MENU

Kvindeserie Øst (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
553285
14-08 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF (2) Sundby (2) Kunst, Fælledparken
1
-
1
553301
22-08 2021
Kl. 12:00
Sundby (2) NFC/VIF Sundby/Kløvermarken
2
-
6
553300
22-08 2021
Kl. 14:00
Vipperød BK Husum Bk Vipperødhallen
1
-
4
553303
22-08 2021
Kl. 16:00
Køge BK (2) BSF (2) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
7
-
0
553302
ma
23-08 2021
Kl. 18:00
FB Østerbro IF (2) Jens Jessens Vej
1
-
6
553864
28-08 2021
Kl. 12:30
BSF (2) Fremad Valby Ballerup Idrætspark
1
-
4
553811
28-08 2021
Kl. 14:15
Vipperød BK Sundby (2) Vipperødhallen
1
-
3
553314
28-08 2021
Kl. 15:00
NFC/VIF FB XDC Park
4
-
4
553862
29-08 2021
Kl. 12:00
Roskilde Pigefodbold Køge BK (2) Himmelev Idrætspark
0
-
13
553574
ma
30-08 2021
Kl. 18:30
Husum Bk Heimdal Husumparken
2
-
0
553296
to
02-09 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 Roskilde Pigefodbold Sportspladsen i Syd
6
-
4
553988
04-09 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby Roskilde Pigefodbold Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
0
553985
05-09 2021
Kl. 12:00
Sundby (2) Husum Bk Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
553986
05-09 2021
Kl. 12:30
FB Vipperød BK Frederiksberg IP, kunst
2
-
1
553987
05-09 2021
Kl. 13:00
Køge BK (2) Østerbro IF (2) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
1
553984
05-09 2021
Kl. 16:00
Heimdal BSF (2) Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
553286
on
08-09 2021
Kl. 18:15
Roskilde Pigefodbold FB Himmelev Idrætspark
0
-
2
553993
11-09 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF (2) Fremad Valby Kunst, Fælledparken
4
-
2
553989
11-09 2021
Kl. 15:00
NFC/VIF Køge BK (2) XDC Park
0
-
1
553990
12-09 2021
Kl. 12:00
Husum Bk BSF (2) Husumparken
4
-
2
553991
12-09 2021
Kl. 14:00
Vipperød BK Albertslund BS 72 Vipperødhallen
0
-
5
553996
ma
13-09 2021
Kl. 19:00
Roskilde Pigefodbold Heimdal Himmelev Idrætspark
2
-
3
553994
ti
14-09 2021
Kl. 17:45
Sundby (2) FB Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
553281
on
15-09 2021
Kl. 20:00
Heimdal Køge BK (2) Ryparken Idrætsanlæg
0
-
9
553866
to
16-09 2021
Kl. 18:15
Albertslund BS 72 NFC/VIF Sportspladsen i Syd
1
-
2
553999
18-09 2021
Kl. 12:00
FB Husum Bk Jens Jessens Vej
3
-
1
554020
18-09 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby NFC/VIF Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
0
553997
18-09 2021
Kl. 13:00
Albertslund BS 72 Sundby (2) Sportspladsen i Syd
3
-
4
553998
18-09 2021
Kl. 16:00
Heimdal Østerbro IF (2) Kunst, Fælledparken
1
-
3
554015
19-09 2021
Kl. 12:30
BSF (2) Roskilde Pigefodbold Ballerup Idrætspark
4
-
2
554018
19-09 2021
Kl. 13:30
Køge BK (2) Vipperød BK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
6
-
0
554044
25-09 2021
Kl. 12:00
Husum Bk Roskilde Pigefodbold Husumparken
1
-
0
554022
25-09 2021
Kl. 15:00
NFC/VIF Heimdal XDC Park
4
-
3
554074
25-09 2021
Kl. 16:00
Vipperød BK Fremad Valby Vipperødhallen
3
-
2
554075
26-09 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF (2) BSF (2) Kunst, Fælledparken
