22. aug 2023
18:30
Virum-Sorgenfri BK (M)
1
B 1903 (Liga 3)
5
172877
ti22-08 2023
18:30 BSF (Liga 3) AB (Liga 2) Ballerup Idrætspark
1
-
5
22. aug 2023
18:30
BSF (Liga 3)
1
AB (Liga 2)
5
172878
ti22-08 2023
18:30 IF Skjold Birkerød (1) FC Rudersdal (M) Birkerød Stadion
3
-
2
22. aug 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (1)
3
FC Rudersdal (M)
2
172879
ti22-08 2023
18:30 FFB (Liga 3) FC Helsingør (Liga 2) Frederikssund Stadion
4
-
0
22. aug 2023
18:30
FFB (Liga 3)
4
FC Helsingør (Liga 2)
0
172880
ti22-08 2023
18:30 Greve Fodbold (Liga 3) HB Køge (Liga 1) Greve Idræts Center
5
-
6
22. aug 2023
18:30
Greve Fodbold (Liga 3)
5
HB Køge (Liga 1)
6
172881
ti22-08 2023
18:30 Herlufsholm GF (1) Nykøbing FC (Liga 2) Maglemølle Storhallen
2
-
4
22. aug 2023
18:30
Herlufsholm GF (1)
2
Nykøbing FC (Liga 2)
4
172884
ti22-08 2023
18:30 FC Hornsherred (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) Møllegårdhallen
4
-
3
22. aug 2023
18:30
FC Hornsherred (1)
4
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
3
172885
ti22-08 2023
18:30 Himmelev-Veddelev BK (M) Holbæk B&I (Liga 2) Himmelev Idrætspark
6
-
5
22. aug 2023
18:30
Himmelev-Veddelev BK (M)
6
Holbæk B&I (Liga 2)
5
172886
ti22-08 2023
18:30 Hillerød Fodbold (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Hillerød Stadion
2
-
10
22. aug 2023
18:30
Hillerød Fodbold (M)
2
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
10
172887
ti22-08 2023
18:30 Allerød Fodbold Klub (1) LSF (Liga 3) Allerød Idrætspark
0
-
5
22. aug 2023
18:30
Allerød Fodbold Klub (1)
0
LSF (Liga 3)
5
198244
ti22-08 2023
18:30 Nivå-Kokkedal FK (1) Albertslund BS 72 (Liga 3) Karsemosegård
3
-
2
22. aug 2023
18:30
Nivå-Kokkedal FK (1)
3
Albertslund BS 72 (Liga 3)
2
198245
ti22-08 2023
18:30 Ringsted IF (M) Næstved I.F. (Liga 2) Ringsted Stadion
6
-
7
22. aug 2023
18:30
Ringsted IF (M)
6
Næstved I.F. (Liga 2)
7
198246
ti22-08 2023
18:30 Solrød FC (M) KFUM BK, Roskilde (Liga 3) Solrød Idrætscenter
2
-
7
22. aug 2023
18:30
Solrød FC (M)
2
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
7
198247
ti22-08 2023
18:30 Slagelse B&I (Liga 3) Roskilde Boldklub (Liga 2) Slagelse Stadion
1
-
0
22. aug 2023
18:30
Slagelse B&I (Liga 3)
1
Roskilde Boldklub (Liga 2)
0
198273
ti22-08 2023
18:30 Vanløse (Liga 3) Hvidovre IF(Liga 2) Vanløse Idrætspark
2
-
4
22. aug 2023
18:30
Vanløse (Liga 3)
2
Hvidovre IF(Liga 2)
4
172871
on23-08 2023
17:15 Fremad Valby (1) Herlev IF (M) Valby Idrætspark
2
-
5
23. aug 2023
17:15
Fremad Valby (1)
2
Herlev IF (M)
5
172873
on23-08 2023
19:30 Hekla (M) Sundby Bk.(Liga 3) Hekla Park
5
-
6
23. aug 2023
19:30
Hekla (M)
5
Sundby Bk.(Liga 3)
6
172872
to24-08 2023
19:00 SIF/Aakanden (M) Skjold (1) Skovshoved I P
12
-
0
24. aug 2023
19:00
SIF/Aakanden (M)
12
Skjold (1)
0
172882
fr25-08 2023
18:00 Union (4) Ølstykke FC (M) Grøndal Multicenter
0
-
9
25. aug 2023
18:00
Union (4)
0
Ølstykke FC (M)
9
198248
ti29-08 2023
18:30 BK Frem (Liga 3) AC Amager Academy (Liga 2) Valby Idrætspark
0
-
6
29. aug 2023
18:30
BK Frem (Liga 3)
0
AC Amager Academy (Liga 2)
6
198272
on30-08 2023
17:30 FB (Liga 3) HIK (Liga 2) Jens Jessens Vej
0
-
7
30. aug 2023
17:30
FB (Liga 3)
0
HIK (Liga 2)
7
172876
on30-08 2023
18:00 Herstedøster IC (1) Glostrup (M) Herstedøster Stadion
1
-
4
30. aug 2023
18:00
Herstedøster IC (1)
1
Glostrup (M)
4
172883
to31-08 2023
18:30 Værløse BK (1) Karlslunde IF (Liga 3) Værløse Stadion
7
-
9
31. aug 2023
18:30
Værløse BK (1)
7
Karlslunde IF (Liga 3)
9
198274
to31-08 2023
18:45 GVI (Liga 3) Ørestad IF (M) GVI. Nymosen
0
-
3
31. aug 2023
18:45
GVI (Liga 3)
0
Ørestad IF (M)
3
831495
ti05-09 2023
18:00 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Bagsværd BK (1) Lyngby Stadion
8
-
0
05. sep 2023
18:00
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
8
Bagsværd BK (1)
0
831496
ti05-09 2023
18:00 Husum Bk (M) AB (Liga 2) Husumparken
2
-
8
05. sep 2023
18:00
Husum Bk (M)
2
AB (Liga 2)
8
831497
ti05-09 2023
18:00 IF Skjold Birkerød (1) B 1903 (Liga 3) Birkerød Stadion
0
-
4
05. sep 2023
18:00
IF Skjold Birkerød (1)
0
B 1903 (Liga 3)
4
831499
ti05-09 2023
18:00 SIF/Aakanden (M) Farum BK (Liga 1) Skovshoved I P
1
-
7
05. sep 2023
18:00
SIF/Aakanden (M)
1
Farum BK (Liga 1)
7
831500
ti05-09 2023
18:00 FFB (Liga 3) KB (Liga 1) Frederikssund Stadion
0
-
10
05. sep 2023
18:00
FFB (Liga 3)
0
KB (Liga 1)
10
831501
ti05-09 2023
18:00 Nivå-Kokkedal FK (1) HIK (Liga 2) Karsemosegård
1
-
8
05. sep 2023
18:00
Nivå-Kokkedal FK (1)
1
HIK (Liga 2)
8
831502
ti05-09 2023
18:00 Glostrup (M) Karlslunde IF (Liga 3) Østervangsbanerne
0
-
4
05. sep 2023
18:00
Glostrup (M)
0
Karlslunde IF (Liga 3)
4
831503
ti05-09 2023
18:00 Ørestad IF (M) Brøndbyernes IF (Liga 1) Sundby Idrætspark
0
-
8
05. sep 2023
18:00
Ørestad IF (M)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
8
831506
ti05-09 2023
18:00 Slagelse B&I (Liga 3) Sundby Bk.(Liga 3) Slagelse Stadion
5
-
1
05. sep 2023
18:00
Slagelse B&I (Liga 3)
5
Sundby Bk.(Liga 3)
1
831507
ti05-09 2023
18:00 Nykøbing FC (Liga 2) Næstved I.F. (Liga 2) Nykøbing FC
0
-
5
05. sep 2023
18:00
Nykøbing FC (Liga 2)
0
Næstved I.F. (Liga 2)
5
831508
ti05-09 2023
18:00 KFUM BK, Roskilde (Liga 3) HB Køge (Liga 1) Lillevang Idrætscenter
0
-
7
05. sep 2023
18:00
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
0
HB Køge (Liga 1)
7
831509
ti05-09 2023
18:00 A27 (Liga 3) AC Amager Academy (Liga 2) Dragør Bk
2
-
3
05. sep 2023
18:00
A27 (Liga 3)
2
AC Amager Academy (Liga 2)
3
831498
on06-09 2023
18:15 Ølstykke FC (M) FA 2000 (Liga 3) Ølstykke Stadion Kunstgræs
3
-
2
06. sep 2023
18:15
Ølstykke FC (M)
3
FA 2000 (Liga 3)
2
831494
to07-09 2023
18:30 LSF (Liga 3) B.93 (Liga 2) Smørum Idrætscenter
0
-
3
07. sep 2023
18:30
LSF (Liga 3)
0
B.93 (Liga 2)
3
831504
ti12-09 2023
18:00 FC Hornsherred (1) Herlev IF (M) Møllegårdhallen
3
-
2
12. sep 2023
18:00
FC Hornsherred (1)
3
Herlev IF (M)
2
831505
ti12-09 2023