8
-
1
554076
26-09 2021
Kl. 12:00
Sundby (2) Køge BK (2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
554077
26-09 2021
Kl. 12:30
FB Albertslund BS 72 Frederiksberg IP, kunst
2
-
2
554086
on
29-09 2021
Kl. 19:00
Køge BK (2) FB Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
2
554087
02-10 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby Sundby (2) Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
2
554078
02-10 2021
Kl. 15:00
Albertslund BS 72 Husum Bk Sportspladsen i Syd
2
-
3
554079
02-10 2021
Kl. 16:00
Heimdal Vipperød BK Kunst, Fælledparken
0
-
3
554080
03-10 2021
Kl. 12:30
Roskilde Pigefodbold Østerbro IF (2) Himmelev Idrætspark
0
-
6
554083
03-10 2021
Kl. 12:30
BSF (2) NFC/VIF Ballerup Idrætspark
1
-
3
554107
09-10 2021
Kl. 12:00
Husum Bk Østerbro IF (2) Husumparken
1
-
0
554097
09-10 2021
Kl. 13:00
Albertslund BS 72 Køge BK (2) Sportspladsen i Syd
1
-
2
554102
09-10 2021
Kl. 13:30
NFC/VIF Roskilde Pigefodbold NFC Anlæg Syd
Udehold taberdømt
554124
09-10 2021
Kl. 16:00
Vipperød BK BSF (2) Vipperødhallen
3
-
2
554125
10-10 2021
Kl. 12:00
Sundby (2) Heimdal Kløvermarkens Idrætsanlæg
13
-
0
554126
10-10 2021
Kl. 12:30
FB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst
3
-
1
554155
16-10 2021
Kl. 12:00
Husum Bk Køge BK (2) Husumparken
3
-
1
554156
16-10 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF (2) NFC/VIF Kunst, Fælledparken
2
-
1
554159
16-10 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby Albertslund BS 72 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
2
554157
17-10 2021
Kl. 12:00
Roskilde Pigefodbold Vipperød BK Himmelev Idrætspark
1
-
4
554158
17-10 2021
Kl. 12:30
BSF (2) Sundby (2) Ballerup Idrætspark
2
-
3
553813
ti
19-10 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF (2) Albertslund BS 72 Kunst, Fælledparken
0
-
0
553283
23-10 2021
Kl. 13:30
NFC/VIF Vipperød BK NFC Anlæg Syd
Udehold taberdømt
553304
23-10 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
8
-
1
553288
24-10 2021
Kl. 11:30
BSF (2) Albertslund BS 72 Top Danmark Hallen, kunstgræs
1
-
3
553284
ma
25-10 2021
Kl. 18:30
Husum Bk Fremad Valby Husumparken
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
554154
on
27-10 2021
Kl. 18:00
Heimdal FB Kunst, Fælledparken
0
-
4
554160
30-10 2021
Kl. 14:00
Albertslund BS 72 Heimdal Albertslund Stadion Kunstgræs
5
-
2
554161
30-10 2021
Kl. 14:00
NFC/VIF Husum Bk NFC Anlæg Syd
0
-
1
554162
30-10 2021
Kl. 14:00
Vipperød BK Østerbro IF (2) Vipperødhallen
2
-
5
554163
30-10 2021
Kl. 14:00
Sundby (2) Roskilde Pigefodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
9
-
1
554164
30-10 2021
Kl. 14:00
FB BSF (2) Jens Jessens Vej
2
-
0
554165
30-10 2021
Kl. 14:00
Køge BK (2) Fremad Valby Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

I efteråret 1. halvdel er der alene nedrykning fra rækken.

I foråret 2022 2. halvdel er der oprykning til 2.division.

Fra 2. division slutspil rykker nr. 5-6 i hver pulje ned. De erstattes af 2 oprykkere fra Kvindeserie Øst og 2 oprykkere fra Kvindeserie Vest

Log ind