18:30 Himmelev-Veddelev BK (M) Hvidovre IF(Liga 2) Himmelev Idrætspark
2
-
6
12. sep 2023
18:30
Himmelev-Veddelev BK (M)
2
Hvidovre IF(Liga 2)
6
387847
ti10-10 2023
18:30 Hvidovre IF(Liga 2) AC Amager Academy (Liga 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
2
10. okt 2023
18:30
Hvidovre IF(Liga 2)
1
AC Amager Academy (Liga 2)
2
387850
ti10-10 2023
18:30 Ølstykke FC (M) Brøndbyernes IF (Liga 1) Ølstykke Stadion
0
-
5
10. okt 2023
18:30
Ølstykke FC (M)
0
Brøndbyernes IF (Liga 1)
5
387853
ti10-10 2023
18:30 Karlslunde IF (Liga 3) B.93 (Liga 2) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
5
-
6
10. okt 2023
18:30
Karlslunde IF (Liga 3)
5
B.93 (Liga 2)
6
387854
ti10-10 2023
18:30 FC Hornsherred (1) HB Køge (Liga 1) Skibby Stadion Kunstgræs
0
-
7
10. okt 2023
18:30
FC Hornsherred (1)
0
HB Køge (Liga 1)
7
387873
ti10-10 2023
18:30 Slagelse B&I (Liga 3) Farum BK (Liga 1) Slagelse Stadion Kunst
2
-
1
10. okt 2023
18:30
Slagelse B&I (Liga 3)
2
Farum BK (Liga 1)
1
387833
on11-10 2023
18:30 Næstved I.F. (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3
-
6
11. okt 2023
18:30
Næstved I.F. (Liga 2)
3
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
6
387852
on11-10 2023
18:30 B 1903 (Liga 3) HIK (Liga 2) B1903
1
-
4
11. okt 2023
18:30
B 1903 (Liga 3)
1
HIK (Liga 2)
4
387855
on01-11 2023
18:30 AB (Liga 2) KB (Liga 1) Gladsaxe stadion Kunstgræs
8
-
9
01. nov 2023
18:30
AB (Liga 2)
8
KB (Liga 1)
9
877718
12-11 2023
12:00 AC Amager Academy (Liga 2) KB (Liga 1) Sundby Idrætspark
3
-
1
12. nov 2023
12:00
AC Amager Academy (Liga 2)
3
KB (Liga 1)
1
877719
12-11 2023
12:00 Slagelse B&I (Liga 3) HB Køge (Liga 1) Slagelse Stadion
1
-
0
12. nov 2023
12:00
Slagelse B&I (Liga 3)
1
HB Køge (Liga 1)
0
877721
on15-11 2023
19:00 B.93 (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
3
15. nov 2023
19:00
B.93 (Liga 2)
1
Brøndbyernes IF (Liga 1)
3
877720
ti21-11 2023
17:30 HIK (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) HIK
0
-
1
21. nov 2023
17:30
HIK (Liga 2)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
1
598121
on24-04 2024
18:30 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga 1) Lyngby Stadion
24. apr
18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
Brøndbyernes IF (Liga 1)
598125
on24-04 2024
18:30 AC Amager Academy (Liga 2) Slagelse B&I (Liga 3) Sundby Idrætspark
24. apr
18:30
AC Amager Academy (Liga 2)
Slagelse B&I (Liga 3)
108436
26-05 2024
14:00 Vinder AC Amager/Slagelse Vinder Lyngby-Brøndby Birkerød Stadion
26. maj
14:00
Vinder AC Amager/Slagelse
Vinder Lyngby-Brøndby
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.

2. runde 6.9 Lodtrækning 3 runde 8.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

3. runde 10.10 Lodtrækning 4 runde 13.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde Kvartfinaler 12.11.23.Lodtrækning Semifinaler 1.12 kl. 1200 facebook DBU Sjælland

24.4.24 Semifinaler 2024

26.5.24 Finale 2024

Log ind